Přejít na obsah

ka_r_los 2.0 TDI custom edition


Doporučené příspěvky

Dovolím si konečně založit vlastní vlákno s mojí potvorou, konečně už se mám taky co dát.

Auto je Octavia 2 2.0 TDi BKD vyrobena v červenci 2008, výbava elegance, v době koupě najeto 172 tis. KM a pomalu se už ozývají bolesti let provozu.

post-32889-0-43497000-1413066133_thumb.jpg

post-32889-0-97846000-1429551804_thumb.png

Mnou provedené úpravy:
instalace facelift panelu klimatizace + rámečku
post-32889-0-51343700-1413066034_thumb.jpg
instalace manuálních sedadel Audi A6 S-line style
post-32889-0-90772400-1413066053_thumb.jpg
vytlumení kufru Silentcoat 2mm
post-32889-0-83211500-1413066103_thumb.jpg

dokódování corner mlhovek
denní svícení přes mlhovky + amerika

instalce premium HF sady

facelift panel přístrojů

zvedací sada

MF volant - hotovo

dvojitá podlaha - hotovo

vyřazení EGR ventilu a ECO chip - by BMP - DONE po 246 dnech! :D

světelný sensor - hotovo

vše-ploutev na střechu - hotovo

černá stropnice atd alá RS - in progress

5l nádržka ostřikovačů+ čidlo - hotovo

RS pedály - hotovo

čočkové světlomety - hotovo

řadící páka O2/S2 FL - hotovo

Hlídání mrtvého úhlu

Originální odnímatelné tažné zařízení 

 

 

Plánované úpravy:
dvojitá plynová vzpěra kapoty - by Kajman
aerodynamické úpravy podvozku - na jaře, musím s tím na zdviž :/
facelift zrcátka - čekají na nové výplně dveří

parkovací kamera

lane assist

312mm/280mm brzdy


Zvuková izolace rounem nebo těžkou pěnou kufru, motorové přepážky a předních podběhů - in progress, pokračování na jaře

 

Co je trošku nad plán:

16" kola jako kompromis na zimu

17" kola na léto



A ano jsem tak trošku M A G O R, ale kdo z nás není že :)
 

Upraveno uživatelem ka_r_los
Odkaz ke komentáři

Tak jsem konečně zase na PC.

 

Moc děkuji za prvotní reakce, spousta věcí je v jednaní, ale DIP je prostě levnější a rychlejší ... a samo by byl v lesku. A auto má lecos za sebou a dost kospetických ran už utržilo.

 

To MaroCZ:

 

Se sedadli to bylo na delší lokte a dost zjišťování např. na briskoda apod, ale zjistil jsem všechno, přes ELSU jsem si nejdřív zjišťoval rozdílnost v elektrice, pak koupil sedačky (použité najeto 100 tkm) a pak se modlil :)

 

Mechanicky je rám shodný, pouze Audi mají 2 čepy v podlaze, takže je nutno jej buď odbrousit, nebo vyvrtat 10mm otvory 2 cm před zadním vnějším šroubem. Toť vše a sedadla jsou v autě :)

 

Co se elektriky týká, tak kde to šlo, a šlo to všude, tak použili jiné piny, takže jsem půl dne přepinovával a pájel.

 

U výhřevu jsem si mylsle, že bude problém s nižším odporem, řadit výkonnový odpor je úplně zbytečné, protože se sedačka neohřeje. Odpor jsem vyřadil a sedačky hřejou (vše testováno na citlivém pozadí přítelkyně :palec:).

 

Věc jako elektrická bederní opěrka je opravdu ptákovina o 2 drátech od zapalovače.

post-32889-0-78927600-1413141087_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Tomig07 - řešil jsem to jedním potencíálním zdrojem budíků, ale hned v další zprávě mi napsal, že s FL ASr či výměnou za FL ESP to půjde, takže jsem to nestihnul dementovat.

 

Kdyby moje ASr bylo už FL, což by nebylo nereálné, mám třeba Gateway index Q apod, tak by to pro mě bylo jen a jen dobře :)

 

A až to tady dořešíme, tak z toho udělám jeden veeelký příspěvěk

Upraveno uživatelem ka_r_los
Odkaz ke komentáři

Takže trošku zjišťování a co jsme nezjistili... Moje ABS jednotka je 1K0 907 379 AF, tedy mk70m s ASR, používaná od někdy to 2010, tedy překrývající i FL auta, ale tady předpokládám, že se bude vyskytovat v TOURce.

 

Kdyby měl někdo další info budu neskonale vděčný!

Odkaz ke komentáři

Takže jsem šmejdil a na co jsem přišel, FL panel přístrojů je podmíněn namontovaným ESP.

 

Jelikož mám předohrab a ještě předFL a na tlačítku mám ASR off, tak mě čeká asi šetření na ESP, nebo celou tuhle srandu odpískat...

Ja mam ESP a 1K0 614 517 AC

na te by to neslo,ze ?

Odkaz ke komentáři

Co se auta týká, tak ze seznamu nezmizelo nic, ikdyž mám minimálně panel přístrojů v jednání:)

 

Ale ze známosti jsem dostal IBM thinkpad T30, tak jsem si pořídil univerzální adaptér na 12V a tjadá, konečně mám diagnostický notebook se kterým se nemusím bát praštit :)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

adapter funguje, jen jsem zjistil, že montéři v číně, udělali malou chybu a pružinka, co tlačí na pojistku a potažmo na + kontakt na konci 12V zastrčky byla daná na šiko a zkratovala se mezi + a -, takže jsem to zapnul, notebook se nabíjel/nenabíjel a pak jsem cítil takový ten klasický plastový smrad :) No koncovku jsem rozebral, kontakty jsem umístil na svoje nové místo (plast se trošičku změnil :D) a pružinku jsem trošku natáhnul, aby tlačila na pojistku větší silou. Jinak adaptér vyzkoušen na více noteboocích a funguje opravdu dobře, doporučuju místo jednoúčelových neorigo adaptérů.

 

A malá aktualitka, už jsme se s BMP dostali přes krok 1 a ecochip se pomalu a jistě rýsuje :)

Odkaz ke komentáři

Takže věc okolo volantu je téměř vyřešena, už jen kablík a airbag a budeme požádně šídit...

 

Ale aby vše fungovalo tak jak má, tak nám chybí... Ano, FL combi instrument alá budíky :)

 

CO kde jak kam... všechno vím, teď jen řeším filozofickou otázku jaké budíky nahodit. Do ruky se mi dostaly budíky 843 D, sw úpravou se z nich udělají alespoň co do funkcí 843 G. Ale při šmejdění po internetu jsem našel inzerát za o něco vyšší cenu na 843 M, což jsou poslední budíky které jsou pro PD motory.

 

Ale najít, v čem se jinak liší, to už je opravdu na pováženou...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...