Přejít na obsah

Výměna řidičských průkazů


Doporučené příspěvky

ridicak_jpg_15036.jpg

Majitelé řidičských průkazů vydaných do 31. 12. 2000 měli za povinnost vyměnit si je do konce minulého roku. Tuto výměnu však nestihlo více než 260 000 řidičů. Výměna je možná i nadále, nebude však již bezplatná. Nově tato povinnost nastala i pro další více než milion řidičů. Prvního ledna 2011 totiž začala třetí, poslední etapa výměny řidičáků.

Jedná se o průkazy vydané mezi 1. lednem 2001 až 30. dubnem 2004. Jejich majitelé by si je měli vyměnit nejpozději do 31. 12. 2013.

http://skodaoctavia.cz/magazin/zacala-posl...icskych-prukazu

 

Šmejdi proč to nepošlou poštou :blink: . Kocourkov....

Odkaz ke komentáři

Zas takové drama to není, ne? Možná se mi to lehko mluví, když se mě to netýká, ale na úřad stejně během roku člověk jde, tak si drtivá většina lidí mohla řidičák vyměnit, nebo snad čekali, že tam 31.12. budou tisíce úředníků čekající jen na ně ještě ve 23:59? Nebyl na to týden

Odkaz ke komentáři

Tak, času bylo dost a dost. A být policajtem, tak to při současných kontrolách zrovna natvrdo flastruju, žádné jenom "ty ty ty". A nové lékárničky zrovna tak (o smyslu jejich výměny sice sám dost pochybuju, ale jednou někdo rozhodl a musí to být, tak se nedá nic dělat).

Odkaz ke komentáři

tak tohle typicky česká záležitost nechat vše na poslední chvilku.....dojímají mě pak jak někteří v TV říkají že nemají vůbec čas si zajít na úřad, že moc pracují a nestíhají...blbost.....a hlavně vše se díky kampani vědělo hodně dopředu.....hned bych jim sázel pokuty a žádné ty ty ty...

Odkaz ke komentáři

Čekali nečekali, jde o to, že si stát něco vymyslí a ty pak musíš obíhat ouřady.

Já chápu, že spousta lidí je vytížena a tak se na to vy... A pokutovat za to je kravina protože je to jen formalita.

Proč to nařizovat, jestli je to kvůli EU tak se mohlo říct, že kdo chce jezdit do EU tak si ho musí udělat protože tam starý nebudou uznávat. :huh:

 

Já to taky tak vidím, že to za ty dva roky budu honit na poslední chvíli. :blink:

Odkaz ke komentáři

nemuzu s tebou souhlasit zabiaku...

 

kdyz si maji lidi jit pro davky tak bezej (samozrejme hlavne ty socialne slabsi jak se jim tedko rika), ale jednou za X let zajit na urad pro ridicak, co je na tom za problem?

 

proste se musi ridicaky sjednotit a u nas, kde jich je asi 1000 typu se tomu ani nelze divit, aby pak kazdej policajt vedel ze tohle teda este taky plati apod.

 

nevidim v tom nic silenyho a v lete si holt udelam vylet do centra :blink: nezblaznim se :huh:

Odkaz ke komentáři
Čekali nečekali, jde o to, že si stát něco vymyslí a ty pak musíš obíhat ouřady.

Já chápu, že spousta lidí je vytížena a tak se na to vy... A pokutovat za to je kravina protože je to jen formalita.

Proč to nařizovat, jestli je to kvůli EU tak se mohlo říct, že kdo chce jezdit do EU tak si ho musí udělat protože tam starý nebudou uznávat. :huh:

 

Já to taky tak vidím, že to za ty dva roky budu honit na poslední chvíli. :blink:

 

Jízda bez platného (defacto to samé, jako jízda úplně bez) oprávnění je formalita?

 

Proboha, vždyť je to otázka max. hodinky času (půl na žádost, půl na vyzvednutí) a to mám na svůj úřad 15km....

Odkaz ke komentáři
no ja kvuli znalosti naseho naroda ktery de na posledni chvili (viz opencard a casove kupony tedko na MHD v Praze) tak taky radsi driv...

 

rocni kupon sem si koupil za 2 minuty a ted kazdy rano fronta az ven z metra...lidi jsou divny

Tak tak, nechápu nad čím tady pláčeme, opravdu to žádná obět není a mluví se o tom roky...

Odkaz ke komentáři
v praze na ty casy pritlac protoze lidi se na to hromadne vykaslali, ale mlada i pred vanocema proste prisla a za 2 hodiny vyrizeno

 

No já měl na mysli, pokud si to jdeš udělat normálně s předstihem a ne na poslední chvíli.

Já třeba byl o prázdninách a dýl to opravdu nezabralo. Na žádost jsem tam byl sám, ale musel jsem ji u okýnka vypsat, na převzetí jsem chvilku čekal, protože předemnou bylo pár lidí.

Odkaz ke komentáři
Jízda bez platného (defacto to samé, jako jízda úplně bez) oprávnění je formalita?

 

Proboha, vždyť je to otázka max. hodinky času (půl na žádost, půl na vyzvednutí) a to mám na svůj úřad 15km....

 

Hezké slovíčkaření, ale formalita to prostě je. Kdyby se někdo nerozhodl tak by ještě platil. :-)

Ono to nebude tak horké, spousta lidí z těch 250tis. je starých a řídit, už nebudou . Takže těžko říct kolik je opravdu těch co se na to vykašlali. :smich:

Odkaz ke komentáři

me to jako formalita neprijde.

 

az nekdo nekoho zabije s neplatnym ridicakem tak z toho zase bude halo uvidis.

 

mit v poradku doklady me prijde jako zaklad uz kdyby se stalo cokoliv...ja sem nejezdil na treninky 2km s papirama od auta a obcankou abych to neztratil a hle nepustili by mek baraku jelikoz to tam zavreli a hledali anicku...nebo kdyz do me nejaka lama tukla na parkovisti...

 

neprijde im to jako formalita a este neco co si vymyslel stat a chudaci lidi musi jednou na urad...ja bych jim vsem k tomu naparil prezkouseni klidne, ono by se ukazalo kolik by jich nakonec dostalo zase ridicak a na silnicich by mohlo byt bezpecneji :smich:)

Odkaz ke komentáři

Tak tady mi přijde jako přirozeně český ten povzdech - nemůžou to poslat poštou :P Jo a taky mi poštou může v balíku příjít týpek co to bude dělat mý ženě když se mi nechce :smich: Vyřídil sem si to už v létě bez fronty za pár minut a vytíženej sem až kam, udělal sem to při vyřizování i jinejch věcí. To proč se to dělá už patří jinam. Co mě ale pobavilo bylo to když sem ouřadovi strčil do okýnka vyplněnou žádost se vším potřebným a on na to dlouze koukl a zeptal se mě co si přeju, taky typicky české :smich:

Odkaz ke komentáři
Zas takové drama to není, ne? Možná se mi to lehko mluví, když se mě to netýká, ale na úřad stejně během roku člověk jde, tak si drtivá většina lidí mohla řidičák vyměnit, nebo snad čekali, že tam 31.12. budou tisíce úředníků čekající jen na ně ještě ve 23:59? Nebyl na to týden

já teda na úřady běžně nechodím, jen jednou ročně na FU a jednou ročně koupit povolenku, což teda ani není úřad.

Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...

chlapi, řeším takový problém, že před novým rokem 2012 jsem si dodělal řidičské oprávnění na skupinu CE s tím, že mohu řidit traktor nad 3500kg. Teď čtu novelu silničního zákona a ke skupině C je psáno, že mohu řidit motorové vozidlo, s vyjímkou traktorů......takže to zas traktor nad 3500kg nemohu řídit? Jak to tedy je? Neřešil to někdo?

Odkaz ke komentáři

omg, v tom je takovy bordel, ze ti kazdy napise neco jinyho, tvuj nazor jsem taky cetl na diskuzich, ze by to mela byt pravda, a vubec o motorkach je snad nejvetsi bordel, co muze byt, nikdo nevi, co vlastne muze ridit a neridit...fakt bananova republika. Ono aj bude zalezet, na jakyho straznika narazis a bud ti to sezere nebo se to bude resit u spravniho, kdyz se neco stane.

Odkaz ke komentáři

nevim no, psal jsem na ministerstvo, tak cekam na vyjadreni:)jinak jak jsem psal, tak vysla novela silnicniho zakona, kde cast zakona nabyde ucinosti nebo jiz nabyla ucinnosti 1.ledna 2012 a ta cast kdy skupina CE plati pro motorova vozidla, s vyjimkou traktoru....nabyde ucinnosti az 1. ledna 2013 ale stejne me zajima, co me odpovi. Verim, ze se to jeste zmeni za ten rok.

Odkaz ke komentáři

kolega ze zemedelskeho fora mi jeste napsal tuto vetu ze zakona o podzemnich komunikacich:

 

zákon č. 274/2011 Sb. píše:

Čl. II

 

Přechodná ustanovení

 

1. Řidičská oprávnění jednotlivých skupin a podskupin udělená přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona zůstávají zachována v rozsahu, jaký měla podle zákona č. 361/2000 Sb., ve znění účinném do dne nabytí účinnosti tohoto zákona; tato řidičská oprávnění opravňují ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona rovněž k řízení motorových vozidel, která jsou do skupin vozidel se shodným označením nově zařazena tímto zákonem, pokud tomu nebrání omezení nebo podmínění řidičského oprávnění.

Odkaz ke komentáři

Z toho celkem jasně vyplývá, že ten traktor řídit můžeš - oprávnění CE ti bylo udělěno před nabytím účinnosti novely, takže můžeš řídit vše, co v tu dobu spadalo pod CE.

Pokud by novela nově zařadila pod CE něco dalšího, co tam dřív nebylo, tak ode dne účinnosti to smíš řídit taky. Ale pokud něco z CE odebrala (traktor nad 3500kg), tebe se to netýká..

Odkaz ke komentáři

odpoved z ministerstva:

 

Dobrý den,

na Váš dotaz týkající se možnosti řízení traktoru s řidičským oprávněním skupiny C+E po novele zákona Vám sdělujeme následující.

V připravované novele zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů účinné od 19.1.2013 řidičské oprávnění skupiny C+E nebude opravňovat k řízení traktorů, nebude zde však platit retroaktivita. Tzn., že řidičské oprávnění skupiny C+E získané před účinností tohoto zákona k řízení traktorů opravňovat bude.

 

S pozdravem

 

 

Lenka Wasyliw

referent

Oddělení administrativní a operativy

Ministerstvo dopravy

Nábřeží Ludvíka Svobody 12

110 15 Praha 1

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...