Přejít na obsah

LED žárovky denní svícení


Doporučené příspěvky

A co takhle tohle http://www.autofam.cz/product.php?id=33644 je to na Supa II od 2009, ale dle Etky jsou patice stejný, takže by to nemuselo házet chybu žárovky. Už dlouho sháním taky LED žárovky do denního svícení, aby to neházelo chybu, ale zatím se nedaří. S touto firmou jsem domluven příští týden odzkoušet tady LEDky, objednají je a buď to bude házet chybu nebo ne, vzhledem k tomu, že je to na modely od r.2009, tak by to na Octavii II po faceliftu mohlo jít bez chyby. V návodu k Superbu se píše něco o přepinování svorkovnice, ale to uvidím až na místě, pak vám písnu.

Odkaz ke komentáři

No ono sa to aj dalo cakat, FL je specificka :D :wallbash:

 

Mne akurat vcera prisli tieto: Stualarm 95103 a ziadna chyba sa nezobrazuje (mam to upravene v BCM). Dokonca ked jednu vyberiem, tak sa kontrolka rozsvieti, cize kontrola by mala fungovat aj ked sa LEDka vypali :palec:

Inak svietia vazne dobre, ked bude cas, tak hodim foto ;)

 

P.S: najdi radsej niekoho, kto ti to upravi v BCM a nebudes mat problem.

Odkaz ke komentáři

Takže LEDky hází taky chybu :( . Problém byl i v tom, že nešly pořádně nasadic to patice. Ale musím říct, že svítí skvěle! Zatím z těch LEDek co jsem měl asi nejlíp.

 

Mas nejake foto (vlastni LED zdroj, a jak to sviti v dennim svetle O2FL), na tom odkazu na web jsou jen moc nejasne obrazky sviticiho Superba a pak nejake krabicky, ale nejsou videt nikde zadne zdroje, jak to vlastne maji udelane.

 

Tato nahrada "MEGA POWER LED" pro Supa2 pasuje i do dennich O2FL? Projde to bez problemu otvorem pro puvodni zarovku?

 

Chyby me nevadi, moje BCM je jiz modifikovana od Ferdy, jde me jiz jen o intenzitu svetla, a stale hledam reseni, ktere bude ve svitivosti plnohodnotnou nahradou puvodni zarovky. Me stavajici reseni neni spatne, ale jeste to porad neni ono.

 

Pozn.: polaritu jiz mam prehozenou, doufam , ze by to nebyl problem...

Odkaz ke komentáři

To me stavajici reseni se 4 supersvítivými 1,5W LED je urcite pokrok vuci bezne zarovce, a zase nyni o neco lepsi nez predchozi faze s Letronix moduly (reseno pred cca 3 roky). Nicmene se domnivam, ze to stale nedosahuje svetelne intenzity puvodni zarovky, ackoliv barvou svetla (blizka xenonum) dobre odpovida.

 

Stale tedy hledam reseni, ktere by se vyrovnalo intenzite puvodni zarovky, a tak bylo velmi dobre viditelne i za jasnych letnich slunecnych dnu, kdy je primo osvetlen sluncem predek auta...

 

Rad bych videl, jak je konstrukcne resen ten modul MEGA POWER LED, je to to same, co nabizi Autofam Tuning ?...

Je divne, ze ani jeden prodejce vlastni modul vubec neukazuje na zadnych fotkach, maximalne zavrenou krabicku... :(

 

A polarita - no u tovarni O2FL je polarita na patici zarovek v dennich svetlech prehozena (prehozene plus a minus) oproti zazitym konvencim, takze LED zarovky (obvykle vyzaduji spravne osazeni polarity) nejsou obvykle funkcni a musi se to v konektoru pro zarovku prehodit. Takovy byl stav u O2FL pred 2 roky, kdy jsem to resil, v servise me to bez potizi prepolovali.

Odkaz ke komentáři

Takže se jedná o LED žárovky, vypadaly asi nějak tak. Autofam Tuning to kupuje od KopáčekImport. Problém je v tom, že nešla dostatečně nasadit do "uzávěru pro žárovku", aby se s ní otočilo a zajistila se (doufám že je to srozumitelně napsané), chyběl tam milimetr. Co se týče intenzity světla, bylo o mnoho větší než v druhém světle s klasickou žárovkou. Ještě jsem objevil toto, nechce se mi zatím nechat vrtat do auta (BCM), tak hledám stále nějakou alternativu.

Odkaz ke komentáři

Aha, takze polaritu uz ja mam prehodenu, lebo mi svietia :)

 

Co sa tyka svietivosti, tak tie co som kupil (Stualarm 95103) su urcite jasnejsie/silnejsie ako tie povodne.

Vcera som to menil vecer a skoro mi to z blizka oci vypalilo :lool: Dnes vecer to pofotim a hodim sem foto.

 

Inak tie, co si postol Capucino, su oranzove. Biele su prave tie co mam ... a s osadenim do patice nebol ziadny problem ;) Tiez som pozeral po tych odporoch, ale chalani pisu, ze dost hreju a je potreba to radsej primontovat ku kostre auta, ako k plastu. A myslim, ze prave toto je zlozitejsie, ako vypnutie v BCM. Ked to niekto ovlada, vypne ti to za par sekund.

Odkaz ke komentáři

Aha, ja myslel, ze je to neco noveho, na tom webu to popisovali jako nejake nove super reseni, takze to evidentne neni nic noveho a je to evidentne neco podobneho, jako nyni mam nebo jsem mel jiz predtim....

 

Toho, ze to reseni pro SII neproleze tim otvorem u dennich svetel OII FL jsem se obaval, mel jsem take zajimave LED zdroje s CREE chipy (vykonove silnejsi nez soucasne reseni), s LED prechody na bocich a vpredu s cockou, ty tam ale prave neprolezly. Ale svitilo to jako kráva... Skoda.

 

Capucino - nechce se Ti "vrtat do BMC" a jsi pritom ochoten ke kazde LED zarovce strkat ten LED dekoder ? Do BMC neni zadne vrtani, je to jen modifikace software, aby akceptoval LED, a za to Ti nikdo jiste zaruku nevezme. Nehlede na to, ze se nejedna o zadnou mechanickou upravu, a muzes pote pouzit jakekoliv LED zdroje.

A nehlede na to, ten "dekoder" chyb. hlaseni by jsi asi musel davat ke kazde zarovce, to by vyslo asi tuze draho, a kam to vsechno nastrkat ???

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

jj, Strakonice to je úplně jinej level, někdo mí říkal, že když chci maxidot budíky dát do FL O II rv 2011 tak musím do škodovky, omyl, ferda 25 vše namontoval a rozchodil, včetně výměny xenonů za halogeny + instalace multivolantu a palubního počítace s tempomatem a vše s montáží za super cenu asi za 2 hodiny jsem odjížděl

ne jako Ten patlal z DP, vše umím, příjet, ale z ceny se Vám protočí panenky a stejně to nezapojí a neudělá korektně

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

@lukasek mám je v O2 FL a když je venku -1 a auto stojí třeba den, tak to pak začne hlásit chybu.. po dalším nastartováním už ne, otázka jestli parkuješ v garáži nebo tak...

v S2 FL a bratrankově O2 FL to nic nedělá ;)

 

ty parkovačky neseženeš, jedině někde na ebaye v hong kongu nebo v SK...

 

@kyselinka on je to pouze novejší model a je to furt vyrobce CREE....

Upraveno uživatelem marekczek
Odkaz ke komentáři

Ano je to novsi model, ale tieto su CANBUS, co predchadzajuce neboli. A predchadzajuce boli 22W (2xCREE XBD 5W + 12X SMD LED 1W) a tieto su 30W, kedze maju 6xCREE XBD 5W :)

Inak je aj logicke, kedze CANBUS je len chip a cim je jeho teplota vyssia, tym je aj spotreba vyssia a naopak. Cize pri nizsej teplote to asi ma nizsiu spotrebu a tym to jednotka detekuje ako vypalenu ziarovku :(

 

Ja som ich mal len chvilu v rukach a skusal ich v garazi, ale je dobre, ze mas s nimi vacsie skusenosti :palec:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...