Přejít na obsah

Žhavičky v topení


HonzaP

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

dnes jsem konečně vyměnil žhavičky v topení (byli tam určo víc jak 2 roky), a myslel jsem si, že je vhodná doba je vyměnit.Nicméně po výměně jsem je zkusil přes baterku, a do pár sekund začali žhavit ... :-) no nevadí jistota je jistota.

 

Ale k věci, jak mám ověřit,že to skutečně žhaví ? Někde jsem četl, že pod 5C by to mělo při startu žhavit.

Původní byli už dost povrchu zrezle, a jedna fajka je nemocná, moc nedrží - necvakne (jdou sehnat ?).

 

Půjde to zkusit přes VAG ? malý nebo velký topný okruh ? zkoušel jsem nastartoval bylo kolem 0 a jednu fajku (tu nemocnou) jsem odpojil připojil na ní žhavičku(co tam byla), a ukostřil a nic :-( nebo se to musí dělat přes vag ? docela by mě zajímalo, jak se to přes ten vag pozná to se počítá s tím, že máš jednu navíc a koukáš na ní ? protože jinak, aby se to poznalo se musí jedna vytočit, ne ? :-) Nebo měřák do fajky, a bude tam 12V ?

 

Nebo když je kolem 0C a nastartuju za jak dlouho by to mělo na volnoběh topit ?

 

No třeba mi někdo odpoví / poradí.

 

Díky !!

Odkaz ke komentáři

Fiha...koukám jako puk! Můžete mi stručně napsat oč se jedná a jak to maká? To je nějaké přitápění nezávislé na teplotě vody z motoru? Má to každý? Fakt slyším poprvé a zajímá mne to...mám Climatronic a když je venku zima, tak ho po startu vypínám než mi rafika teploty krapet povyjede. Když to neudělám, tak mi dobu fouká zima na nohy... :huh:

Odkaz ke komentáři

To je vymakaný :-) ale co to bude dělat když odejde čidlo teploty? :-)

to je korektni reseni, takze vklidu, O2 77KW to ma uz v serii nastaveno do 70st. ladil jsem tohle 16hodin na emulatoru nez jsem to vyresil. Muzu si natahovat jak sofwerovy cas zhaveni klasickeho, dozhaveni a i ten prihrev.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...