Přejít na obsah

Vibrace


BC123

Doporučené příspěvky

Zdravím pánové, vyskytl se mi problém s mou OII, 2008, 1.9TDi, BXE, najeto 114tis. Najednou mi auto trochu vibruje, někdy víc, někdy vůbec ale spíš už to vnímám furt a dost mě to s.re :-). Dal jsem jiná kola, jiné gumy a furt. Kotouči myslím že to také není, při brždění nějak extra netřesou a když nebrzdím, auto se stále třese a kotouče jsou po jízdě studené... Dělá to když je auto v tahu, i když vyřadím a jedu na neutrál, když sešlápnu spojku tak to nepřestane... (měl jsem podezření na dvouhmotu - je už trochu chycená - občas rachotí při studeném startu a občas trochu třese do auta. Ale to už dělá dlouho, furt stejně a dříve se auto nechvělo.... Vůbec nevím čím to může být... Čepy netlučou, ložiska o.k... Nenapadá Vás něco. Díky moc!

Odkaz ke komentáři

Tak servis mi řekl že to dělají nejspíš kotouče, že bude vyrezlá nejspíš plocha na náboji a kotouč už nesedí přesně rovně... Začalo to když mi přehazovali kola z plechů na alu letní. Ale kolama to není, už jsem zkoušel na zpět... Moc tomu nevěřím, dělá to i když nebrzdím, při brždění se chvějí jen minimálně. Nechce se mi zkoušet kupovat kotouče zvlášť, když tam mám skoro nové desky.. :-(. Já se furt nejvíc přikláním k tomu silenbloku... Když auto zvednu a točím kolama tak je tření rovnoměrné... Sakra chlapi zúčastněte se diskuze někdo :-D

Odkaz ke komentáři

Tak jsem rozebral brzdy, vyčistil veškeré dosedací plochy, rozpohyboval destičky a problém se nevyřešil... I když jsem jezdil s roztaženými destičkami aby se nedotýkali kotouče, tak auto také vibrovalo... Kotouče mohu tedy vyloučit.. Nejvíce se to projevuje okolo 70km/h. Dá se to těžko pozorovat ale myslím že při vysokých otáčkách vibrace zmizí... Dvojhmota?

Odkaz ke komentáři

V tvém případě to nakonec byl ten kloub nebo pneu? Nějak jsem se to nedočetl... Při zatáčení se to nezhoršuje, stále stejné... Zvukový projev žádný. Jen neustále vibrace které jsou při rychlosti kolem 70km/h nejintenzivnější... Otáčky motoru na to dle mého nemají vliv. Zkusím asi přímo škodovku, ať se na to kouknou...

Odkaz ke komentáři

me se to traslo kdyz jsem mel sjete gumy a spatne vyvazena kola,kdyz stojis volne tak se auto netrese?

A kdyz jedes vyssi rychlosti treba nad 130km/h tak jak?Netrese?

Gumy, kola a kotouče už jsem vyloučil. Mám tam gumy nové a nechal jsem to znovu převážit. Pro jistotu jsem to znovu přehodil na plechy se zimákama a problém nepřestal. Kotouče jsem rozebral, pročistil dosedací plochy mezi náboji a kotouči, vše promáznul a projížděl s roztaženými destičkami a problém nepřestal... Mám už trochu chycený setrvák ale pouze rachotí při nastartování studeného auta... Nemyslím si že by to bylo tím... Je tam spoustu možností co to může být (ložisko, kloub, hřídel, silenbloky...) Kdo na to přijde? Servis chtěl hned měnit brzdy a teď už vím že by to bylo k ničemu.... nerad bych postupně vyměnil všechny funkční nepoškozené věci :-). Je nějaká spešl vyvažovačka nebo válce, kde by se na to dalo přijít? Díky všem

Odkaz ke komentáři

V tvém případě to nakonec byl ten kloub nebo pneu? Nějak jsem se to nedočetl... Při zatáčení se to nezhoršuje, stále stejné... Zvukový projev žádný. Jen neustále vibrace které jsou při rychlosti kolem 70km/h nejintenzivnější... Otáčky motoru na to dle mého nemají vliv. Zkusím asi přímo škodovku, ať se na to kouknou...

 

 

Bolo to aj kĺbom, nakoľko vibrácie boli omnoho silnejšie - triaslo sedadalami pri rýchlostiach cca 105-130 km/h a na zimných pneu. Po výmene pravých kĺbou sa to zmiernilo, ale zároveň som nasadil jazdené pneu - letné, ktoré som dostal. Pri posledných jazdách na 18" vibrácie nepociťujem , viac:

 

http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=13424&p=1485707

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

 

 

Bolo to aj kĺbom, nakoľko vibrácie boli omnoho silnejšie - triaslo sedadalami pri rýchlostiach cca 105-130 km/h a na zimných pneu. Po výmene pravých kĺbou sa to zmiernilo, ale zároveň som nasadil jazdené pneu - letné, ktoré som dostal. Pri posledných jazdách na 18" vibrácie nepociťujem , viac:

 

http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=13424&p=1485707

 

Tak už mám i nové kotouče a nic se nezměnilo, okolo 70 km/h vibrace, ale i při jízdě kdokem se auto tak nějak divně pohybuje :-), v servise zkoušeli klouby, měřili hodinkami odchylky na nábojích a vše ok... :-(, už nevím co s tím, nechce se mi zkoušet kupovat poloosu, pak druhou, a pak to bude třeba diferák :-(. Při mém nájezdu cca 700 km týdně je to už docela otravné :-(. Na zdviži to auto rozechvěje už při 50 km/h a ještě o dost víc ane není možno vypozorovat co to dělá, po sundání kol stejné, po sundání kotoučů stejné, po odpojení poloos od převodovky ok, ale to se dalo čekat :-), nemáte někdo na půjčení poloosy? :-)

Odkaz ke komentáři

Vyřešil jsi to už.Mám to samé a nemám ponětí čím to je.

 

Bohužel ještě ne, musím denně jezdit a nemůžu si dovolit dát na několik dní auto někam do servisu :-(, myslím že mám trochu ohnutou jednu poloosu, i když je divné že se to stalo samo od sebe... Až bude opraveno, dám určitě vědět. Když budeš mít opraveno dřív ty, tak dej prosím taky vědět :-)- Zatim dík

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...
  • o 2 měsíce později...

Chci se zeptat, zda se něco měnilo v rámci podvozku a pak se to najednou projevilo? Mě se měnili silentbloky + úchyty, klouby a najednou to začalo dělat. Následně se úchyt ulomil a tloukl dole, takže jsem to reklamoval. Reklamace proběhla dobře a vibrace byly nižší, načež se to zase rozběhlo nyní nanovo. Ale dělá mi to hlavně mezi 1100 - 1400 rpm. Je jedno na jaký stupen. Ted to mám v servisu a měním dvouhmotu a spojku a uvidíme, jestliže se to zlepší.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...