Přejít na obsah

Octavia II 1.9 TDi by Jardo


Doporučené příspěvky

Zdravim Vas ...

 

... minuly tyzden som sa stal majitelom Octavie II 1.9 TDi Ambiente, r.v. 12/2004 ... po prvom majitelovi so servisnou historiou a najazd. 93 500 km ... v sedej metalize ...

 

... z vybavy spomeniem ABS, 4 x abg, ESP, origo skoda radio, manualna klima, origo xenony s ostrekmi, 17' hliny Zenith ... myslim, ze postacujuci normal ...

 

Urcite nechcem robit paniku hned na zaciatku, nie som ten typ a je mi jasne, ze keby sme si dali vypisat vsetky mozne poruchy podla kodu motorov a rocnikov, tak to radsej ani nebudeme chciet vidiet ... Myslite, ze sa mam zacat bat kedze sa jedna o prve Octy II? ... Je to blba, dost vseobecna otazka a plne suhlasim s nazorom, ze zavisi od kusu, na aky som mal stastie, od predch. majitela, ci od inych viacerych faktorov, ktore na to maju vplyv, ale predsa ... Co vy nato ?

 

... zatial po kratkej dobe uzivania pozorujem take veci ako trochu dlhsie startovanie s tym, ze toci asi o sekundu dve dlhsie nez by bolo zdrave a motor naskoci takym trhnutim, nakopnutim ... na volnobehu sa sem-tam zachveje motor a sem-tam ozve jemne klepkanie, ktore hned zanikne ked zosliapnem spojku ... kolega ma hned odkazal na dvojhmotovy zotrvacnik, ktory je pravdepodobne v prdeli ... takze by ho bolo potrebne vymenit rovno uz aj so spojkou ... Myslite ze tomu tak bude ?

 

Snad len auticko ako celok bude dufam, ze sluzit k plnej spokojnosti ...

post-4524-1278585223_thumb.jpg

post-4524-1278585233_thumb.jpg

post-4524-1278585240_thumb.jpg

post-4524-1278585247_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

spis bych to vedl nejak jinak, auto temer 6 let a cca 15 000 km na jeden rok s naftakem mi pripada safra malo aby se to nekomu vyplatilo. Ano naznacuju tim jak moc jsi ses jistej zda to neni stocene? Fak to auto jezdilo tak malo a nebo treba jezdilo v 3 roky a pak tri vicemene stalo? Od toho se pak muzou odvijet pripadne zavady a problemy. Jinak pokud chces odhalit potencionalni zavady mrkni do sekce motory.

 

gratuluju k "novemu" auto necht slouzi a netrapi, a doufam, ze se sejdeme na velkem OC srazu v Zari i kdyz to mas docela daleko

Odkaz ke komentáři

... to auto jazdilo malo, to mas pravdu ... prvym majitelom bol nejaky doktor z Popradu, ktory na nom chodil bezne normalne a sem-tam niekam na nejaky zraz doktúrkov ... bolo servisovane na jednom mieste ... posledny zaznam so servisu je za stavu 83 000 km z pred neceleho roka ... taze by to malo vsetko sediet ...

 

... nieco som uz v sekcii "motor" pozrel, nieco hladal kde-tu na nete a nasiel, ze tieto motory boli nachylne na skory odchod dvojhmotoveho zotrvacnika, taze to asi bude v tom ... bohvie ako s tym pan doktor jazdil, ked chcel stale "magicku" okamzitu spotrebu pod 3 litre, tak sa ani necudujem, ze dvojhmotak pomaly odide do vecnych lovist :smich: ...

Odkaz ke komentáři

Taky mám jednu z prvních, výroba 14.9.2004, motor 2,0 TDI, najeto 85 tis.km-podstivejch a zatím je vše v pořádku. Ani turbo nehvízdá. Zrovna dneska jsem ji startoval po 10ti dnech stání v garáži a chytla hned na brnknutí. Myslím že je to kus od kusu a taky je to o tom, jak se k tomu člověk chová

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

presiel som temu Audio a z tych gatewayov a pod. chujovin, ze kde co ake ide, som mierne vedla ...

 

... mam jednoduchu otazku ... MR2005, mal som obycajny Stream bez MP3 ... je mozne ho jednoducho nahradit radiom Stream MP3 alebo Audience ??? ... bez toho aby som menil ine veci ... len kus za kus ...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...