Přejít na obsah

vyndání zámku dveře řidiče Fábie 2


Doporučené příspěvky

otevřít dveře a vycvaknout umělohmotný kryt madla

Obraz2073.jpg Obraz2074.jpg

povolit 2 torxové šrouby viz foto

Obraz2075.jpg Obraz2076.jpg

ve spodní části tapecírunku povolíme další 2 torxi viz foto

Obraz2077.jpg Obraz2078.jpg

ted si od spoda vycvaknem samotný tapecírunk drží na umělohmotnejch trnech,po te je třeba za tapecírungem odpojit konektor ovládání oken,nastavení zrcátek a sefe diody

Obraz2079.jpg Obraz2083.jpg Obraz2081.jpg Obraz2086.jpg

ted je potřeba směrem nahoru vytlačit tapecírunk neb je zaháklý za rantl okna po té co ho vyháknem odpojíme bovden vnitřní kliky a tapec dáme stranou

Obraz2082.jpg Obraz2084.jpg

ted kapka prevence 1424.gif najdem konektor od ŘJ okna vycvaknem,zkontrolujem,očistíme a prostříkneme kontakty

Obraz2085.jpg

ted si odstraníme nalepenou vodětěsnou zábranu jenž kryje otvor pod nímž je uvnitř dveří zámek a vycvaknem konektor od zámku centrálu

Obraz2087.jpg Obraz2088.jpg

ted si z boku dveří vyloupnem obě záslepky a vrchní šroub vytočíme a spodní pouze povolíme-pozor nezkoušet ho ůplně vytočit nejde toexclamation.gif

Obraz2089.jpg Obraz2090.jpg

ted vemem za kliku dveří zaberem jako když otvíráme a přitom taháme fabku zámku ven

Obraz2091.jpg

po vytažení vyloupnem z boku kliky lanko jenž ovládá zámek

Obraz2092.jpg Obraz2093.jpg

ted si povolíme 2 torxi jenž drží samotný zámek a zámek vyndáme ze dveří

Obraz2094.jpg Obraz2095.jpg Obraz2096.jpg

ted záleží na tom co máme za problém -můžeme dát bud novej zámek nebo pokoumat co je stím starým,já pokoumal :palec: takže vycvaknem bovden

Obraz2099.jpg

vycvaknem pružinu viz foto:

Obraz2097.jpg

povolíme 2 zajištovací torxi

Obraz2098.jpg Obraz2100.jpg Obraz2101.jpg

ted oddělíme od sebe elektrickou a mechanickou část zámku,tu mechanickou vymejem,rozhejbáme a znova prostříknem mazivem

Obraz2106.jpg

tu elektrickou rozeberem -povolíme na deklu všechny torxi a dekl opatrně sundáme

Obraz2102.jpg Obraz2103.jpg

vyndáme,očistíme kapku máznem ten zavírací umělohmotnej mechanismus,dále vyndáme celý ten plošný spoj s mikrospínači -provedeme kontrolu mikrospínačů změříme zda sou všechny o.k. pokud ne vyměníme,dále zkontrolujem letované spoje popřípadě je proletujeme

Obraz2105.jpg Obraz2104.jpg

po té je třeba vše složit dáváme přitom pozor aby vše dosedlo tak jak má a po kompletaci zámku si ho před montáží do dveří nejdřív vyskoušime jestli mechanicky chodí jak má :palec: pokud chodí napíchnem ho venku do konektoru a zkusíme jestli chodí i po elektrické stránce 1424.gifexclamation.gif pokud je vše o.k. provedeme montáž do dveří zde opět pozor až budete štelovat to krátké lanko ovládání venkovní kliky - je třeba to zkoušet při otevřených dveřích a to tak že si z boku simulujem zacvaknutím zámku zavřené dveře 1424.gifexclamation.gif pokud bychom to zkoušeli zavřením dveří mohlo by se stát že při špatným nastavení toho krátkého lanka bychom dveře zavřeli a již neotevřeli a nastal by zbytečný problém se zabouchnutými dveřmi exclamation.gif

pokud by se přesto tohle někomu povedlo dá se vzít delší jehla a při otevřený klice se tam ta jehla vsune a ten umělohmotný čtvereček jenž je v tý klice nasunut v drážce z boku kliky se při troše šikovnosti dá posunout tak aby ty dveře šli posléze otevřít 1424.gif

po namontování a vyskoušení zámku nandáme tapecírunk zapojíme konektory a bovden vnitřní kliky.utáhnem torxi jenž drží tapecírunk a nakonec nacvaknem krytku madla a slavíme vítěztví

 

Upraveno uživatelem pavel71
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...