Přejít na obsah

Zlobi otacky a startovani!


Doporučené příspěvky

Zdarec. Mam problemek takovi. Start OK,zacatek jizdy OK a behem jizdy me najednou vyleti otacky 2000-3000 a bud se to po chvilce samo strati a vyrovna a nebo musim zhasnout,zase nastartuju a v pohode. A ktomu jeste me dela ze behem jizdy (i pri normalnim startu) zhasne sam motor a kdyz chci nastartovat tak startuji startuji a nic az po 5 min. normalne nastartuji a zase to jede. Mate nekdo uz takove zkusenosti? Poradte!

Odkaz ke komentáři
Zdarec. Mam problemek takovi. Start OK,zacatek jizdy OK a behem jizdy me najednou vyleti otacky 2000-3000 a bud se to po chvilce samo strati a vyrovna a nebo musim zhasnout,zase nastartuju a v pohode. A ktomu jeste me dela ze behem jizdy (i pri normalnim startu) zhasne sam motor a kdyz chci nastartovat tak startuji startuji a nic az po 5 min. normalne nastartuji a zase to jede. Mate nekdo uz takove zkusenosti? Poradte!

Nečistil jsi náhodou klapku ??? A pokud ne asi by chtěla vyčistit a nastavit a mrkni na egr ventil taky jedna z možných příčin

Odkaz ke komentáři
Nečistil jsi náhodou klapku ??? A pokud ne asi by chtěla vyčistit a nastavit a mrkni na egr ventil taky jedna z možných příčin

 

 

Ne necistil jsem. Ale nekde tady jsem cetl ze neco podobneho mel a ze vymenil cidlo teploty vody a prestalo to. Psal taky neco o klapce ze i nechal vymenit a stejne mu to delalo a az vymnil cidlo tak mel pokoj.

 

Jeste kde najdu klapku a ten egr ventil? ja nejsem moc pres motory

 

Jo asi jsem ani neuvedl motor 1.6 74KW.

Odkaz ke komentáři

Na obrázku jsem ti vyznačil kde je škrtící klapka. Jinak se čistí tak, že se vymontuje z auta, pročistí se, namontuje zpět a musí se provést základní nastavení přes diagnostiku (VAG), takže ve většině případů (asi i ve tvém) je lepší tu klapku nechat vyčistit v prověřeném servisu, kde si budeš jistý, že tu klapku vyčistí pořádně. Dále tvůj motor nemá EGR ventil, takže se ani nemusíš namáhat ho hledat. Co se týká toho čidla teploty, tak právě přes tu diagnostiku se dá zjistit jestli je špatný nebo ne :palec:

 

PS: jak píšeš, že tu někdo měnil klapku a 2x čidlo, tak to jsem byl já :)

post-107-1291833754_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Čidlo teploty chladící kapaliny by s tím nemělo souviset, přesněji - mně odešlo, teplota se mi neukazovala nebo lítala sem a tam, spíš teda k nule než nahoru a žádnej problém s motorem nebyl, akorát jsem se bál že kdybych začal vařit tak to nebudu vědět, po tejdnu zhruba jsem to vyměnil a vše bez problémů, spojitost to teda mít nebude s tvým problémem

Odkaz ke komentáři

Ten člověk s výměnou klapky a čidla jsem byl já. Příznaky naprosto stejný - start OK, pak během krátké doby vyskočily otáčky zhruba na 2500 otáček. Většinou pomohlo vypnout motor a nastartovat, někdy však ne a zbývalo jen čekat, až to přestane. A při tom znovustartování to nechtělo vůbec naskočit, škytalo to jak traktor v posledním tažení a až po mnoha marných pokusech se motor milostivě a pomalu rozběhnul.

Nechal jsem měnit klapku sání - byla v závadách, ale tím to nebylo. Teď mi leží doma nejspíš dobrá původní klapka, protože ta nová (za nějakých šest a půl litru) se v závadách taky občas objeví, když to omylem podusím.

Strávil jsem dlouhý hodiny hledáním na netu, než jsem zjistil, že to dělá právě čidlo teploty vody (údajně ne až tak neobvyklá závada). Nechal jsem asi za pětikilo vyměnit čidlo a od tý doby mám pokoj.

Odkaz ke komentáři

Jojo, to tebe jsem si cetl. Uz jsme si koupil nove cidlo a behem vikendu to tak hodim a potom sem napisu jak jsem dopadl !

 

 

Ten člověk s výměnou klapky a čidla jsem byl já. Příznaky naprosto stejný - start OK, pak během krátké doby vyskočily otáčky zhruba na 2500 otáček. Většinou pomohlo vypnout motor a nastartovat, někdy však ne a zbývalo jen čekat, až to přestane. A při tom znovustartování to nechtělo vůbec naskočit, škytalo to jak traktor v posledním tažení a až po mnoha marných pokusech se motor milostivě a pomalu rozběhnul.

Nechal jsem měnit klapku sání - byla v závadách, ale tím to nebylo. Teď mi leží doma nejspíš dobrá původní klapka, protože ta nová (za nějakých šest a půl litru) se v závadách taky občas objeví, když to omylem podusím.

Strávil jsem dlouhý hodiny hledáním na netu, než jsem zjistil, že to dělá právě čidlo teploty vody (údajně ne až tak neobvyklá závada). Nechal jsem asi za pětikilo vyměnit čidlo a od tý doby mám pokoj.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...