Přejít na obsah

Bouchnutí zadní nápravy-přejezd nerovnosti


kubikula78

Doporučené příspěvky

Ahoj,

Octavii II mám od jara a od začátku pozoruju silné bouchnutí od zadní nápravy, zejména při rychlém odlehčení, přejezd retardéru, kanálu díry. Když pomalu, tak nic.Když rychleji,tak náprava jak skočí dolů,tak bouchne. Po koupi jsem byl u kamaráda na STK, zatřásl autem,jediné,kde byla vůle byly kosti stabilizátoru. Ty jsem vyměnil, spolu s tlumiči, pružinami,horním uložením a oběma ložisky. Nyní nulové vůle.  Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Podotýkám, že auta nějaký pátek opravuju, používám kvalitní díly a vím, co dělám:-)

Napadla mě jedna věc...cca 3 roky zpátky původní majitel nechal dělat komplet repasi zadní nápravy....Lemforder a Febi....co když to někdo utáhnul svěšené a ne pod zátěží?

Geometrie kontrolována v autorizáku, hodnoty ok.

 

 

Díky.

 

Kuba

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, dokázal by mi prosím někdo poradit v čem může být problém? Dodělával jsem multifunkční volant s tlačítky 3T0 959 537B a 3T0 959 538E do Octavie 2 facelift rok 2010. Provedl jsem výměnu podvolantové jednotky za 5K0 953 569AL + kablík 3T0 971 584A. Podsvícení je v pořádku, klakson taky, na stlačení tlačítek vše reaguje jak má, ale nic neraguje na otáčení scrollovacími kolečky, jak hlasitost tak pohyb v menu palubního PC. Přitom stisknutí těchto koleček funkční je (vlevo mute a vpravo přepínání dlouhodobých/krátkodobých údajů). Děkuji moc předem pokud někdo víte.
    • Bohužel v dnešní době je jen poptávka po SUV a CrossOverech, takže praktické MPV jde stranou a zůstanou defakto "nepraktická" auta 😩. Jsem rád, že jsem ještě vychytal, kdy auta typu Touran byly dostupný 😉 
    • Touran je parádní. Mít rodinu, tak je to moje jasná volba. 👍 O to víc mrzí, že ho VW zařízl.😕
×
×
  • Vytvořit...