Přejít na obsah

Vadný napínák drážkového řemene ?


Doporučené příspěvky

Ahoj,

chci se zeptat, zda má někdo zkušenost s padáním/trháním drážkového řemene na 1.8T.

Posledně jsem měnil termostat, takže alternátor musel dolů.

Když jsem řemen sundal, dvě nebo tři drážky (blíže k alternátoru) byly sjeté, tzn. nebyly výstupky tak vysoké jako ostatní (snad chápete 🙂 ). U napínací kladky byla ta kladka lehce otřepená (ta plastová). 

Po zkušební jízdě mi řemen spadl, když jsem řemen našel a koukl na něj, tak se žebra už oddělovaly, prostě se rozděloval na dvě části. Nový řemen mi vydržel týden a dneska po cestě jsem ho ztratil. Jestli spadl nebo se urval, to nevím. Byla tma a už jsem jej nenašel.

Chci se tedy zeptat - může být špatný napínák ? Napadlo mě, že samotná kladka může být už sjetá a tím pádem, pokud jde ,,nadoraz", tak tam prostě vrstva chybí a řemen se pořádně nedopne. Nebo už je pružina v napínáku vychozená a řemen se moc nedopne ?

Nevím jestli to byla náhoda, ale mám pocit, že dneska jsem řemen ztratil, když jsem najel na nerovnost na cestě.

Tak či onak zítra jedu pro nový napínák a řemen. Zkusím pak ještě volnoběžku na altíku, jestli je v pořádku.

Díky moc 🙂

Odkaz ke komentáři

Sundával jsem jen altík a napínák, problém bude nejspíš tam. Dnes to sundám, zkontroluji volnoběžku na altíku (byla by ale náhoda, kdyby odešla zrovna po tom, co jsem sundával altík s napínákem) a rovnou vyměním i ten napínák.

Jen mě zajímalo, jestli ten napínák může toto způsobovat. Tak či onak dám během dneška ještě echo, jak to dopadlo 🙂

Zatím díky 🙂

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...