Přejít na obsah

dojezd na plnou


Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Dojezd mám kolem 1050 až 1100km, jezdím denně do práce 30km tam a zpět, žádné město, pouze po silnici 1 třídy. Dlouhodobý průměr po 5000tisíci kilometrech 4,38l/100km.

Dokážu jet za 3,6lit/100km pokud jedu v autě sám, jenže to je už jízda ala pán v klobouku rychlostí 80 - 90km/hod.

Myslím , že vše co se vejde do 6 litrů / 100km je dobrá spotřeba. Nejvíce záleží na stylu jízdy.

partner1999

Odkaz ke komentáři

Jsem klidný řidič, to znamená že jezdím hodně plynule, pokud dobře znáš cestu kudy jedeš dá se to, jedu prakticky bez brždění a auto nechávám dojíždět. Jednou týdně to trocho do nějakého kopce protáhnu na nižší převodový stupeň, aby se motor vytočil na nějakých 3500ot/min - mám to nařízeno od svěho mechanika. Jinak řadím tak při 2200ot/min.

Hodně taky záleží na stavu pneu, myslím tím, na kolik máš dohuštěno, no a klima atd.

partner1999

Odkaz ke komentáři

Já mám dlouhodobou na počítači 4,6l. Dobrý ne??? :palec:

Ale teď realita. Po dlouhodobém zkoumání a počítání podle km a litrů v nádrži.....

chvíle napětí......

 

 

!!!!!5,3l/100km!!!!! To, co ukazuje počítač apsolutně ignoruju a mám to nastavené na venkovní teplotu. To co to píše je spíš v kilech. Což by odpovídalo reálu. Protože litr nafty má asi 860g... ale nevím to přesně, to bych kecal.

Ne, to je asi blbost, to by bylo ještě míň... no to je jedno. PROSTĚ MI TO PÍŠE KRAVINY.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Co jsem jezdil 4km do města, mám naučené všechny semafory takže skoro nezastavuju. řekl bych že těch 6 je tam uplně normální (ale dá se jet i za 5, pokud to člověk dokáže vychytat, navíc to projede ve výsledku ryhclejc než člověk brzda plyn :) )

 

4 na dálkových po okreskách taky no problem, po dálnicích to bere kolem 5 při 130km/h

 

a plným autem a 3 kolama na střeše s protivítrem mi to šlo přes 6,5 na dálnici (120km/h). A to jsem tam už dojel s 4,8 .-))

Odkaz ke komentáři

Dlouhodobě 4,8l/1OO a to celkem lítám. Na úplně plnou najedu 1100km .)

 

Můžeš to prosím trochu rozvést to "celkem lítam"? 2 různý lidi mi říkali, že jezdí za 4-4,5l (měřeno takováním), a že na to šlapou.Po nějaké době jsem měl možnost s nima někam jet, a opravdu na to šlapali 50-70km/h někdy 90 řazení 1,2,3,5 pěkně kolem 1200-1500 otáček :-)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Já zatím se spotřebou celkem bojuju.S autem jezdím cca 2 měsíce.Každý den 100 km z toho 40 km po dálnici.Po dálnici jedu tak 130 - 150 po okrskách se držím předpisů.Počítač mi ukazuje dlouhodobou spotřebu 5,2.

Když jedu opravdu klidně,tak okamžitá spotřeba je okolo těch 4,5 l.

Předchozí auto jsem měl v benzínu,takže řadím spíš až okolo 3 tis.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...