Přejít na obsah

Auta z Anglie


Vladan

Doporučené příspěvky

Tak prosim mi visvetlite v cem je finta? Ze jsou ta auta z anglie tak leva a to i tam v anglii ne jenom v EU? Nejak neverim ze je to tim ze maji volant na druhou stranu a s tim pripadne komplikace s prihlasenim.

 

Tady mate priklad http://www.autotrader.co.uk/classified/adv...7&logcode=p

(nashval jsem vybral tento protoze ma cedulku za oknem s cenou a ne jak u ostatnih gde je na inzeratu napsano 2000 GBP a za oknem stoji 4000 GBP).

 

Prosim Vase nazory protoze mne to uz delsi dobu pekne kope, proc je to tam tak levne.

 

Jo a tady mam jeden velkej plus ze to muzu registrovat aniz bych prehazoval rizeni :D

Odkaz ke komentáři

Caute ja som v Anglicku uz 5 rokov, a mam tu kupenu octaviu 1.8 turbo ked som ju kupoval pred 3 a pol rokom dal som za nu 2000 libier je to full vybava cierna koza komplet elektrika fajne auto za ten cas som na nej nabehal uz okolo 60 000 km a bez problemov, akurat som rozvody menil a take drobne opravy ako stahovacky okien a tak. A teraz preco su take lacne?? je to tym ze tuje tych aut vela a nikde sa nedaju pomaly vyviezt ak nahodou nieje niekto sikovny a prerobi to a ma hlavne ZNAMYCH NA POLICII aby to prepisal a postavil na nase znacky inak je to auto viac menej na nic. tak to bude asi tym pani....

Odkaz ke komentáři
Tak prosim mi visvetlite v cem je finta? Ze jsou ta auta z anglie tak leva a to i tam v anglii ne jenom v EU? Nejak neverim ze je to tim ze maji volant na druhou stranu a s tim pripadne komplikace s prihlasenim.

 

Tady mate priklad http://www.autotrader.co.uk/classified/adv...7&logcode=p

(nashval jsem vybral tento protoze ma cedulku za oknem s cenou a ne jak u ostatnih gde je na inzeratu napsano 2000 GBP a za oknem stoji 4000 GBP).

 

Prosim Vase nazory protoze mne to uz delsi dobu pekne kope, proc je to tam tak levne.

 

Jo a tady mam jeden velkej plus ze to muzu registrovat aniz bych prehazoval rizeni :angry:

Kolego ty muzes zaregisrtovat anglicke auto na ceske znacky?Mam Octavii rs s anglickejma znackamaa nechce se mi to predelavat,prtoze se mi v tom jezdi dobre.A o penezich ani nemluve.Sice jsem slysel,ze nejaka finta je,ale jeste jsem po tom nepatral.....

Odkaz ke komentáři
Je to záhadné ty ceny a jen co sleduji tak to hodně lidí vozí předělají na L řízení a nějakým zázrakem přihlásí u nás....jako víme u nás jde vše :-))))

 

ceny lákavé ale předělání něco stojí + přihlášení s uplatou + dovoz :-))))

Hmm, to bych si chtěl koupit takovou odborně předělanou kárku, co bastlil po víkendech Pepa v garáži :-)

Odkaz ke komentáři
Kolego ty muzes zaregisrtovat anglicke auto na ceske znacky?Mam Octavii rs s anglickejma znackamaa nechce se mi to predelavat,prtoze se mi v tom jezdi dobre.A o penezich ani nemluve.Sice jsem slysel,ze nejaka finta je,ale jeste jsem po tom nepatral.....

 

Škoda Montenegro není čech :angry: jukni na jeho profil, odkud je :angry:

Odkaz ke komentáři

Kluci dik za Vase nazory.

 

Ja to muzu v Cerne Hore prihlasit aj takove bez predelavani ale to by se blbe predjizdelo s takovym autem hlavne za nejakim truckem nebo busem :palec: A take neumym radit levou rukou.

 

A k tomu predelavani tak to neni problem. Stoji to u Octy 1 cca 20.000 korun a dovoz zhruba 16-18.000 korun pro toho gdo je linej aby si to dovezl sam coz myslim ze neni zas takova castka hlavne gdyz se podivame na ty ceni v Anglii. Take podle toho kolik je aut RHD na mobile.de a podobne tak to s predelavkou asi neni zas takovej problem, rizeni, svetla, palubka, tapacir dveri a pripadne sedacky. Ty svetlomety podle mne ani nemusej, tehnici na STK to nepoznaji gdyz ostatni bude vse predelane na levostrane.

 

tady mate odkaz na firmu codovazi auta a dela predelavku: http://www.gbcar.wbs.cz/Uvod.html

Odkaz ke komentáři

A jako neda se to "nastelovat" aby svitilo aspon kolik-tolik normalne? U nejakeho mehanika v garazi a pak potom zajet na tehnickou? A take ta svetla stoji u Vas par kacek takze to bych ani neresil. Zhruba jsem pocital ze by ta predstvaba se pouzityma dilama vysla na maximalne 10-15 tisic (doma sam vsehno delat).

Odkaz ke komentáři

Když předělat tak snad komplet .....to by mě dost sr..... když tam necháte GB světla a podobně

mě osobně by zajímalo kolik by to stálo předělat někde u někoho komplet díly + práce ????

 

nemám problem to předělat sát se vším ale neni to jen o tapecu a palubce a řízení jek psal kolega .....:-))))

 

tech věcí je více ....sice je to asi lepší nez opravovat bouračku ale taky to je mazec...:-))))

Odkaz ke komentáři

Zadní mlhovka asi nebude tak problemová já osobně to mám propojené a jdou obě stačí propojit na svorkovnicích tuším šedo/bílá.....nebo stačí namontovat origo tažné a jak dodáš kabeláž dozadu k tažnému tak se L+P propojí :-)))

 

ale u GB verze se bude muset komplet elektrika vyměnit je tak trošku zrcadlová ale otočit nelze.....

 

takže sehnat na přestavbu kebeláž se stejnou vybavou nebo ostatní dodělat no :-)))

Odkaz ke komentáři

Jasne ze je tam vice a podle mne nejvetsi problem budou asy ty spinace, predelani kabelu do pristojovky a ty pojistky! Ale jak jsem rek dela to ta firma v Cesku za 20.000 korun ceskyh takze to asi nebude problem. Kopuit to tam za 3000 euro, 800 euro za predelavku, a pak prihlaseni a ty ostatni papiry (nevym co a jak se to tam u vas dela a na kolik by to zhruba vyslo) ale pocitam ze by to nepresahlo komplet 5000 euro!

Odkaz ke komentáři

Ale jo pane to je jasné....:-))

 

ta elektrika by musela celá nová plus třeba něco použít s té staré na domotání vybavení atd....

stěna do motoru vyměnit je natmelená a přišroubována

soustavu pedálů atd....

palubka...

světla jak bylo řečeno :-)))pro pravou stranu...

vyztuha palubky...

komplet topení...s ovladačema...nebo aspon plast

nějaký ten tapec ....

elektriku do dveří 2x..možná mozky stahovaček L P ...

řízení....

nějaké ty hadičky a trubky...

a plasty do introše....:-)))....

 

plus práce...

Odkaz ke komentáři

na OI je potřeba:

exteriér:

brzdové trubky

posilovač brzd

podtlaková hadice

řízení

2x trubka k posilovači řízení

pedály

mezistěna

izolace mezistěny vnitřní i vnější

2x trubka na klimu

trubky na topení

stěrače - mechanismus i ramínka

přední světla

skla zrcátek

 

interiér:

kompletní kabelový svazek včetně svazku motoru

výztuha palubní desky

klimatizace - topení

panel (jen u climatronicu)

RJ předních dveří

ovladač zrcátek s plastem

ovladač okna ke spolujezdci s plastem

plast klávesnice k řidiči

palubní desku - komplet

koberec

přední tapecy

budíky nebo polep

EDIT:

spodní obložení A sloupků

otvírání kapoty

komfortka

 

atd :)

 

elektrika do předních dveří není potřeba, stačí jen prohodit P a L stranu :blink:

Upraveno uživatelem Rolbař
Odkaz ke komentáři
na OI je potřeba:

exteriér:

brzdové trubky

posilovač brzd

podtlaková hadice

řízení

2x trubka k posilovači řízení

pedály

mezistěna

izolace mezistěny vnitřní i vnější

2x trubka na klimu

trubky na topení

stěrače - mechanismus i ramínka

přední světla

skla zrcátek

 

interiér:

kompletní kabelový svazek včetně svazku motoru

výztuha palubní desky

klimatizace - topení

panel (jen u climatronicu)

RJ předních dveří

ovladač zrcátek s plastem

ovladač okna ke spolujezdci s plastem

plast klávesnice k řidiči

palubní desku - komplet

koberec

přední tapecy

budíky nebo polep

 

atd ;)

 

elektrika do předních dveří není potřeba, stačí jen prohodit P a L stranu :)

Nechci prudit, vše v míru, ale mám za to, že skla zrcátek nestačí - jiný úhel kloubu zrcátka a taky těch ND je potřeba trochu víc... Já jen, kdyby se někdo chytl Tvého seznamu, tak pak narazí na zádrhele, tak abych mu ušetřil starosti :) :palec: ;) Myslím, že ten seznámek bude tak o půlku delší :)

Odkaz ke komentáři
Nechci prudit, vše v míru, ale mám za to, že skla zrcátek nestačí - jiný úhel kloubu zrcátka a taky těch ND je potřeba trochu víc... Já jen, kdyby se někdo chytl Tvého seznamu, tak pak narazí na zádrhele, tak abych mu ušetřil starosti :) :palec: ;) Myslím, že ten seznámek bude tak o půlku delší :)

 

 

ee, vnitřek zrcátka je stejný, rozdíl je jen ve skle, teda pokud se nebudeme bavit o MR01, kdy se jedno zrcátko dávalo malé :)

Odkaz ke komentáři

...ty zrcátka mají fakt jiný úhel ( kostra držící odrazovou plochu vs.připevňovací plocha na dveře ). Je to logické, řidič kouká na zrcátko z jiného úhlu, než-li spolujezdec.

Pro jistotu, abych nebyl za pičuse, tak ráno skočím na sklad a porovnám L s P a situaci vyjasním... Snad se nepletu :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Přesně to znám, rodiče si koupili nového žigulíka, 2106 (1600) byl tehdy ten nejlepší. Postavili i kvůli němu novou dvougaráž a pod trámy na strop se natloukl heraklit (nebo jak se to jmenovalo) a udělala se hezmá stropní omítka. Asi po dvou letech co to bylo postaveno šel taťka jeden den do garáže (s autem se jezdilo tak 1x do měsíc, měli jsme ještě jiné) a strop o ploše  tak 3m2 spadl na auto. Nějací parchanti zvrchu vyžrali celý ten polistyrén, zůstala tam jen ta vrstvička rábicu a jednou to už nevydrželo ... . Takže náš klenot utrpěl pár šrámů. 
    • No ty kravo, tak to je teda stesti jako prase! 🙂
    • Příběh "Jak mi globální oteplování zachránilo auto". Protože bylo teplo, tak už jsem samozřejmě jezdil a měl jsem auto 3 týdny na dvoře... když nehlásí nějaky mordor nebo krupobití, tak to mám radši po ruce, když ta garáž není u bytu ... No, a jak ted hlasili a pripadny snezeni, tak jsem auto predminulou sobotu umyl a měl v plánu ho schovat ... přijedu ke garáži, otevřu a tam tohle překvápko ze stropu ... jakože, nevím, kdo při mě stál, ale fakt štěstí :-) Tak jsem zase odjel na dvorek, sníh nesníh ... lepší než mít na autě tohle... některý kousky byly silný tak 2 palce ... No a budu mít teda jinou garáž...
×
×
  • Vytvořit...