Přejít na obsah

Nestartuje, resp. motor netáhne naftu


Doporučené příspěvky

Ahoj všichni, prosím o radu, zkušenost, návod, po čem jít.

Po 3 dnech stání motor zničehonic nestartuje. V hadičkách není vidět, že by motor natahoval naftu.

Vyměnili jsme palivový filtr, nafta z nádrže k němu jde, ale motor - čerpadlo ji netáhne do motoru. Při delším pokusu o startování se pak objeví kontrolka oleje a píská to. Oleje je dost, byl měněn spolu s turbem.

Servis říká, že to může být imobilizérem, do jeho jednotky se prý nelze připojit. Údajně pak čerpadlo netahne naftu je prý blokováno imobilizérem.

Setkal jste se s tím někdo a máte postup jak to napravit ? Byla by možnost vyzkoušet i jiné čerpadlo, ale to znamená prý sundat rozvody atd., ale to bych rád nechal jako nejzazší variantu.

Děkuji předem za rady a komentáře.

 

Odkaz ke komentáři

Imo ti ukáže na přistrojovce kon trolku . Zkontrolovat pojistky.  Změřit napětí na ventilu přívodu paliva pozice 15. Pokud tam je 12V je špatný ventil.  Pokud ne hledat důvod . Nouzově se tam dá připojit napětí 12v , nejlépe tzv. za klíčkem , dá se i od baterie ale musí se vždy odpojovat. 

Screenshot_20240208-181441_OneDrive.jpg

Odkaz ke komentáři

Po zapnutí klíčku je tam to napětí. Na kontrolku se podívám jak se mi chová.  Nemáš dodělávaný alarm? Dálkáč ? S nějakým imo/blokováním ? Já mám a několikrát se mi stalo že jsem si to zmáčkl při otevřených dveřích a pak mi nešlo startovat . 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...