Přejít na obsah

Čidlo teploty nasávaného vzduchu - signál příliš vysoký


Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

 mám tu takovou menší záludnost s O2 1.9 TDI BJB motor.

Rozvítila se mi nedávno kontrolka motoru. Po napojení na diagnostiku v servisu hlásí závadu - 

P0113 - čidlo teploty nasávaného vzduchu - signál příliš vysoký

V servisu vyměnili dané čidlo a bohužel problém stále přetrvává. V servisu zkoušeli i více čidel (měli tam i použité z jiného auta ale také to nepomohlo)

Potom dle mechanika tuto chybu způsoboval EGR ventil, který už má za sebou přes 300tisíc km... ten jsem také vyměnil, ale závadu diagnostika pořád hlásí.

Po smazání závad se do vteřiny opět objeví.

Nevíte čím by to mohlo být? Nemůže být přerušený někde od čidla nějaký drát?

Auto jede zřejmě v nouzovém režimu - má tak poloviční výkon.

 

Děkuji za rady

 

Poznámka 2020-06-30 212034.png

Poznámka 2020-06-30 211847.png

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o rok později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Polo si zatím nechávám. V rámci rodinného autoparku půjde pryč SII, pokud ho tedy někdo koupí. 🙈 Dnes proběhl servis ve 115 tis.km. Olej, filtr, brzdovka, doplnění AC a výměna levého skla zrcátka, které se odlepilo (origo sklo 1600 😞). Na jaře jsem dal nové letní gumy Sebring Summer 3 (najeto nějakých 1500 km), takže to hezky a potichu sviští. Letos budu muset ještě udělat zadní silentbloky přední nápravy - klasická nemoc podvozku PQ21 (FI, FII, FIII), už jsou natržené, v zimě dost nechutně vrzaly. Asi to udělám v srpnu, podle toho jak budou kačky. Jinak to jezdí hezky, když jede člověk klobouka po dědinkách, tak to jede pod 5l, v tempu na dálnici pod 8l. A pořád mě baví, když potočím dvojku do omezovače 😄 Tenhle motor se VW fakt povedl. Při další výměně oleje možná nechám udělat dekarbonizaci.
    • Ahoj, ve Slovinsku mi někdo otevřel dveře šroubovákem. Dveře jdou normálně otevírat a zavírat. Mám havarijko, ale rád bych se vyhnul výměně celých dveří. Máte někdo zkušenost kdo by to dokázal opravit, ideálně autorizovaný servis.
×
×
  • Vytvořit...