Přejít na obsah

Vyparnik klimatizacie


Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Pánové zdravím Vás.

Nevíte někdo, jak se dá dostat odpadní hadičkou k zadní části výparníku klimatizace? 

Viděl jsem už video na Passatu, jak se tam dá dostat ze strany od spolujezdce, dole na prostředním tunelu. Rozpojil odpadní hadici z klimy, prostrčil přes ní hadičku s čistícím médiem od Liqui Molly a (vykoupal) výparník hezky do čista.

Vyzkoušel jsem to taky, odmontoval jsem ochrannou lištu a narazil jsem na hadičku, která vypadá, že (pravděpodobně), vede od výparníku. Je zasasená do průchodu prostředního tunelu a vypadá to, že vede někde pod auto.

Nemáte někdo s tím už nějakou zkušenost, nedělal to už někdo z vás?

Problém je v tom, že ohledně samo servisu na Octávie 3, nejsou na YouTube skoro žádné videa...

Škoda servis tuhle záležitost NIKDY neudělá tak, jak se to správně má čistit !!

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...
V 18. 5. 2021 at 7:51, Rolbař napsal:

Jen tak jak píšu, vyndat ventilátor a hadičku s dezinfekcí prostrčit tělem topení až k výparníku.

Také plánuju vyčistit výparník klimatizace pěnovým čističem s hadičkou. Sice vyndat ventilátor nebude zas až tak složité, ale když jsem to zkoumal, zjistil jsem že vlevo od ventilátoru vede ze středového tunelu (asi z výparníku) gumová hadička jakoby husí krk v průměru 1 cm do přihrádky spolujezdce, slouží to na chlazení nápojů v přihrádce. Tato hadička jde sundat velice jednoduše, tak jsem se chtěl zeptat, jestli by tato přístupová cesta k výparníku nebyla lepší a rychlejší než přes demontáž ventilátoru.

Odkaz ke komentáři

Tak jak jsem psal, vyndat ventilátor a čistič aplikovat skrz něj, operace na 20s. Skrz hadičku to nebude mít efekt, pěna se musí dostat do vnitřku výparníku, takto by byla jen na povrchu z jedné strany...

 

Upraveno uživatelem Rolbař
Odkaz ke komentáři

Dezinfekce výparníku klimatizace.

Děkuju za info. Vyčištění naštěstí nebylo tak složité jak se to zprvu tvářilo. Stručný postup pro ostatní: Vyndat kastlík spolujezdce, vytáhnout filtr, zespoda palubovky nad nohama spolujezdce odstranit měkké zakrytování (drží ho dva druky) a demontovat ventilátor. Je jen nacvaklý. Pěkné video na to je tady někde na fóru pod Výměna kabinového ventilátoru. Pak už do velkého otvoru vedoucího k výparníku jen zastrčit hadičku a vystříkat. Pro jistotu jsem nastříkal i do té menší díry od hadičky chlazení přihrádky spolujezdce. Menší problém při demontáži ventilátoru byl jen s vycvaknutím el.konektoru od ventilátoru, pojistka patice je z druhé strany a není na nic moc vidět. Tak jsem ji pro ostatní vyfotil. Důkazem že čistící pěna úspěšně prošla celým systémem byla pak vyteklá pěna z odpadní trubičky-loužička pod autem. Vzhledem k tomu že jsem čistil jen výparník a ne všechny cesty v palubovce (připadlo mi to zbytečné, protože plíseň se drží jen na výparníku) jsem vypotřeboval jen polovinu spreje, takže mám i na příště...

IMG_20240420_143335.jpg

IMG_20240420_143403.jpg

IMG_20240420_143419.jpg

IMG_20240420_143558.jpg

IMG_20240420_143834.jpg

IMG_20240420_144311.jpg

IMG_20240420_144525.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...