Jump to content
 • OctaviaClub
 • Anthracite
 • Lava
 • Race
 • Corrida
 • Rio
 • Fun
 • Rallye
 • Emerald
 • Topaz
 • Magic

Lokotka

Uživatelé
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutrální

Recent Profile Visitors

390 profile views
 1. Jo průměrku zájemce o soutěž zjistí až z itineráře. To navýšení průměrky jaksi "slíbili" v diskusi na face už loni po závodě, ale prej z důvodu, že jsou "starý konzervy" se míněj držet při zemi a navyšování chtěj udělat postupně v několika krocích. Jsou pořadatelé, je to jejich vůle a práce. Marek mně psal, že asi budou průměrky dvě (každá z etap bude mít svoji) a tudíž bude i dvojí vyhodnocování ohledně dvou časovejch limitů. Za mě je to polovičatost a nadále budou "závodníci" při soutěži brzdit a omezovat ostatní účastníky provozu. Ohledně sjednocení huštění byla reakce od pořadatelů v intencích, že by to zvýhodnilo lehká vozidla a chtějí zůstat u původního, tedy hustit na max povolené tlaky dle štítku. Tak jsem do tý diskuse vložil fotky současných štítků kontra toho mýho, z čehož jasně vyplývá diskriminace starších aut. Mám ho nejtěžší a přitom smím hustit nejméně a to s dosti výrazným rozdílem. Na toto zatím žádná reakce.
 2. Tak už jsou ofiko propozice a přihlášky a změny oproti loňsku nejsou žádné!!! A jen vyzvednu to, že se klidně můžou zúčastnit i upravená auta, jen musej mít ty úpravy zanesený v techničáku.
 3. Jo a ještě jsem navrhnul sjednocení huštění pneu. Opět mě Marek podpořil, že i toto Finové mají v pravidlech a všem se hustí shodný tlak.
 4. To Pawouk01. Žádné ofiko info nemám. Do diskuse na facebookových stránkách ŠkodaEconomyRun se krom pořadatelů zapojil Marek Tomíšek a víceméně mě podpořil i svými zkušenostmi z finských EcoRallye. Pořadatelé zvednout průměr dle jejich vyjádření hodlají, ale chtějí se držet výrazně při zemi, tak uvidíme. Spolu se zvýšením limitů (průměrné rychlosti) chtějí prohloubit rozsah penalizací za jejich nesplnění. Já se ale pořád obávám, že hlavním cílem je ohromovat veřejnost, za jak málo ty škodovky jsou schopný jezdit a s reálným provozem to opravdu nemá moc společnýho. Loni to bez penalizací šlo zajet se skvělou spotřebou i s průměrkou 66km/hod., což oproti požadované těsně nad 52km/hod. je diametrální rozdíl. Jinak z tý diskuse přímo od pořadatelů vyplynulo, že se masově využívá v obcích povolené překročení o 10km/hod., což považuju za opravdu reálné i v běžném provozu. Taky zazněly návrhy na snížení toho povolenýho překročení na 7, či 5km/hod. Ono se totiž v reálu při využití té možnosti překročení rychlosti v obcích jelo víceméně konstantně mezi 60-70km/hod., takže asi tolik k tý realitě skutečnýho provozu a způsobu, jak dosáhnout tý stanovený průměrky. Taky se pravděpodobně pohne s povinnou výbavou = měněj se zákonné podmínky.
 5. Jsem na ty letošní propozice docela zvědavej.
 6. Lokotka

  6-stupňová 02M

  Děkuju, konečně použitelná info, která rozptýlila pochybnosti. Úprava tedy ale nutná byla, nikoli mechanická, ale cestou úpravy ŘJ tak, že si přístrojovka v O1 myslí, že je namontována v autě O2 a navíc v konkrétním modelu, kde se daná převodovka vyskytovala. Pochopil jsem to správně?
 7. Lokotka

  6-stupňová 02M

  Vím, že mě před výměnou dvouhřídelový převodovky za tu trojhřídelovou spousta lidí strašila, že bude problém s měřením rychlosti a tempomatem. Jak si tohle teda řešil, když ta tříhřídelovka nemá na rozdíl od tý dvouhřídelový mechanickej výstup na "rychloměr"? Čím se to ojebává?
 8. Lokotka

  6-stupňová 02M

  Tak až to spácháš, tak sem napiš pojmy třebas i s dojmy.
 9. Lokotka

  6-stupňová 02M

  Takže z Tvých vyjádření předpokládám, že máš O1 s motorem PD a nikoli rotačku, což mně mělo dojít rovnou, že? Pak samo-že problém s výstupem pro tacho a tempomat nebude a i přehození pětikvaltu za šesti by neměl bejt problém. Odborník na to ale nejsem.
 10. Lokotka

  6-stupňová 02M

  Tak to je dost dlouhá převodovka. A DRW se na fórech označuje jako nejdelší, čemuž odpovídají i oba dva odkazy na tabulky s převodovejma poměrama výše. Pokud máš tempomat a maxidot budíky O1, tak se s tříhřídelovou převodovkou připrav na problém nefunkčnosti, či zprovoznění oklikou přes čidlo ABS (dobastlit to asi nějak pude), poněvadž původní dvouhřídelovky maj na diferáku klasickej převod, jako bejval k původním rychloměrům, tříhřídelovky ho nemaj. Já mám po úpravě dvouhřídelovky tenhle pilovej diagram: Lehce těžší pětka oproti původní proto, aby ten diagram byl ukázkově plynulej. No a šestka odpovídá zhruba tomu, cos napsal (ještě je malinko těžší). Na druhou stranu, pokud se Ti s tím chce mrmlat a bastlit, tak získáš spojku, která přenese větší točivej moment, odolnější a lépe řadící převodovku, takže pro případný čipování lepší výchozí pozice. Jen ty budíky budou jaksi ukazovat ještě větší hovadiny a tempomat možná nezprovozníš vůbec. Možná Ti ale tohle právě vůbec neva.
 11. Lokotka

  6-stupňová 02M

  No, to výměnou za šestikvalt moc nevyřešíš. Pokud se nepletu, tak celkový převodový rozpětí u sériovýho pěti a šestikvaltu je víceméně stejný, takže bych to viděl na zvýšení dynamiky s nutností častějšího řazení ale trochu vyšší spotřebou. Otáčky tedy skoro nepoklesnou (nechce se mně to počítat), ale tady máš odkaz: https://www.dieselschrauber.org/GKB.html Navíc oproti sériový dvouhřídelový převodovce má šestikvalt hřídel navíc a mnohem víc kol ve stálým záběru, takže má větší vnitřní odpor a všechno dohromady bude o dost těžší, nehledě na ten obser všechno dobastlovat. Dokonce, pokud to nemáš možnost sehnat z bouranýho auta, u kterýho ale znáš historii, tak to bude dost drahý. Teda skoro tak, jako dodělání šestky do původní převodovky, kde ale historii svý skříně znáš a práce je to max na 1/2 dne.
 12. Lokotka

  6-stupňová 02M

  A důvodem tý plánovaný přestavby je co?
 13. Bohužel o žádným nevím. Jen jsem ještě na facebookové stránky soutěže přidal příspěvek ohledně sjednocení huštění po vzoru Finů a na základě porovnání, jak to maj u shodných rozměrů kol a gum moderní škodovky (Fabia, Rapid). U příspěvku zatím žádná reakce. U prvního návrhu reakce jsou, ale to jsi už asi čet. Možná by pomohlo, kdyby se do diskuse zapojilo víc lidí. Přístup pořadatelů vidím jako vstřícný.
 14. Máme dle označení stejnej motor. Mně po koupi olej nebral, respektive bral jako každej motor, ale nebylo potřeba významně dolévat. Byl tam Shell 5W-40, tak jsem tam dal stejnou specifikaci, ale od MOL. Nepocítil jsem rozdíl a na 15 000km jsem akorát dopotřeboval pátej sichrovej litr (koupil jsem 5l. Cca 4l na výměnu + 1l případný dolejvání), takže z hlediska spotřeby oleje žádnej rozdíl. Nyní jsem zkusil přejít na 0W-30, což je nejřidší doporučený olej pro tento typ motoru od výrobce a zaznamenal jsem nevýrazný snížení spotřeby nafty (max. 0,2l/100km) a o trošku zvýšenou hlučnost hydroštelů. Spotřeba oleje se samozřejmě lehce zvýšila, ale i tak to vypadá, že si na těch 15 000km opět vystačím s těmi 5-ti litry oleje. Na 30 000km ten long-life nechávat nebudu a ani jsem s tím nepočítal. Jo a mám nyní najeto 100% poctivejch 333 000km. Tak asi tak.
×
×
 • Create New...