Přejít na obsah

nárůst výkonu po výměně autobaterie


Dáňa

Doporučené příspěvky

Zdravím vypadá to že jsem asi jediný co se stímto velice pozitivním problémem setkal proto se chci o něj podělit mám octavii 1.9tdi 81kw rok 99 motor AHF cca před rokem sem měl problém s padajícíma ručičkama na budíkach po opravě budíku u jednoho šikovného maníka už jsou ručičky v pořádku a hned po namontování budíku zpět do vozidla mi auto ožilo a šlo pěkně za plynem nedokážu si vysvětlit co je příčinou tohoto jevu, ale to je teprv začátek. v létě v červnu sem byl na Chipu a vyladili mi octavii na nějakých 110 kw a 360 nm podle papírového grafu ale při svezení výkon zdaleka neodpovídal tomu co je na papíře ale tak odhadem 100 kw víc tam být určitě nemohlo a tedka se dostávam k té opravdu veliké záhadě před dvěma týdny sem si koupil novou autobaterii protože ta co sem tam mnel už sotva točila po ránu a to nemuselo ani moc mrznout měl sem tam 72amh a v autokelly mi poradili at tam dám 74amh že se ted hodně prodavá a lidi si jí do octavie hodně davají a cena se ani moc nelišila tak sem jí vzal doma sem jí namontoval a po první jízdě jsem nevěřil tomu co se s mojí octavi stalo... nárostl jí výkon minimálně o 10 kw takže těch 110 tam ted určitě je a ten krouták kde se vní vzál to je opravdu neskutečný na dvojku nemužu sešlapnout plyn k podlaze protože to okamžitě začne hrabat!! a nedalo mi to tak sem baterii zkusil vyndat a hodit opět starou a auto jelo zas o něco malo líp než sériovka nedokážu si toto vysvětlit proto se chci s touto mojí zkušeností podělit jestli by třeba někdo nevěděl za čím může být tato záhada

Odkaz ke komentáři

Baterie nevim jak je stará je tam strženej ten štítek ale vypadá že tam tak 5 let bude určitě já mám oktu 2 roky a už loni ke konci zimy začínala hůř startovat, dobíjení mně měřily v září v servisu když mě odešla volnoběžka na altíku a měnili jí tak altík dával něco málo přes 14 voltu, já si myslím že ten výkon má něco společného s tím že ta řídící jednotka že ted dostává víc energie od té nové baterie tak že asi líp a rychleji pracuje jinak opravdu nevím :)i kámoš kterej semnou často jezdí říkal co sem stím autem udělal že jede jak raketa. Když sem mu řekl že jsem pouze koupil baterku tak tomu nechtěl věřit :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...