Jump to content

Zteřelé gumové těsněná autoskel - Návod na výměnu


Recommended Posts

Stav gumových těsnění čelního a zadního skla na vašem vozidla degraduje s časem a přímo koreluje s tím, jak suchý je váš interiér vozidla. Většina vozidel má notoricky špatné těsnění skla, které časem praská a odlepuje se. Jakmile se těsnění uvolní, umožní pronikání vlhkosti a vzduchu mezi karoserii a čelní sklo, což může způsobit vznik rzi kolem čelního skla a prosakování vlhkosti do interiéru. Navíc zteřelé těsnění propustí nadměrný hluk větru a vypadá hrozně.

OG-tesneni

 

Znaky vadného těsnění skla

 • Zteřelé nebo jinak degradované těsnění čelního skla
 • Nadměrný hluk větru z prostoru okolo čelního skla
 • Voda prosakující do interiéru

Určení, zda je nutné těsnění vyměnit je zřetelné už od pohledu na něj. Nejvýraznějším znakem toho, že těsnění neplní funkci je vizuální vypadávání nebo chybějící kousky. Kromě toho, jakékoliv viditelné průniky vody kolem čelního skla je jasným znakem toho, že je nutné těsnění vyměnit. 

 

Kolik stojí výměna těsnění autoskla?

Samotný originální kus vyjde okolo 700 - 1000 Kč. Počítejte s tím, že si budou účtovat alespoň 1300 Kč / h. Cena se může samozřejmě lišit servis od servisu. My nabízíme Gumové těsnění za 199 Kč / 2 m.

 

Jak dlouho bude trvat výměna těsnění předního skla?

Tato práce nemá předem definovaný čas. Není toho moc co dělat ale odměňuje pečlivost a trpělivost. Výměna těsnění může být ve výsledku i levná. Vyhraďte si minimálně půl hodiny, abyste měli jistotu, že jste udělali vše správně.

 

Kroky potřebné k výměně

 1. Odstraňte staré těsnění čelního skla
  Pomocí šroubováku nebo prstů odstraňte co nejvíce zaschlého těsnění čelního skla. Těsnění je na autě většinou nalepeno pouze na straně karoserie, takže se těsnění většinou snadno odstraňuje.

  01-DIY-BMW-E9x-Windshield-Seal
   
 2.  Připravte místo na nalepení nového těsnění

  Popadněte vysavač nebo plechovku se stlačeným vzduchem a očistěte kanál čelního skla od všech uvolněných úlomků těsnění. Staré části těsnění zabrání správnému usazení nového těsnění. 

  Poté použijte nějaký odmašťovač, abyste očistili střechu od starého lepidla. Ujistěte se, že v kanálku čelního skla nezůstaly žádné kousky starého lepidla. 

 3. Nainstalujte nové těsnění čelního skla

  Neodlepené těsnění vložte do spáry a odměřte si správnou délku. Po odměření si poznačte délku a těsnění zkraťte podle potřeby. Poté vložte neodlepené těsnění zpátky do spáry. Po vymezení místa pro těsnění přidržte jeden konec a pomalu začněte odlepovat jeden konec těsnění. Při odlepování dbejte na to, aby nikde nevznikala mezera nebo nerovnost. Po úspěšném přilepení jedné strany opakujte postup i na straně druhé.

  09-DIY-BMW-E9x-Windshield-Seal-Installing-Seal
Edited by LuCom
Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Příspěvky

  • Paradni upravy. To tlumeni je hodne piznat. Sam mam vytlumene predni dvere, MDF podlozky a lepsi repro a je to neskutecny rozdil. To podsviceni madel je super. Ja mam zase podsvicene kliky a to je taky pecka. Hlavne jde po tme videt, kde klika je 😉👍 Ta latka na tapecech se povedla. Me se na vsech dverich odlepuje a stve me to. Stropnici mam provizorne prichycenou spendliky, ale chci to vsechno nejak taky vyresit. Mam i calounika na stropnici, tak by treba dokazal udelat i ty dvere 😉
  • Zajel bych do škodovky a objednal přímo u nich  Nebo najít dle kódu  https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5e5955711b-motorek-zadniho-sterace-skoda-21876.html
  • Ďalšia a posledná časť dverí 😄 1.maly detail v podobe ciernej lesklej folie v ramčeku mriežky reproduktoru 2. Dopojenie svietiacej odrazky +dorobenie svietiaceho napísu skoda 3. Dorobenie podsvietenia madla (inšpirácia z mercedesu)- vyrezanie a nalepenie mliecneho ramceka na 3D tlaciarni.  Fotky to dosť vyťahujú tak ich berte trocha s rezervou+viem si ich stlmiť na origo stmievači 
×
×
 • Create New...