Přejít na obsah

Chip na spotřebu, kde?


Doporučené příspěvky

Ja mam chip od motorpowera a taky si teda nestezuju ;) Se spotrebou jsem uplne jinde nez jsem byl

 

No já právě taky, jede mě to pěkně, ale spotřeba pořád vysoká :-(

 

Slyšel jsem nedáno jednu příhodu:

 

známý taxikařil se svoji oktou, má na ni najeto 670tis, vše původní a jezdí do 5l.

 

Jeho kolega jezdil podobně, pak ji uvařil, nestalo se nic jiného než že prdla hadice a auto začalo víc žrát...

Je to možný??

Odkaz ke komentáři

tak včera jsem si to spočítal, nelíbilo se mi, že mě někdo nazval brzdou provozu :D Jel jsem budíkově za 3,6 průměrnou rychlostí 64km/h, Nejel jsem po dálnici, ale vedle dálnice (nemám známku) jel jsem 160km a projel cca 6litrů. Což mi vychází kalkulačkově na 3,75, Dobře...plus mínus autobus...jezdím za 4 litry jako pán a nejsem žádná brzda. Tam kde to jde pěkně provětrám turbo a po staré ze Vsetínska až do Zábřehu se jede dobře skoro pořád přes kilo.
Tak...to jsem vám chtěl říct :D

Odkaz ke komentáři

tak včera jsem si to spočítal, nelíbilo se mi, že mě někdo nazval brzdou provozu :D Jel jsem budíkově za 3,6 průměrnou rychlostí 64km/h, Nejel jsem po dálnici, ale vedle dálnice (nemám známku) jel jsem 160km a projel cca 6litrů. Což mi vychází kalkulačkově na 3,75, Dobře...plus mínus autobus...jezdím za 4 litry jako pán a nejsem žádná brzda. Tam kde to jde pěkně provětrám turbo a po staré ze Vsetínska až do Zábřehu se jede dobře skoro pořád přes kilo.

Tak...to jsem vám chtěl říct :D

 

Ne že by to nešlo, na EKO soutěžích i za míň...spíš by mě zajímal ten výpočet.

Např. úplně přetékací nádrž , absolutní rovina u obou pump, u druhé dotankovat 6litrů a stejně je to nepřesné díky tepelné roztažnosti paliva. Nebo ze státní zkušebny zapůjčený průtokoměr zakomponovaný i s vracečkou. Nebo údaj z budíků?? Snad tomu nevěříš. V 99% neukazuje realitu.

Co je trochu přesné, tak aspoň půlroční evidence, tankování doplna a zprůměrovaní.

To je potom s přesností tak na půl litru, za předpokladu, že neuděláš chybu.

Dále by mě zajímalo větrání turba??? Pokud jedeš tak aby regulace chodila do krajních poloh, musíš jet trochu brzda plyn, ale to je aspoň u 6-7litrů.

Odkaz ke komentáři

Se priznam ze po tom chipu od tebe jsem uz jel i ve 4tis otackach a ne jednou,ale zase ne dlouho.Je fakt ze spotreba mi spadla o dost dolu ale palubak keca a jak.Za 3.1 jezdim podle palubaku taky a hodne sviznou jizdou ukazuje 3.6

To ale není realita ani u mě, měř od nádrže k nádrži...Budíky jsou především orientační rozdílové měření. To je poměrně přesné. V sw této starší generace se to těžko nastavuje, a nevím ani zda jdou tyto staré budíky kalibrovat. Nikdy jsem to neřešil, asi až teď je tak špatná doba. Snad se nepozabíjíme při telefonování, koukání do navi, nastavováním čehokoliv a hlídání spotřeby. Já osobně se radši svezu rychleji, ale koukám přitom z okna ven.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Ahoj, tak mne take ukazuje palubak, ze jezdim za 4,5 (okresky) az 5,2 (mesto), ale v realite podle mne to zere o litr vic nez to ukazuje. Kola mam 16-ky 205 55 (metallica). Moc tomu neslapu. Auto mam velice kratko, tak to jeste asi nemam v noze. Jsem zvedavy za kolik to bude jezdit dalky. Kdyz moje audina 1,9 96kW jezdila na nadrz vzdy 1000 km, coz vychazelo 5,5 na 100 (rychlost od 130 do 150km/h), tak doufam ze octavka bude jezdit dalky pod 5, ale cert vi :D

 

Odkaz ke komentáři

Hodne jsem slysel, ze octavky jsou schopny jezdit za 4 nebo pod 4 litry (a proto jsem ji koupil), ale asi to jsou spatne vypocty pal. pc.. Kazdopadne kdyz octavku srovnam s ostatnima znackama co jsem mel (peugeot 406 2004, bmw 320d 2000, audi A4 2003), tak co se tyce komfortu octavka je na poslednim miste :D Co mala dirka v asfaltu to rana jako krava. A moc to nesedi na silnici, trochu to skace :D

Tak doufam v ostatnich vecech bude lepsi :-)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahoj,

 

Já jsem dříve jezdil v průměru 4.5 a když jsme jeli do Jeseníků tak to bylo 3.9.. Ale pak jsem nechal dat nové čerpadlo, vedení, filtr, trysky a jezdím v průměru za 5.8... A když přepnu na okamžitou tak se tam někdy ukáže i 26 L což před tím možné nebylo :).. Navíc mi klepe pedál spojky, což nevím co znamená, ale připravují se na nejhorší :(

Hodne jsem slysel, ze octavky jsou schopny jezdit za 4 nebo pod 4 litry (a proto jsem ji koupil), ale asi to jsou spatne vypocty pal. pc.. Kazdopadne kdyz octavku srovnam s ostatnima znackama co jsem mel (peugeot 406 2004, bmw 320d 2000, audi A4 2003), tak co se tyce komfortu octavka je na poslednim miste :D Co mala dirka v asfaltu to rana jako krava. A moc to nesedi na silnici, trochu to skace :D

Tak doufam v ostatnich vecech bude lepsi :-)

 

Tak to si kup do Octavie pevný podvozek a 17 kola, jediný co řeším je ze se vyhýbám i těm nejmenším kaminkum :D

Odkaz ke komentáři

Mám jedničkovou octávku už 7 let, první dva roky jsem jezdil na origo 15" kolech a jezdil jsem relativně lehce, minimum dálnic. Neměl jsem problém jezdit delší cesty okolo 4 litrů dle palubáku, což ale v mém případě kecá o +0,5L. Takže skutečnost 4,5L Dlouhodobě si píšu evidenci tankování, tankuju vždy do plné. Celoroční spotřebu jsem měl 4,9 L/100. Pak jsem dal 16" kola a chip od TDi Funa, jezdím svižněji, palubák kecá furt stejně, ale dlouhobá spotřeba se mi zvedla jen na 5,0 L/100Km. Je to ale tím, že krátké trasy jezdím minimálně, denně 25Km do práce a 25Km zpět. Jo a už dlouho dávám VIF do nafty (léto i zima) ! Velmi důležité !!!

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...