Přejít na obsah

Meranie vonkajsej teploty


boco818

Doporučené příspěvky

majitelia OIII, ako rychlo Vam reaguje teplomer vonkajsej teploty na zmeny teploty?

 

Mam podozrenie ze moje auto ma nejaky problem, ked som rano prisiel do podzemnej garaze (-2 podlazie), ukazoval 4 stupne, ked som po cca 1.5hod odchadzal z garaze ukazoval stale +4stupne pricom v garazi bolo urcite aspon +13-15 stupnov... nasledne vonku sa teplota zdvihla na +5stupnov po 10min jazdy ale toto neviem nijako overit kolko bolo vonku realne stupnov. Po prichode do inej garaze obchodneho centra stale +5 (parkovanie na -2 podlazi) a pri odchode po 2.5hod stale +5stupnov. Pricom realne v tej garazi je aspon +15...

 

pripadne, stretli ste sa niekto s takymto problemom?

Auto je nove, cca 800km najazdene.

Odkaz ke komentáři

No, tak jednoducho to zase nevidim, bude totiz potebne preukazat ze cidlo (alebo nieco ine?) meria nespravne, resp nefunguje. Uz vidim technika v skodovke ako sa pripoji diagnostikou k autu, nenajde tam ziadnu chybu a budu sa tvarit ze je vsetko v poriadku...

Takze bude treba tam asi auto nechat, pockat (kolko?) ci sa teplota bude menit atd. A kedze ocakavam ze takuto zavadu budu mat asi prvy krat tak to bude trvaaaat...

 

asi som prilis negativisticky, ale moje skusenosti so skoda servismi a reklamaciami v ramci zaruky mi nedavaju dovod byt velky optimista :(

 

ved dam vediet ako to dopadlo

Odkaz ke komentáři

Já tedy nevím, jak je tam to čidlo uchycený, ale 0°C se dá zjistit jednoduše. Nádobka s vodou a v ní kostky ledu. Druhý bod, plusový, nádobka s teplou vodou a v ní současně ponořený např. rtuťový teploměr. Tak to dělám já, když ověřuji teploměrná čidla. Práce max,. půl hodiny, bez demontáže.

Odkaz ke komentáři

Takze po dnesnom pozorovani - definitivne mam s tym nejaky problem

 

Rano o 7.30 ked som auto startoval ukazoval 11.5 st (auto stalo vonku 2 dni). V radiu vraveli ze v BA je 11 stupnov na letisku, takze predpokladam ze ukazoval dobre. Ked som rano o 8:15 vchadzal do podzemnej garaze ukazoval 12, co bolo predpokladam dobre.

Po 2.5hod som odhcadzal, v garazi ukazoval 12.5 stupna!!! (zjavne blbost, pocitovo tam bolo realne najmenej 20 stupnov). Ked som vysiel vom, teplota zacala pomaly rast!!! po 10 min jazdy ukazoval 15 stupnov....

 

Pozerali sme chyby na diagnostike, samozrejme ziadne tam nie su... takze to bude zaujimava reklamacia. Uz vidim tie debaty...

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...