Přejít na obsah

Zatékání do auta


Doporučené příspěvky

Vždy když prší tak mam malou loužičku pod honama v kobercích. Dělá to i u řidiče, spolujezdce i za oběma sedadly.

Když pršelo, všiml sem si že stéká voda po skle a dojde až na vnější gumu těsněni a pod tu vleze a pod ní se začaly dělat kapky.

Myslím že je to tím a bude potřeba: tesnení okna stírací (předni 220kč)

 

post-183-1246134442_thumb.png

 

nechápu ovšem jak se to od toho těsnění dostane až na podlahu. Vždy když otevřu dveře tak taperec je zespod mokry. Musí to tam asi nějak stéct. Ale jak se to dostane přez igelit který je pod celou plochou taperce, to fakt netuším.

Odkaz ke komentáři

tak to je normální věc že zatéká do dveří :palec: ono to ani jinak neni udělaný ... ale proč ti teče do auta, to budeš muset shodit ze všech dveří tapece a podívat se v v jakým stavu jsou ty igelity nebo plíny, kterýma sou přelepený dveře pod tapecem, pokud to bude někde děravý tak se to musí pořádně zadělat :palec: a když to budeš mít rozebraný, tak vespod dveří jsou odtokové dírky, tak se podívat jestli nejsou ucpaný a dyžtak je proštouchnout ... jestli se pletu tak mě opravte někdo nebo doplnte, ale myslím že to tak je :(

Odkaz ke komentáři

Tak původní lišty jsou tam jen nasunuté.

Stači chytnout jeden konec a vyrvat. Ohnou se a jsou nepoužitelne, ale jsou venku.

 

Nove jsem přilepil silikonem a na kraje vic silikonu at se to utěsní, sedly perfektně. Staré ani nepřilnuly k oknu, zato ty nove, krasa.

 

Montáž cca na 1hodinku (hrál jsem si s tím a zkoumal) klidně i za 15 minut ;)

post-183-1246777985_thumb.jpg

post-183-1246777993_thumb.jpg

post-183-1246778001_thumb.jpg

post-183-1246778007_thumb.jpg

Upraveno uživatelem pointfrost
Odkaz ke komentáři

jeste zkus prostouchnout odtokovy kanalek pod kapotou, jak jsou tlumice. Jde tam spatne videt, vem si baterku a podiv se do skuliny mezi tlumicem a vnejsim blatnikem, mel jsem ho ocpany blatem a listim. Mel jsem vodu po nohama a to me auto stoji ze sikma. vycistil jsem a bez problemu. Ted si nejsu jisty, jest-li nebudes muset sundat i ty dva plasty pod prednim sklem se sterecama.

Odkaz ke komentáři

Díky, určitě na to kouknu!

 

BTW: vyměna toho těsnění nepomohla, musim kouknout na ty odtoky. Ted pršelo a zas tam byla voda. Vypada to že to vyteklo z repráku!!! :) nebo prostě tam. Vyvrtám díru zespodu dveří blíž k venku a tim to doufam poteče už ven ... :D

 

ps: ale určitě to teče nějak přez dveře. pač když jsem se po dešti podíval pod těsnění zevnitř tak to tam bylo zapařené. Ale voda přez něj nepřetékala. Muselo se to do dveři dostat jinudy ... nevim třeba kolem zrcátka nebo tak ... :(

Upraveno uživatelem pointfrost
Odkaz ke komentáři

musíš pořádně zatěsnit ty dveře, ten igelit co kreje ten plech :rolleyes: dokud to nebudeš mít uplně těsný, tak Ti tam pořád poteče. pročistit kanálky odtokový a pak to zatěsnit ... teklo mi tam uplně stejně, hned vedle repráku jsem měl malinkatou dírku a tam tudy teklo ;) tak zkus nejdřív sundat tapec a dveře zvenčí polévej vodou, voda je svinstvo ta se dostane všude .. tímhle vodním testem zjistíš kudy ti tam teče a pak to pořádně zadělat :palec:

Odkaz ke komentáři

Oukej díky za rady ;) tak já si hezky dřepnu do auta pustim rádio a nechám přítelkyni nosit kýble s vodou :palec: ba ne dám ji hadici :lool:. Jen je divný že to nemám vždycky objeví se mi to tak třeba po měsíci...ne prostě každý sprchnutí. Ale kouknu na to jak jsi psal :rolleyes: . Jinak mi ještě kape olej, ale to je zas jiný vlákno :D

Odkaz ke komentáři

Sethe odtokove kanaly mysliš z toho prostoru nadmotorem/pod čelním sklem ? Nebo jsou ještě nějake kanaly v dveřich ?

K tomu igelitu. To máš i za reprákem igelit? Jako prostě komplet utěsněné dveře ? A jak se ta voda dostane pryč když bude v dveřich za igelitem ?

Nechtěl bych aby se mi naplnily dveře vodou :-)

 

Sentinel: jj právě že to zustava na te gumě ta loužička, ale když prší víc tak už to teče dovnitř

Odkaz ke komentáři

Řešil jsem nedávno stejný problém u své Octy z roku 2004. Když jsem sundal tapec, tak na několika málo místech byla odlepená folie ode dveří. U zadních dveří je jen rovná folie, přední dveře mají něco jako mirelon s vyboulením okolo repráku. Origo folie mají ze zadu po obvodu samolepku. Nové přední origo stojí okolo 500Kč, to se mi dávat nechtělo, tak jsem to vyřešil oboustrannou 3M lepící páskou a důkladným odmaštěním folie i dveří. Jednou jsem testnul silikon a nebylo to asi moc OK, tak to čištění byl porod. Teďka mám klid - všude je sucho. Myslím si, že přes horní těsnění skla se vždy trochu vody dostane dovnitř a na to tam právě jsou ty odtokové kanálky ve spodní části dveří.

Takže Ti držím palce a chválím krásné auto a super kola.

Odkaz ke komentáři

Zdar mám trošku jiný problém teče mi do kufru vždy po prudším dešti mám mokro jako by na vnitřní hraně kufru (pravá str. jak je ten gumový doraz a když šáhnu hlouběji směrem ke střeše tak taky kde může být chyba ?

Odkaz ke komentáři
Řešil jsem nedávno stejný problém u své Octy z roku 2004. Když jsem sundal tapec, tak na několika málo místech byla odlepená folie ode dveří. U zadních dveří je jen rovná folie, přední dveře mají něco jako mirelon s vyboulením okolo repráku. Origo folie mají ze zadu po obvodu samolepku. Nové přední origo stojí okolo 500Kč, to se mi dávat nechtělo, tak jsem to vyřešil oboustrannou 3M lepící páskou a důkladným odmaštěním folie i dveří. Jednou jsem testnul silikon a nebylo to asi moc OK, tak to čištění byl porod. Teďka mám klid - všude je sucho. Myslím si, že přes horní těsnění skla se vždy trochu vody dostane dovnitř a na to tam právě jsou ty odtokové kanálky ve spodní části dveří.

Takže Ti držím palce a chválím krásné auto a super kola.

 

 

Díky.

 

No asi koupim tu oboustranou pásku a další pytle z tvrdeho igelitu. Sundam repraky a mdf podložky a výhybky a pořadně to zadělám. Než přijde zima :P

 

BTW.: i ty nove gumové těsnění (stírací) propouští. Sice přilnou více ale tam je takovej semiš/semyš a ten vodu propustí. Hold asi nepočitali soudruzi s tím že budem nechavat auta na dešti :P

Upraveno uživatelem pointfrost
Odkaz ke komentáři
Zdravím,

mám prosbu. Poradíte někdo jak sundat vnitřní tapecírung předních dveří??Postup.

Nerad bych něco urval :P

 

urveš / neurveš ... tak i tak musíš ku*va zabrat :pivo:

ja jak jsem měl dole ty ručky za ktere se drží spolujezdec a ostatní, tak jsem jim mírně ty zobáčky odříznul, drží to i tak ale jde to sundat lépe a nezmrviš je tim sundavanim

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...