Přejít na obsah

LPG v zahraničí


jaskope1

Doporučené příspěvky

Zdar,

rád bych se vás zeptal na vaše zkušenosti s tankováním LPG v zahraničí.

Mé jsou zatím pramalé. Zatím jsem tankoval pouze v Rakousku. LPG se tam nazývá LPG/GPL a není třeba redukce.

 

Bylo mi řečeno, že na cesty do západní Evropy je třeba jen jedna redukce a to na Holandský typ.

post-31393-0-75966200-1416325956_thumb.jpg

 

Chystám se do zahraničí a chtěl bych dost spoléhat na stránku http://www.mylpg.eu/. Jenom doufám, že tam nejsou zaznačené i čerpací stanice, které prodávají pouze plynové bomby.

 

Rakousko

- LPG se zde nazývá LPG/GPL, redukce není třeba, sám jsem netankoval musel jsem si zavolat obsluhu.

- pramálo čerpacích stanic cena vysoká cca 0,9 €/litr těžko se plánuje cesta

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zdravím,

dovolím si sem dát odkaz kde jsou jednotlivé redukce znázorněné , u nás se montují koncovky které mají Holanďani označené jako SCHOTEL adapter (nejčastěj italský výrobce Tomasetto). Zkušenosti mám jen s redukcemi v Německu (ACME) a Anglii a Holandsku (Bajonet). Jinak při cestě na dovolenou do Chorvatska nebo Itálie redukce potřeba není.

http://prins-afs.com/rijden-op-gas/lpg-tanken

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Německo

- LPG či AutoGas, redukce na dálnicích není třeba, měli na stojanu rovnou dvě tankovací hadice. ACME a mezinárodní (tu naší říkají jí DISH). Tankoval jsem sám.

- docela hustá síť stanic s cenami okolo 0,6 - 0,7 €/litr, cesta není třeba plánovat

Francie

- LPG/GPL. Redukci jsem nepotřeboval, měli stojan přímo na náš konektor. Musel jsem si zavolat obsluhu jelikož jsem nevěděl jak jejich hlavici zajistit.

- stanice jsou docela časté ve městech. Po dálnicích jsem nejel. Ceny okolo 0,75 €/litr.

Švýcarsko

- LPG. Netankoval jsem. Mají snad jen dvě čerpací stanice v celém státě. Cena astronomická okolo 1 €/litr.

- Doporučuji při tranzitu natankovat v okolních státech.

 

Odkaz ke komentáři
  • o 5 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Parkování v zahraničí je to stejné jako v ČR. Jediné omezení co jsem viděl tak akorát v podzemních garážích kde jsou zákazy. Ovšem nemají zrovna vždy srozumitelné zákazové značky. Třeba značku zákazu LPG jsem v Rakousku pochopil až u výjezdu z garáže :-)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Tak na geometrii nezjistí vůli v čepech nebo tyčkách řízení...  Možná by bylo lepší zajet do jiného servisu, kde ví co dělají. Odhalit vůle v řízení a celkově na částech nápravy by měl být základ! 
    • To mne bohužel nenapadlo.. tipoval sem to na ty čepy jelikož sem to auto nedávno kupoval. Také je mi divné že mechanik na geometrii nic špatného nezjistil, řekl jen že geometrie je ok já sedl do auta a žádná změna..krom té geometrie sem mu předem zmiňoval i tu vůli řízení.. 
    • Ahoj, často je i vůle v tyčkách řízení, tak je dobré měnit s čepy i tyčky. To by měl ale dobrý mechanik zjistit ještě před opravou! 
×
×
  • Vytvořit...