Jump to content
 • OctaviaClub
 • Anthracite
 • Lava
 • Race
 • Corrida
 • Rio
 • Fun
 • Rallye
 • Emerald
 • Topaz
 • Magic
Sign in to follow this  
cubecnik

Collinite Super Doublecoat Auto WAX 476S

Recommended Posts

Tento syntetický vosk se zaměřuje na extra dlouhou výdrž. Výrobce uvádí při správné aplikaci dokonce 12 měsíců. Ideální volba pro drsné zimní měsíce bez možnosti průběžného mytí a ošetřování. Nebo pro někoho, kdo nemá čas v průběhu roku se o vosk starat. Balení obsahuje 250ml vosku. Doporučujeme pečlivě přečíst návod k aplikaci!

Edited by cubecnik

Share this post


Link to post

Rozhoduju se mezi Dodo Supernatural Hybrid a právě tímto voskem.. Jaké jsou pro a proti a který vosk byste doporučili na zimu - během zimy meju auto tak 2x :( A můžu ke Collinite použít DJ Born To Be Mild nebo Raceglaze Aquabath Wash and Wax?

 

Doporučili byste Collinite i na alu kola v zimě?

 

Díky.

Share this post


Link to post

Já jsem se ještě nedostal k tomu, abych kolohnáta zkusil. Co vím, tak se dává na auta co se vůbec často nemyjí. Dokonce vydrží i nějakou tu myčku. Já bych doporučil šampon od Raceglaze, protože když je ideální ty přírodní vosky tak to nebude špatný tah pro syntetické. Kolohnát je složitější na rozleštění. S Hybridem nebudeš mít takovou práci a je to vosk vyšší třídy takže i po dokomčení uvidíš rozdíl na lesku. Ani v jednom směru neuděláš chybu. A na kola bych to nedoporučil. Je tvrdý a bude to blbě nanášet. Na kola i v zimě dej Autobahn.

Share this post


Link to post

Tak kolohnát mě odradil po tom, co jsem si přečetl na DC.. Takže jsem to projel ještě jednou a objednal jsem Raceglaze Signature 4x4 lol.gif

 

A k tomu šampón Raceglaze palec.gif

Share this post


Link to post

Co jsi se tam dočetl pěkného? Ani né tak pro mě, ale pro ostatní co tam nechodí. A ještě proč jsi nešel ani do toho supernaturalu? Joo s Raceglaze šamponem chybu neudeláš. :palec:

Share this post


Link to post

To, že se špatně nanáší, musíš pracovat díl po díle, jinak ti to moc zaschne a musíš použít čistič.. No a Supernatural Hybrid má výdrž 6 měsíců a u Raceglaze je až 8 měsíců. V kombinaci se šampónem Raceglaze mi to přijde jako nejlepší volba. Ale to se samozřejmě uvidí v průběhu zimy..

Share this post


Link to post

Tak dej vedět jak ten Raceglaze vosk drží a jaký jsi měl poznatky. Já přemýšlím o nějakým testu letos na zimu. Udělat polovinu auta třeba Supernaturalem a druhou Supernaturalem hybrid... Nebo Hybrid vs. Kolohnát....

Share this post


Link to post

Určitě dám vědět ;) Teď mám od 16.6. na autě Dodo Juice Light Fantastic a stále drží palec.gif Meju tak 2x měsíčně Dodo Born To Be Mild...

Share this post


Link to post

Mam uz rok colliho a narosta pecka, pulrok bez problemu i v lete. Na letni vosky nemam cas, proto colliho pouzivam celorocne. Auto umyvam jednou za 2 -3 tydny.. na aplikaci jsem si zvykl, taky pohoda.

Share this post


Link to post

Tak jsem zvědavej jak dlouho to vydrží v jedné vrstvě, bohužel z časových důvodů nebyl čas na druhou vrstvu

post-223-0-21181500-1381514655_thumb.jpg

u mě na ostatních autech ve 2 vrsvách vydržel bezproblémů přes zimu

Share this post


Link to post

Po měsící si myslím, že fajn

post-223-0-30100300-1386876114_thumb.jpg

pak půl kapoty proudem vody a druhá po wap

post-223-0-66671700-1386876153_thumb.jpg

a pak spláchnuto proudem

post-223-0-82037600-1386876184_thumb.jpg

takže zimu to si myslím opět přečká v pořádku :-)

Share this post


Link to post

jj se solí to vydrží v pohodě. Měl jsem to minulej rok na Téčku snad jen v 1 nebo 2 vrstvách (už si nepamatuju) a předtím jsem to měl na Fabče a taky no stres :-)

Share this post


Link to post

Kolohnát je perfektní syntetický vosk, nanesl jsem ho na auta která aspoň jednou týdně výdám a zatím je protekce ultimátní. Jako podklad pod syntetické vosky je dobré používat již zmíněný Super Reisin Polish a nebo Achilles Prep (tyhle dva čističe laku mám pod něj ozkoušené). Co se týká aplikace je důležité pracovat ve stálém tepelném prostředí ideálně garáž. Nikdy jsem ale neměl problém co se píše na DC buď změnili recepturu a nebo je to problém aplikace v teple a na sluníčku - což se nedoporučuje u žádného vosku. Za mě je kolohnát ideální volbou na přečkání zimního období :)

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...