Přejít na obsah

Zatékání do auta


Doporučené příspěvky

Takže předchozí dedukce byla špatná, nakonec to šíbrem vůbec není. Při malém lijáčku mi nateklo (viz foto) jakoby z pod palubky (na místo kde je kolečko) a z toho doprostřed podlahy. Bohužel vše okolo bylo suché takže odkud tam nateklo nevím.

Při velké průtrži nenatekla ani kapka. Naprší jen někdy a to hodně. Teď jsem nechal vyměnit přední sklo, ale moc tomu nevěřím že to pomůže...

post-2744-1315919409_thumb.jpg

 

Nenapadá někoho kudy by se tam mohla odstat voda? Už si připadám jak *** když to někomu popisuji.

Odkaz ke komentáři

Tak dnes opět novinka. Při velkém dešti ani kapka a při malém konečně napršelo.

Tentokrat se to objevilo i nahoře. Teče to jakoby po podběhu. Co šlo tak jsem nafotil. Nemůže to téct z té černé (kabelové) krabice co je v rýně?

post-2744-1316029431_thumb.jpg post-2744-1316029463_thumb.jpg

 

Hodilo by se i nějaké foto pokud už někdo rozdělával...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...
Guest Honza L&C

Zdravim pánové.

Taky jsem řešil problém se zatékáním el. šíbrem.Po demontáži stropnice a nasledném vytažení hadic,jsem zjistil,že to nejspíš někdo zbastlil a hadice neplnili svou funkci.nahradil jsem originál hadice aqarijní hadicí o pruměru 10x2mm 1,5m zhruba na jednu stranu a pak kousek hadice o pruměru 12x2mm která lze těsně navléci na 10x2.Stačí té silnější zhruba 20cm.Na spojich jsem přepáskoval elektro zdrhovačkama.Práce nic moc ...chce to si pohrát a pootáčet hadicí,aby se dobře navedla.Vyustění je pod dveřní manžetou s elektrikou do dveří.Pro názornost přidám pár fotek.Mne to učel splnilo-doufám že to pomuže i některým z Vás.

post-15918-0-49245200-1384600876_thumb.jpg

post-15918-0-94382600-1384600905_thumb.jpg

post-15918-0-57336700-1384600941_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Zdravim pánové.

Taky jsem řešil problém se zatékáním el. šíbrem.Po demontáži stropnice a nasledném vytažení hadic,jsem zjistil,že to nejspíš někdo zbastlil a hadice neplnili svou funkci.nahradil jsem originál hadice aqarijní hadicí o pruměru 10x2mm 1,5m zhruba na jednu stranu a pak kousek hadice o pruměru 12x2mm která lze těsně navléci na 10x2.Stačí té silnější zhruba 20cm.Na spojich jsem přepáskoval elektro zdrhovačkama.Práce nic moc ...chce to si pohrát a pootáčet hadicí,aby se dobře navedla.Vyustění je pod dveřní manžetou s elektrikou do dveří.Pro názornost přidám pár fotek.Mne to učel splnilo-doufám že to pomuže i některým z Vás.

Zdravím, taky řeším problém se zatékáním,a to u spolujezdce a za ním. Hlavně ten zadní kobereček je uplne mokry. Pročistil jsem odtokové kanálky v kapotě (u pylového filtru), sundal tapece a pořádně zalepil folie, a furt mokro. Hlavně teda vzadu. Tam nevím kudy to teče. Vepředu jsem si všiml, že to jde kolem repraku, ale jen mirně. Vzadu nevím. Dal jsem pod dveře (na práh) hadru a ta mokrá není, ale koberece durch. Druhá strana za spolujezdcem je suchá, stejne jako řidičuv koberecek. Nevim

 

Edit: Tak ted zase prselo, docela dost, sel jsem to zkontrolovat, a zas mokro vzadu jak cyp. I ta hadra, co jsem dal na prah byla trochu mokra. Ale ten polstr (či kobereček) co jde od prahu na podlahu mokry neni, ale smotny koberec na podlaze je durch. Tak odkud to tam jde?A u spolujezdce je to mokre kolem vydechu pod stredovym panelem. Tak babo rad.

Odkaz ke komentáři

Vždy když prší tak mam malou loužičku pod honama v kobercích. Dělá to i u řidiče, spolujezdce i za oběma sedadly.

Když pršelo, všiml sem si že stéká voda po skle a dojde až na vnější gumu těsněni a pod tu vleze a pod ní se začaly dělat kapky.

Myslím že je to tím a bude potřeba: tesnení okna stírací (předni 220kč)

 

attachicon.giftesneni.gif

 

nechápu ovšem jak se to od toho těsnění dostane až na podlahu. Vždy když otevřu dveře tak taperec je zespod mokry. Musí to tam asi nějak stéct. Ale jak se to dostane přez igelit který je pod celou plochou taperce, to fakt netuším.

Na různých fórech jsem si přečetl mnoho dotazů a odpovědí na problém zatékání přes dveře, respektive výskyt vody na kobercích v místě nohou všech pasažerů. Pominu zatékání přes přepážku mezi motorovým prostorem a kokpitem.

Nelze řešit zatékání výměnou stíracích gum skla oken, vrtáním nějakých otvorů do dveří pro odtok vody, přelepováním těsnící folie pod výplněmi dveří, atd.

1- dodržujte postup viz manuál příloha pdf Montážní práce. Bezpodmínečně dodržet podmínku nalepení bez zvrásnění.

2- nalepit folii tak, aby byla přilepená po celé ploše, jejíž obrys je vyznačen červeně na fotografiích.

3- Všimněte si tří prolisů ve spodní části dveří s odtokovými otvory (označené červenými šipkami). Tvoří jakousi kapsu, kdy voda stékající po vnitřní ploše folie narazí na hranu otvoru ve dveřích,po hraně steče do prolisu a otvorem v něm dovnitř dveří.

Folie na zadní dveře stojí v servisu Škoda 100,-Kč na zadní dveře. Práce s folií je usnadněna přesnými rozměry a naneseným lepem na folii. Na přední dveře stojí 300,-Kč, opět práce je velmi usnadněna připravenými rozměry, naneseným lepem, prostřiženými otvory pro mechanismy dveří a elektroinstalace a hlavně kapsami na vnitřní straně folie, které slouží pro provlékání kabeláže zespodu kapsy tak, aby kabeláž tvořila oblouk a voda po ní stékala v nejnižším místě ohybu. Princip průchodu kabelu přes fasádu domu a pod.

Lze nahradit folii mirelonem 2mm silným, může být i laminován Al a přilepeným lepidlem na mirelon. Je s tím dosti práce (připravit přesné rozměry, prostřihnout otvory, nalepit na rubu kapsy proti vodě pro průchod kabelů, natřít folii i dveře lepidlem atd, atd. Náklady na dvoje dveře asi 150,-Kč.

josef3206@gmail.com

Montážní práce.pdf

post-32250-0-07172500-1402448614_thumb.jpg

post-32250-0-93891100-1402448625_thumb.jpg

post-32250-0-95344800-1402448632_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

cisarnero - fotky pěkné, ale nějak nepobírám tu pasáž o kapsách na rubu folie pro provlékání kabeláže. Zkusíš to ještě nějak víc popsat, nebo znázornit (foto, nákres...)?

 

Já si před nějakou dobou jen zalepil roztrhaný místa (někdo něco kutil asi na zámcích nebo servech) lepicí páskou (teklo mi přes práh občas), nějakých kapes jsem si nevšiml. Ani nevím jestli ta potrhaná folie byla origo. Pak byl nějakou dobu klid a teď zase občas loužička, možná povolila ta páska? Ale taky třeba celou dobu nebyly okolnosti, aby to zateklo (velký liják, směr deště, náklon zaparkovaného auta...)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Mám hagusy jak jsem auto koupil a nikdy nemusel řešit nějakou těsnost...tak že by třeba nedokonalá dodatečná montáž samodomo hagusů?

 

Já ani nevím co tam vevnitř pořádně je, tak nevím jestli ty podložky z duše to vyřeší...přijde mi, že by mohly...


Jinak k těm dveřím a foliím jak jsem psal někde výše - už několikrát byl pěknej letní hučák venku a šel jsem k autu s obavou a přes prahy ani kapička. Fakt hodně záleží (když je ve dveřích nějaká nedokonalost) jak je auto postavený a odkud se ten déšť žene...jasně, při dokonalých dveřích by to mělo být jedno (ale jak vidno z reakcí, nedokonalé dveře má z různých důvodů kdekdo).

Odkaz ke komentáři

Tak byly asi špatné ty těsnící podložky, hagusy jsem sundal a známý mechanik mi půjčil těsnící, černý silikon, ten jsem použil na utěsnění kolem děr na šrouby ve střeše, na to nasadil znovu hagusy a snad už to bude ok : )

 

btw nateklo tam ale jen když ted byly ty velké deště a vydatně pršelo i dva dny v kuse... Ale to nemění nic na faktu, že by tam nemělo téct vůbec

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Pánové já mám uplně jiný problém než vy .... Když je silný déšť tak stéká voda s čelního skla ,někam pod stěrače.. Přepodkladám že tam jsou taky nějaké odtokové kanálky... Jenže můj problém bude to že jsou asi totalně ucpané ,protože ted po silných deštích když se rozjedu tak citím že je předemnou voda... šplouchá to když jedu do zatáčky, prostor někde před řidičem a spolujezdcem. Máte s tím někdo zkušenosti ?... Je to jak kdyby voda byla v kasltíku :D samozřejmě že není ,zkrátka je to někde pod čelním sklem...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Zdravím Vás, prosím o radu se zatékáním přes zadní dveře, voda se mi dostává dovnitř mezi střechou a dveřma.

když víc prší tak je vidět jak kapou kapky zezhora dveří přímo na sedadlo.

nemám problém jak zde jiní popisují prusaky přes repro atd. mě to kape z vrchu.

děkuji za rady wonders1

Odkaz ke komentáři

Zdravím Vás, a prosím o radu jak vyřešit zatékaní u všech čtyř dveří na Octavii 1 Combi. Teď v období týdenních dešťů mi prosakuje voda u spolujezdce dokonce na gumový kobereček. Chci říct, že mám ve všech dveřích řádné nalepené silony a utěsněné. Auto byl před koupí přestříkané a tím pádem byly venku i dveře. Lze nějak přitáhnout dveře na gumu? Předem vám moc děkuji.

Odkaz ke komentáři

Zdravím všechny z clubu.Také mi zatéká do kufru.Dlouho jsem hledal,jak byla mokrá střecha,už tam teklo.Myslel jsem že kolem antény,ale bylo to mokré vždy na vnitřní straně levého sloupku,atˇ stálo auto nakloněno na levou,či pravou stranu.Potom mě napadlo polévat auto (střech) mimo anténu a už tam teklo.Po sundání levé okapní lišty,jsem našel prasklý lak.Vyzkoušel jsem polévat jenom tu prasklinu a už tam tekla voda.Kolem jsem vše odmastil a vmáčkl do praskliny silikon.Po týdnu deště tam ještě málo teče,

Má někdo lepší nápad jak to utěsnit? Děkuji za každou radu.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Čaute, kdyby to někomu pomohlo, tak jsem dlouhou dobu taky řešil problém s vodou u spolujezdce. Pylový filtr byl suchý a odtokové kanálky průchozí. Dlouho jsem si s tím nevěděl rady, až jsem přišel na to, že se mi tam voda dostává skrze kabelový svazek alarmu. Vedle odtokového kanálku u spolujezdce je průchodka kabeláže pod palubní desku. Na první pohled bylo vše v pořádku, ale původní průchodka a tmel jsou po těch letech zpuchřelé a voda si tam našla cestu a po kapkách stékala pod kastlík a v nejnižším bodě pak na koberečk... Stačí průchodku vyndat, odstranit starý tmel a zatmelit to znovu. Od té doby v autě sucho :)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Řešil už někdo vodu u kombíka v levé (větší) kapse v kufru? když zaprší je tam doslova bazén - vím, že je tam odtokový špunt, tak jsem jej nechal pootevřený, nicméně tam nemůžu mít vercajk apod. Není to z ostřikovače a okno (zadní) včetně těsnění se zdá být naprosto OK. Má někdo tip odkud tam teče - než začnu matlat do podběhu něco aby mi to prozradilo, odkud se čůrek vody bere?

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...
V 7. 7. 2009 at 20:32, Guest chipmann napsal:

Zdar mám trošku jiný problém teče mi do kufru vždy po prudším dešti mám mokro jako by na vnitřní hraně kufru (pravá str. jak je ten gumový doraz a když šáhnu hlouběji směrem ke střeše tak taky kde může být chyba ?

Ahoj, tak tohle jsem řešil taky. Po dlouhých zkouškách jsem zjistil, že po otevření pátých dveří, nahoře u střechy, tam co je na tom rantlu nasazené těsnění okolo dveří, tak tam se do prostoru mezi ten plech a drážku v těsnění nějakým způsobem nacucne voda a pak to už funguje jako hadice a saje to vodu směrem dolů - z té drážky co odvádí vodu ze zadu ze střechy (jak jsou panty zadních dveří) . Ta pak vytéká tam co jsou boční dorazy na 5.dveře, protože tam je na tom rantlu ještě další plech a tak tam vznikne skulinka, kterou to vyteče ven a samo že dovnitř do kufru. Vyřešil jsem to tak, že jsem sundal těsnění z toho rantlu a do té drážky v těsnění co se nasazuje na ten rantl, jsem tak co 20 cm natlačil trochu silikonu a vrátil jsem těsnění nazpět. Tohle udělalo co kousek špunt a ta voda teď nemůže proudit jak v trubce a je po problému :-))

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Ahoj,mám stejný problém,po výměně stahovačky u řidiče,vždy když silně prší mám louži pod nohama řidiče.Voda teče přes "PIRELKU" a stéká na kobereček.Dveře jsem rozebral,ten "miralon" byl samozřejmě špatně přilepený a trochu potrhaný.Vše jsem přelepil,tak uvidíme až bude pršet.ALE JDE MĚ O TO,ŽE UŽ SE TO TĚSNĚNÍ NEDÁ KOUPIT "Octavia 1 TOUR 5/2010",NÁHRADA NEEXISTUJE,TAK MĚ ZAJÍMÁ JESTLI TO NĚKDO ŘEŠIL A JAK?SAMOZŘEJMĚ MĚ NAPADÁ KOUPIT ŠEDIVÝ MIRALON A VYŘÍZNOUT TO NOVÉ.ALE JE TAM TAKOVÁ TA KAPSA NA REPRÁK COŽ NEVÍM JAK UDĚLAT A TY PACKY CO DRŽÍ TEN TAPEC JDOU VYCVAKNOUT?PÁČ TEN MIRALON JE POD NIMY.DÍKY ZA POSTŘEHY.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • jakože ja to prikryvam ještě kryci plachtou, takže to by se moc neotestovalo ... spíš by mě zajímalo, kde by byla jaká promáčklina, protoze nektery ty kusy byly fakt tezky...
    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
×
×
  • Vytvořit...