Jump to content

Vyparnik klimatizacie


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Pánové zdravím Vás.

Nevíte někdo, jak se dá dostat odpadní hadičkou k zadní části výparníku klimatizace? 

Viděl jsem už video na Passatu, jak se tam dá dostat ze strany od spolujezdce, dole na prostředním tunelu. Rozpojil odpadní hadici z klimy, prostrčil přes ní hadičku s čistícím médiem od Liqui Molly a (vykoupal) výparník hezky do čista.

Vyzkoušel jsem to taky, odmontoval jsem ochrannou lištu a narazil jsem na hadičku, která vypadá, že (pravděpodobně), vede od výparníku. Je zasasená do průchodu prostředního tunelu a vypadá to, že vede někde pod auto.

Nemáte někdo s tím už nějakou zkušenost, nedělal to už někdo z vás?

Problém je v tom, že ohledně samo servisu na Octávie 3, nejsou na YouTube skoro žádné videa...

Škoda servis tuhle záležitost NIKDY neudělá tak, jak se to správně má čistit !!

Link to comment
  • 2 years later...
V 18. 5. 2021 at 7:51, Rolbař napsal:

Jen tak jak píšu, vyndat ventilátor a hadičku s dezinfekcí prostrčit tělem topení až k výparníku.

Také plánuju vyčistit výparník klimatizace pěnovým čističem s hadičkou. Sice vyndat ventilátor nebude zas až tak složité, ale když jsem to zkoumal, zjistil jsem že vlevo od ventilátoru vede ze středového tunelu (asi z výparníku) gumová hadička jakoby husí krk v průměru 1 cm do přihrádky spolujezdce, slouží to na chlazení nápojů v přihrádce. Tato hadička jde sundat velice jednoduše, tak jsem se chtěl zeptat, jestli by tato přístupová cesta k výparníku nebyla lepší a rychlejší než přes demontáž ventilátoru.

Link to comment

Tak jak jsem psal, vyndat ventilátor a čistič aplikovat skrz něj, operace na 20s. Skrz hadičku to nebude mít efekt, pěna se musí dostat do vnitřku výparníku, takto by byla jen na povrchu z jedné strany...

 

Edited by Rolbař
Link to comment

Dezinfekce výparníku klimatizace.

Děkuju za info. Vyčištění naštěstí nebylo tak složité jak se to zprvu tvářilo. Stručný postup pro ostatní: Vyndat kastlík spolujezdce, vytáhnout filtr, zespoda palubovky nad nohama spolujezdce odstranit měkké zakrytování (drží ho dva druky) a demontovat ventilátor. Je jen nacvaklý. Pěkné video na to je tady někde na fóru pod Výměna kabinového ventilátoru. Pak už do velkého otvoru vedoucího k výparníku jen zastrčit hadičku a vystříkat. Pro jistotu jsem nastříkal i do té menší díry od hadičky chlazení přihrádky spolujezdce. Menší problém při demontáži ventilátoru byl jen s vycvaknutím el.konektoru od ventilátoru, pojistka patice je z druhé strany a není na nic moc vidět. Tak jsem ji pro ostatní vyfotil. Důkazem že čistící pěna úspěšně prošla celým systémem byla pak vyteklá pěna z odpadní trubičky-loužička pod autem. Vzhledem k tomu že jsem čistil jen výparník a ne všechny cesty v palubovce (připadlo mi to zbytečné, protože plíseň se drží jen na výparníku) jsem vypotřeboval jen polovinu spreje, takže mám i na příště...

IMG_20240420_143335.jpg

IMG_20240420_143403.jpg

IMG_20240420_143419.jpg

IMG_20240420_143558.jpg

IMG_20240420_143834.jpg

IMG_20240420_144311.jpg

IMG_20240420_144525.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...