Přejít na obsah

Marttyho Černá paní


Doporučené příspěvky

Všechny Vás zdravím, milí Octaři! :)



Už jsem se tu rozkoukal asi dostatečně na to, abych se i já pochlubil svým tříměsíčním přírustkem do rodiny. :) Volba byla jasná - octávka, ideál v plné palbě, v co nejlepším stavu a za co nejmíň peněz, klasika... :)



S výběrem jsem byl opatrný a v podstatě jsem měl strach. U prvního auta - fábka v sedanu - nebylo co řešit. Auto po rodičích, předtím koupeno v Autos Kunštát, jasná minulost, jasná servisní historie, co víc si asi přát...



Ale s druhým autem jsem si naběhl - chtěl jsem něco neobvyklýho, něco, co tu jen tak někdo nemá... A proto jsem koupil čtverkovýho golfa v TDI. :D Su kousek od Brna, jel jsem pro něj až do Šluknova (přítelkyně pochází z Rumburka, jezdíme tam často za její rodinou, takže vzdálenost roli nehrála). S pánem příjemné jednání, nic nezatajoval, řekl i o výměně motoru... A já, i když jsem maturoval z předmětů "Silniční doprava" a "Opravy a údržba vozidel", tak jsem si nepřekontroloval číslo motoru... Asi jsem chlapíkovi důvěřoval, nevím... Každopádně to byla chyba, číslo motoru samozřejmě nesouhlasilo, ale to jsem se dozvěděl až na evidenčce. Začaly tahanice, on o ničem samozřejmě nevěděl, všechno je tak, jak má být a já si motor vyměnil sám... Na odstoupení od smlouvy nereagoval a já se dozvídal čím dál zajímavější věci o kriminální minulosti tohoto pána (problém zjistit to nebyl, přítelkyně otec i strejda jsou u PČR, ale na to už bylo pozdě). Takže spousta papírování a peněz za legální zápis motoru do TP (nesouhlasil kód motoru a podle importéra VW se jednalo o nezáměnné motory), ale povedlo se a já po měsíci lítání mohl konečně vyjez s B místo U na RZ. :) Po roce a půl trápení, kdy jsem na autě vyměnil snad úplně všechno od váhy vzduchu, snad všech čidel až po nový turbo, jsem mu konečně začal trošku věřit, i když ve mně pořád hlodala myšlenka ho prodat. Poslední kapka byla, když mi 50km od baráku v bouřce praskla stahovačka a já to dojel s otevřeným oknem. Golf šel někam za Zlín, kde jako na potvoru slouží bez jediné poruchy! :)



A teď konečně k Octuli! :) Po příhodě s golfem jsem měl strach jak sviňa něco sám koupit. Tak jsem se obrátil na strejdy přítelkyně. V autech se vyzná, ale nevydělává si pomocí nich, pracuje u PČR, jak už jsem zmínil, pohotovostní motorizovaná jednotka v Praze. :) Auta ale tahá, ovšem jen rodině a kamarádům, nepřiživuje se na tom a ještě pomůže s vyřízením papírů, s přepisem... :)Řekl jsem mu, jakou mám asi představu a on hledal, posílal, já četl a odmítal... :D Když po měsíci se konečně objevila ta má, vysněná! Jistý pan Klaus Lindemann, ročník 49 ji dal ráno protiúčtem za jeho novou O3, odpoledne mi přišel mail s nabídkou a večer se už bylo na cestě pro ni VW Transporterem s podvalem a autem plným diagnostiky a kdo ví, čeho ještě. Kdyby se do transpiku vešla motorová brzda, tak se vezla snad i ona. :D Hned při první technické kontrole v ČR mi někdo stihl ukradnout krytky ostřikovačů světel. :D Motor 1.9TDI 77kW, černá metalíza, xenony, multifunkční volant, parkovací a dešťový senzory, vyhřívaný sesle... Najeto 167 tisíc a před prodejem nové brzdy, doma od 12. října 2013.



Doufám, že mi bude věrně sloužit. :) Plány jsou jasný - nový znaky, kola a podvozek, chip od Fun velmistra, zatmavit okna a zadní světla, Columbus a nějaký drobnosti. Nic víc, v jednoduchosti je krása a já se už vyřádil na fábce i na golfu. :D



Pokud jsem někoho nudil, tak se omlouvám, je to trošku sloh. :D


Přidávám samozřejmě foto "bejvalek" i mojí současné paní. :)



První auto - nezapomenu! :) Najeto 270 tisíc a pořád jako nová...


post-32743-0-07879300-1391187690_thumb.jpg



Prokletý Golf :D 360 tisíc najeto, když šel z domu.


post-32743-0-62466500-1391187703_thumb.jpg post-32743-0-20344600-1391187717_thumb.jpg




Octa! :) Moc fotek zatím nemám, ale to přijde. :)


post-32743-0-86442000-1391187656_thumb.jpg post-32743-0-01439700-1391187667_thumb.jpg post-32743-0-05744800-1391187676_thumb.jpg





Odkaz ke komentáři

Tohle znam,byl jsem ti posedlej tak ze jsem dostal na par dni banana :-D ted uz se snazim tu furt nepsat a netravit tolik casu ;-)

 

Plany mas pekne,drzim palce at vse vyjde a okta se da vazne dobre dovybavit ;-) a udelat z ni moc pekne auto ;-) ale vse neco stoji a ja si furt neco kupuji a kazdy rok jina a drazsi kola atd atd :-D

Odkaz ke komentáři

princes - na kola su taky blázen :D Ale zatím nejvíc, do čeho investuju, tak je nafta :D Za ty tři měsíce, co ju mám, tak mám už skoro 10 tisíc najeto a to v podstatě jen po ČR :)

 

jkohy - díky moc :) Jasný, Vanďák znám, ale ze Šluknov byl jen golf, já jezdím do Rumburku do Horního Jindřichova :)

 

Stickler - děkuju :) Taky to nějak neuznávám, ale dorozumím se tam rychlejc, než po telefonu nebo tak :D A já teda věnuju víc autu, než práci, mám to štěstí... :D

Odkaz ke komentáři

jkohy - třeba, ale Samurai už nechcu ani vidět :D

 

princes - to já taky :D strašně rád bych dal všechno do černé, okna, chrom. rámeček kolem masky a i kola, nějaký paprskový a rudě nabarvený třmeny, představa by byla :D Ale mám strach, aby se to všechno neslilo v jeden celek a nezaniklo to ty kola :)

 

Peťas - ahoj, severně od Brna směr Svitavy, kousek od Letovic :)

 

tomiq07 - díky moc za uvítání :)

 

Gracho - díky, bude muset :D Tuhle holku si nechám dlouho :) I když - bratránek si dovezl Supa L&K (kamarád říká Klement a Gotwald :D ) a ten by taky nebyl k zahození :D

 

Gord007 - ááá, další moravák :) Díky za uvítání! :)

 

 

Odkaz ke komentáři

kdyz zakreje spz tak by to vadit nemelo znamej udelal neco podobneho a potom lital po policajtech a musel vysvetlovat nakonec to mel jako prestupek ve spravnim a nejakou symbolickou pokutu jestli si dobre pamatuji tak 200 + 1000 komisi ale musel by na to dotycnej prijit a nahlasit to

 

Upraveno uživatelem jkohy
Odkaz ke komentáři

taky natocil nekoho pri pachani trestny cinnosti? Ono ackoliv se to nezda, tak 2 velice podobny pripady maji 2 uplne ruzny metry.. jinak chapu kam miris, ochrana osobnich udaju (UOOU).

 

Osobne bych rozostril pouze posledni ctyr-cisli, zbytek bych si pripadne obhajil s tim, ze jsem tim videem upozornil ostatni ridice na zivot ohrozujici chovani na dane trase a ze nelze podle cele RZ identifikovat osobu, natoz podle nepodstatne casti RZ*. Pokud si ale nekdo neni jistej, tak rozostrit nebo zacernit celou RZ. Nejhaklivejsi je UOOU na obliceje, protoze to je konkretni identifikace osoby pro normalniho obcana.

 

Ono de jure by mel kazdy, kdo ma zaznamove zarizeni mit extra povoleni od UOOU. V praxi ho maji v drtive vetsine jen verejny prostory, napriklad OC, parkoviste, sem tam restaurace. Nevim jak to maji s OOU v Rusku, ale tam uz dost pojistoven primo pozaduje pouzivani obrazove zaznamoveho zarizeni. Asi to je typicky Rusko, nezabyvaji :D

 

 

* odkaz: Rozhodnuti NSS

 

 

edit: jinak doporucuju kanal StopXam na YT, nejaky sdruzeni (je snad i podporovane vladou ci fizlama) se zabyva spatnym parkovani (v jizdnim pruhu!), parkovanim na chodniku nebo jizde po chodniku. Ma to efektni a relativne efektivni ucinek :palec: Nekolik ridicu tam uz skoncilo ve vazbe, protoze se proti nim rozjeli a poranili je.

Odkaz ke komentáři

Jo tak nejak ,tady to take byl docela zavaznej prohresek ale bylo to docela dost zamotany nejprve se to resilo v ramci firmy protoze se video dostalo az k rediteli no a nakonec to dostala na stul i policie dotycnej natocenej nakonec dostal od firmy padaka a od policie slusnou pokutu znamej taktez z nasi firmy dostal prestupek prave kvuli tomu ze tam byla videt spz kdyby to pry dal rovnou policii tak by mu jeste podekovali

Odkaz ke komentáři

Jsem ho právě dojel, jak v jednom stoupáku jel v rychlým pruhu asi 70. Zprava jsem ho brát nechtěl, řádí u nás tady teď policejní passat (kterýho jsem mimochodem potkal asi o 3 km dál, měl zastavenou nějakou dodávku). Problikl jsem ho, aby uhnul. Reakcí byl prostředníček z okýnka. :D Následovalo druhý probliknutí a zatroubil jsem a už to bylo, na prasáka to zahamoval. Měl jsem docela odstup, nevěděl jsem, co od něj čekat. No vyplatilo se. Pak jsem za ním jel ještě asi 4 km, než odbočil, ale vždycky mi poodjel, zabrzdil tak na 30 - 40 km/h a počkal, až ho dojedu. Musel jsem zpomalit, on zase zrychlil...

Odkaz ke komentáři

Něco málo z dnešní cesty po mé milované Vysočině. :) Měl jsem cestu přes Nové Město na Moravě, tak mi to nedalo a podíval jsem se na Ski. Docela šok, u nás po sněhu ani stopy. :) Omlouvám se za špinavou Octu, jak Vám, tak jí, ale fakt byla čistá, než jsme jeli... :( :D

 

post-32743-0-03630500-1391605201_thumb.jpg post-32743-0-63338700-1391605452_thumb.jpg post-32743-0-05520000-1391605492_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...