Přejít na obsah

Pejpova silver lady!


Pejp

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 týdnů později...

Ahojte. Do rodiny sme objednali k mojej Octavii aj funglovku Fabiu III, 1.2 TSi, 81 kW s 7° DSG. Očakávame ju na konci februára/února :palec: . Výbava style + zeleno-čierny color concept + niečo navyše. Chcem sa spýťať, či má niekto z vás osobnú skúsenosť s týmto motorom - poruchovosť, čipernosť, servis, spotreba?

 

post-39107-0-55125900-1453556860_thumb.jpg

 

Odpovede prosím ked-tak tu do samotného vlákna, mohlo by to pomôcť aj druhým: http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=30923&p=1610128 :pivo:

 

Vďaka páni!

Upraveno uživatelem Pejp
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

No musím si to premyslieť a popremýšlať :blink:

Akože sú to originály v čiernej od výroby, žiadne domáce lakovanie. Iba sa bojím toho, že na striebornom aute by strašne zanikli, aj ked sú to R18. A ešte další háčik - sú na nich zimné Falcony nové, takže ďalšie komplikácie :wallbash:

Odkaz ke komentáři

Kedže sa mi naskytlo trošičku času sa povenovať autu, tak som zladil prešívanie a lišty interiéru s ručičkami a výsledok je presne podľa mojích predstáv :wub::prcprc:

 

post-39107-0-28255000-1455033809_thumb.jpgpost-39107-0-96567900-1455033813_thumb.jpg

 

A je dôležité sa radovať aj z maličkostí :lol:. Takže sme kompletne v nových znakoch :loool:

post-39107-0-44896200-1455033821_thumb.jpg

 

Aktuálne sa blížíme k 238 000 km, autíčko je objednané na rozvody, olej v motore, olej v prevodovke a budú sa meniť aj ojničné šálky a šróby. A konečne budeme môcť v kľude spávať :) .

 

A čo sa týka elektrónov, sezónu 2016 prežijeme na R17 Zenithoch, ktoré idú budúci na renováciu. Farba zostane originál :palec:

Upraveno uživatelem Pejp
Odkaz ke komentáři

Preletovával, kedže sa naskytlo trošičku času. A váhal som medzi červenou (k prešívaniu, lištám) a zelenou (zbytok interiéru). Vyhrala červená :wub: . Sú strieknuté, resp. pretrel som štetcom priesvitným lakom :lol: uvidíme koľko vydržia. A ak nevydržia, tak ich vymením... zásoba je dobrá :loool:

 

Odkaz ke komentáři

Tá červená je na budíkoch super, nečakal som taký výsledok :)

Jediné čo je škoda, tak že na Bolero nejde nahodiť VW menu - tzn. ladené do červena a na Columbus neni rozpočet. Keby išlo spraviť to Bolero, tak okamžite začínam prerábať celý interiér do bielo-červenej :loool:.. možno v budúcnosti

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Pomaly sa blížim k 239 000 km a preto nastal čas na jarnú údržbu. V Pondelok veziem auto k doktorovi, bude sa meniť

  • olej v motore (12 900 km od minulej výmeny) - pôvodne som špekuloval nad zmenou viskozity, ale kedže auto olej vôbec nežerie, tak ostávam u 5W-30
  • v prevodovke (podľa servisky bol menený pri 120 000 km zarovno rozvodmi)
  • komplet rozvody aj s pumpou (tie už sú u servisáka, originál VAG)
  • termostat
  • a keď už bude auto na zdviháku, tak sa vymenia zrovna aj ojničné ložiská a šróby, aby som mohol v kľude spávať :palec:

post-39107-0-43186300-1456853368_thumb.jpg

 

Noooo a kedže mi červená v ručičkách k ničomu v interiéry nepasovala a prekopávať celý interiér sa mi nechcelo, tak som nahodil zelené ručičky a tie už k podsvitu interiéru pasujú :). A navyše, narozdiel od červených je vidno zelené podsvietenie aj cez deň :wub: . Aj keď samotné budíky s tou červenou mi pripadali krajšie :D...

 

post-39107-0-55224200-1456853506_thumb.jpgpost-39107-0-98209500-1456853511_thumb.jpg

 

Okrem toho Zenithy sú v lakovni, farba ostáva originál, keď sa vrátia z lakovne nanesiem 2 vrstvy vosku, nazujeme Contíky a budú pripravené na leto :rolleyes:

Upraveno uživatelem Pejp
Odkaz ke komentáři

Včera večer sme priviezli k mojej Octávke mladšiu a menšiu sestru, aby jej nebolo toľko smutno v garáži :prcprc:. Jedná sa o funglovku Fabiu III vo výbave Style + Color Concept v spojení s 7° DSG :palec:.

 

Ale viac o nej vo svojom vlastnom VLÁKNE tu na fóre :pivo:

 

post-39107-0-23434900-1457004537_thumb.jpg post-39107-0-53375500-1457004605_thumb.jpg post-39107-0-57770100-1457004667_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Pejp
Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Super! Ta radici paka, tu manzetu sis asi nekde nechaval presivat, ze? Muzu se zeptat kde a na kolik te to tak vyslo? Ja jsem si to udelal sam tak provizorne aby mi tam dolu nepadaly veci, ale chci to nekde nechat presit na velikost manzety z O2 ale se zachovanym vzhledem (cervene prositi) z O3, ale nevim kde a kolik si na to mam nachystat penez :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...