Přejít na obsah

hukot od kol


header009

Doporučené příspěvky

Zdravim pánové,

dneska jsem si všiml že mi od rána hučí od kol dělá to i na neutrál tak mám podezření na ložisko ale nejsem schopnej poznat jaký na 80% to jde zezadu ale dál už nějak nerozeznávám odkud.... U OI se mi stalo to samý jenomže tam bylo nádherně poznat který to je protože když se nadlehčilo tak nehučelo a tady mi přijde že hučí furt při rychlostech kolem 30km/h to spíš vrčí a pak od 70 nahoru to začíná hučet víc.... Je nějakej spolehlivej způsob jak poznat který ložisko to je ??

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Ahoj,

 

jsem čerstvý majitel OII a potřeboval bych poradit s klasickým problémem - hučení kol. Mám momentálně 17" kola, alu Pegasus, pneu Michelin jsou na vnitřní straně oskákaná. Vzorek je zatím OK. Hukot od zadních kol je pro mě v této míře už nepřijatelný. Rád bych rozlousknul řešení pro odstranění hukotu a napadla mě tato :

 

1) koupit nové 17" pneu + pravidelně každý rok dělat geometrii (nebo při každém přezutí?)

2) nové 16" kola - 16" nevypadají tak dobře jak 17", ale dle mého by to odstranilo problém nadobro

2) koupit 17" kola s menším ET - rád bych origo kola Škoda, tedy např. ze superba

 

Co si myslíte o řešení? Existuje ještě jiné?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Ahoj kluci, potřeboval bych poradit. Před třemi týdny jsem dal jako každý rok zimní pneu. Nevím, jestli to může být tím, ale začalo se mi OII ozývat takové divné hučení. Podotýkám, že to je jen při vytočení kol do rejdu a rozjezdu. Je jedno, jestli jedu dopředu nebo couvám. Zkoušel jsem na parkovišti jezdit kolečka - hučení jen pod plynem. Nevíte, čím by to mohlo být. Auto má 55 tis, jsem první majitel. Díky...

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...