Přejít na obsah

Regulátor tlaku odvětrání víka ventilů OI


pavel71

Doporučené příspěvky

ahoj tak sem dnes zkoumal tudle regulaci na víku ventilů neb sem kapku pojal podezření jestli mi přez to nemůže utíkat olej do sání a způsobovat zvýšenou spotřebu oleje??

 

a mé podezření sílilo jak sem na spoji a pod spojem u hadice co de do filtru našel na hraně víka ventilů z vrchu olej

takže sem tu krátkou hadici vycvak s tý hadice co de od filtru a stáhnul jí s regulátoru po té sem ten regulátor vytáhnul z těsnící gumy a jal se ho ohledávat

v hadici olej docela dost proved sem vystříkání čističem brzd

dále sem skoumal výstupy z toho regulátoru oba plný oleje

jelikož to vypadalo tak nák nerozebiratelně tak sem to řádně vystříkal čističem brzd a musim říci že stoho vytek řádnej bordel ale furt se mi to nák nelíbylo :(

 

tak sem vzal šroubovák a vyloupl to vrchní víko pod nim je membrána tam bylo sucho a membrána bez poškození

pak sem vyloupl i membránu a pod ní na mě vyskočila pružina

tak sem vše ještě jednou řádně omyl čističem brzd a vše složil,tady pozor to vrchní víko se musí zalepit zpět já ho než zaschne lepidlo ještě pro jistotu stáhnul umělohmotnou páskou

ted je třeba to skusit jestli to chodí jak má -na výstupu z regulátoru kam de podtlak z hadice od filtrboxu tak sem nasál pusou a přitom prstem ucpal ten přívod od motoru

po nasátí povolíte prst a pusou přisajete a musíte cejtit že už to nejde

je to známka toho že membrána ten vstup od motoru neprodyšně uzavře a ventil tedy chodí a měl by bejt v pořádku

 

po té co sme ventil odskoušeli ho nacvaknem zpět do průchodky ve víku ventilů a namontujem propojovací hadičku ted už jen namontovat

plastovej dekl na motor a jezdit a jezdit a uvidíme zda to stou spotřebou oleje bude lepší či ne

pokud by stim měl někdo nákou zkušenost tak jí prosim napište

IMG_20160314_152904.jpg IMG_20160314_152932.jpg IMG_20160314_153102.jpg IMG_20160314_153110.jpg

IMG_20160314_153308.jpg IMG_20160314_153319.jpg IMG_20160314_154354.jpg IMG_20160314_154456.jpg

IMG_20160314_154503.jpg IMG_20160314_154513.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Tiež som to riešil, otvoril som ten ventil,ale nelepil som ho lepidlom, len stiahol izolačkou a po čase to povolilo a cely kryt motora bol od oleja. Kúpil som nový z ccautodily za tretinovú cenu(TOPRAN) oproti iným obchodom. Auto žerie olej aj naďalej. Ale je to tak liter za výmenu takže to neriešim.

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Ahoj prosimtě měl jsem to kolem regulátoru klasicky oblitý olejem, tak jsem to vyčistil a zkusil podle návodu ten test...když jsem přívod z víka ventilů ucpal a pusou nasál z vývodu, tak po chvíli jsem samozřejmě vysál vzduch a dál sát nešlo..jakmile jsem dal ruku z přívodu pryč, šlo sát dál...to je tedy špatně a regulátor je KO? Díky

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...