Přejít na obsah

LED žárovky denní svícení


Doporučené příspěvky

Ferdovou reseni je funkcni, od vikendu mam jiz realizovane (diky), je ale jasne, ze to neni univerz. reseni odolne vuci potenc. vymene LED zdroje. Vyborne by bylo reseni, ktere by napr. v Maxiku umelo nejaky ucici rezim, tzn. definovat systemu, ze nejaka konkretni LED je v poradku, a system by si tento odber registroval jako OK.

Odkaz ke komentáři

To chceš říct, že když jsem vyndal žárovky a nandal místo nich ledky jsem přišel o záruku? To je blbost ne?

Nejlepší bude, když se zeptám přímo ve škodovce, zítra tam zajdu.

Snad nechces chodit do servisu menit aj ziarovky v stretavackach ;)...

Stratili si zaruku akurat tak na ziarovku, pokial by ale tvojou manipulaciou prislo k poskodeniu napr. patice, tak stracas pochopitelne zaruku aj na nu. Tusim zaruka na ziarovku je 6 mesiacov, teraz mas ale v zaruke LEDku takze si realne nestratil nic :)

Odkaz ke komentáři

Ak su to "klasicki" servisaci, tak ti budu tlacit kaleraby do hlavy... Zaruku podla nich stracas uz pomaly tym, ze sadnes do auta. :rolleyes:

 

To co robi ferda nie je vypnutie kontroly, iba nastavuje iny prud pri ktorom RJ vyhodnoti ziarovku ako dobru. Malo by to byt nadalej funkcne aj so ziarovkami, funguje to ale aj s ledkami a nehadze zbytocne chyby.

Na to, aby prisli na zmenu v servise na 99% nemaju vybavenie ani schopnosti, je tam prepisana hodnota v pamati RJ.

Odkaz ke komentáři

Lenze tebe vypisuje chybu nad SPZ na Maxaci...skusal si vobec tam vratit spat povodne ziarovky, ci ti potom nebude vypisovat chybu v parkovackach? Je dost mozne, ze na maxidotu sa ti zobrazi len jedna polozka (chyba) a ked ju vyriesis, tak sa zisti dalsia a to su prave parkovacky. No nie som si isty, ale je mi to divne, ze ti nic nevypisje.

 

Z toho obrazku neviem vycitat produktove cislo :huh: ...ja som tam skusal tieto (su to zrejme tie, co mas v tom sacku).

Odkaz ke komentáři

Mozna jsem se vyjadril ne zcela jasne, ale Ferdovo reseni se tyka vsech kontrolovanych obvodu se zarovkami, samozrejme to kontroluje i osvetleni SPZky, a to spravne.

Mam auto rovnez jeste v zaruce (prodlouzena na 4 roky za poplatek), v autorizovanem servise me po F. uprave menili LED zarovky v dennich a potkavacich, a moc je to zajimalo.

Zaruky celeho auta se to netyka (proc take), jak nekdo podotkl, v extremnim pripade je mozne vratit SW jednotky komfortu do puvodniho stavu.

 

Jinak z mych zkusenosti s LED - je zcela zbytecne u FL se zabyvat tim, zda-li jsou oznaceny napr. CAN, CAN BUS, ci OBC free, temer 100% to stejne "poruchy zarovek" hlasit bude, mozna ne u predFL verzi, ale u FL variant to moc obejit nejde, CAN kontrola je zde trochu jina a dost dukladnejsi, ne moc obejitelna.

Je to velke, velke si hrani s presnymi hodnotami pridavnych odporu, a pak se stejne ztraci zasadni vyhoda LED, a to nizka spotreba, nebot to bude hrat do tech pridavnych odporu. Ty odpory musi byt velke, a nejlepe s chladici, u kdysi jsem to tady nebo vedle resili, staci trochu pohledat.

Odkaz ke komentáři

Urcite, ale zavada bude hlasena i nadale. Jsou to obvykle kecy prodejce, ktery to nema odzkousene, jinak by to tam nenapsal, u FL budou (bez upravy BCM) chyby vzdy. Jeste jsem nenarazil na LED, ktera by chybu nehlasila - a to samozrejme nakup vzdy s ohledem na "OBC free", "CAN error free" apod...

Jedine funkcni reseni byvalo s externim velkym odporem, na miru spocitanym ke konkretnimu LED zdroji a dobre chlazenemu.

 

Jinak cituji z jejich nabidky (link "jbora") : "...U některých vozidel může docházet k přehřívání nebo až poškození těchto žárovek. Z tohoto důvodu je lepší vždy volit variantu klasické LED žárovky + přídavný předřadný rezistor..."

Odkaz ke komentáři

Urcite, ale zavada bude hlasena i nadale. Jsou to obvykle kecy prodejce, ktery to nema odzkousene, jinak by to tam nenapsal, u FL budou (bez upravy BCM) chyby vzdy. Jeste jsem nenarazil na LED, ktera by chybu nehlasila - a to samozrejme nakup vzdy s ohledem na "OBC free", "CAN error free" apod...

Jedine funkcni reseni byvalo s externim velkym odporem, na miru spocitanym ke konkretnimu LED zdroji a dobre chlazenemu.

 

Jinak cituji z jejich nabidky (link "jbora") : "...U některých vozidel může docházet k přehřívání nebo až poškození těchto žárovek. Z tohoto důvodu je lepší vždy volit variantu klasické LED žárovky + přídavný předřadný rezistor..."

[/quo

 

Moc děkuji za vyčerpávající odpověď (elektru nerozumím). Tak jsem doufal, že se konečně dočkám deňáků s LEDkama. Vlatně si mi zkazil radost ;) :D , ale děkuji :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...