Přejít na obsah

Nefunguje TEMPOMAT: nesvítící kontrolka na přístrojovce, vadná páčka


Doporučené příspěvky

Caute pani,

mal by som par otazok na niekoho z Vas, kto sa vyzna celkovo v autach. Mam auto Skoda Octavia 2, 1.6 FSI, r.v. 2007, vybava Ambiente a rozmyslam, ze si necham namontovat tempomat. A k tomuto by som mal par otazok.

 

 

Na webe som nasiel rozne popisy a diskusie, ze staci vymenit len lavu packu pri volante za packu s tempomatom, napojit to na podvolantovu jednotku a prekodovat riadiaciu jednotku a niekde pisali, ze je potrebna aj vymena podvolantovej jednotky a nutne nasledne prekodovanie riadiacej jednotky.

 

Vie mi niekto poradit, ako to je s tymto typom Octavii 2, kedze na webe su rozne informacie a rad by som si urobil prehlad o celkovych nakladoch, co by to obnasalo.

 

Pripadne ma s tym niekto skusenosti a vedel by mi to aj prehodit (samozrejme, ze nie zadarmo).

 

Diky moc za odpovede a pripadnu pomoc.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Ak je to Ambiente MR2007 a nemá tempomat z výroby, tak s veľkou pravedpodobnosťou tam bude jednotka s indexom BC, ktorá naozaj tempomat nepodporuje. Chcelo by to napojiť na diagnostiku a zistiť presne, aká tam je jednotka. Podľa toho potom stačí buď len vymeniť páčku, alebo bude nutná aj výmena jednotky. Odkiaľ si?

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...

Zdravím,

 

mám taký problémik. Keď zapnem tempomat pri hociakej rýchlosti, tak sám od seba pridáva a uberá rýchlosť až sa sám vypne. Neviete čo to môže spôsobovať? Hladal som to tu, ale nejak som nič o tomto nenašiel..

 

Ďakujem za každú odpoveď..

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Ahoj všem,

taky mi blbne tempomat, vyčištění vždycky pomůže na chvilku. Auto mám r.v. 2005, páčky ve starém provedení.

Tak jsem podle VINu a ETKY objednal nové páčky, kupodivu nové provedení.

Teď to tady pročítám a nejsem si jistý, jestli budu muset páčky nějak upravovat, nebo ne.

Prosím o radu.

Děkuji, Jakub.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
Guest Charllie123

Zdravím Vás pánové,

 

riešim jednoduchú a pritom premňa veľmi zložitú otázku ohľadom komunikácie medzi páčkou tempomatu a RJ podvolantovou.

 

Mám O2 2008 pred FL ambiente 1,9 TDi.

 

RJ v aute je BC. Nereaguje mi s tempomatom G.

 

Márne pátram už dva dni po nete, ktorá RJ bude kompatibilná s tempomatom 549G.

 

Niečo mi naznačuje, že tá správna RJ je 549 BN no niesom si istý!!

 

Vie mi niekto na 100% potvrdiť , či bude moja Gčková temp. páčka s RJ BN komunikovať?

 

 

Chlapi, ak to niekto vie ( očom nepochybujem ) a poradí mi , na 100% bude zaspávať s dobrým pocitom, že niekomu zúfalému pomohol :)

 

Ďakujem za hocakú reakciu !

Odkaz ke komentáři
Guest Charllie123

škoda, možno aj dobre, že sa nik zatiaľ neozval.. :)

 

Aspoň som zistil , že treba RJ podvolantovku nakódovať (to sme predtým neurobili).

 

Dalšia moja žiadosť o pomoc znie: VIE MI NIEKTO PRESNE POVEDAŤ AKO MÁM NAKÓDOVAŤ rj POD VOLANTOM...AKé úDAJE ZADAŤ?

 

Ďakujem!

 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
Guest pupek83

Caute,

 

kupil som si nedavno OII 1,6 MPI, Ambiente kombik, rv 2008 aj s palubakom. Tempomatovu packu som tam uz nainstaloval, akurat mi bolo povedane ze nevedia nahodit udaje do RJ, ze treba podvolantovu RJ preprogramovat, ci co.. Precital som si uz dake tie fora tuto, ale stale nemam jasno. Je tu niekto v okoli BA, kto by mi to vedel zapnut?

 

Diky moc za pomoc

Odkaz ke komentáři
  • o 5 let později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...