Přejít na obsah

Asistent jizdy v pruhu


tweety

Doporučené příspěvky

Zdravim,

 

nevite nekdo, jestli je moznost upravit nastaveni asistenta - aby varoval po delsim casovem useku?

Jezdim hodne po dalnicich a pri rovnem useku, kdy nemam potrebu tocit s volantem asistent vyhodnoti situaci, ze nedavam pozor, zatroubi a vypne se...

Moc by se mi libilo tento prah citlivosti posunout at zatroubi a vypne se dyl.

Bohuzel v servisu ( pry volali do Skodovky ) nemaji a neznaji moznost. A my ve Frankfurtu mame jenom rovinky, kor kolem Flughafen.

 

Dik

Odkaz ke komentáři

Bohužel to nejde :pest: .... mám stejný problém, dlě mě je toto závažný nedostatek OIII... který asi způsobil nějaký marketingový expert, protože Golf má prý toto varování za 15s (Octavia už za 10s)..... takže to na mě "ječí" tak každých 15-20min... a nejraději bych to kvůli tomuto vypnul....

 

Pomáhá držet volat oběma rukama, klidně někde dole, systému stačí občas jemná horekce a dá to pokoj.... pokud někdo vymyslí jak to vyřešit platím zlatem ;) , zatím ale nemají řešení ani největší machři tady na fóru (i jinde)... <_<

Odkaz ke komentáři

Koukal jsem na nějaký pořad v televizi a tam to v Passatu ukazovali. Simulovali bezvědomí řidiče. Po 1 minutě zapípal, pak začal brzdit (při tom stále řídil) až do úplného zastavení a zapnul varovné blikače. Možná se to jmenuje Emergency Assist, ale pořád je tam ta jedna minuta a ne pár sekund. Během té minuty lze vždy převzít řízení.

Odkaz ke komentáři

Me je jedno za kolik zastavi passat, me trapi moje oktavka :)

 

Nejde najit nejakou volbu pres diagnostiku, zmenit 0 za 1 v binarce a bude klid? :-))

 

Uprimne to vypinat nechci, i kdyz muzu, protoze jak hodne jezdim, uz mi to za tech par km parkrat zachranilo auto...

 

Odkaz ke komentáři

Koukal jsem na nějaký pořad v televizi a tam to v Passatu ukazovali. Simulovali bezvědomí řidiče. Po 1 minutě zapípal, pak začal brzdit (při tom stále řídil) až do úplného zastavení a zapnul varovné blikače. Možná se to jmenuje Emergency Assist, ale pořád je tam ta jedna minuta a ne pár sekund. Během té minuty lze vždy převzít řízení.

To je Emergency Assist. Nejdříve začíná Line Assistem, tj. 10 vteřin. Pak opět 10 vteřin vyčkává na reakci řidiče. Po této době krátce dupne na brzdu spolu s akustickým signálem a opět čeká 10 vteřin. Až po celkové době 30s nereagování od řidiče, je legislativně povoleno převzít automaticky řízení (tedy zahájit autonomní řízení nezávisle na vůli řidiče) a vozidlo začne automaticky s pomocí ACC+Front Assist a Line Assist přibržďovat až do klidu. Před zastavením zapne varovné blikače, aby upozornilo ostatní řidiče. Celý proces opravdu může trvat AŽ 60 vteřin.

 

Ale s dotazem prodloužení prodlevy zásahu Line Assistu to nemá nic společnýho. To je v celém koncernu defaultně nastavený na 10s dle legislativy.

Odkaz ke komentáři

Nový Passat řve maximálně za 15 vteřin, stejně jako Golf VII před ním. Těch 10s je naprosto v pořádku, protože si spočti, kolik metrů ujedeš neřídíc po dálnici při povolených 130km/h... :o

 

To, co myslíš, tak je Emergency Assist a ten je legislativně v jiné kategorii ;)

 

Ano těch 10s je v pořádku, pokud by to ale správně vyhodnocovalo, že držíš volat... a to nedělá.... nikdo se tady nebaví, že člověk neřídí.... já normálně řídím a "ječí" to na mě, že mám řídit ... je to k vzteku... :pest:

 

Prostě to v určitých intervalech jemně "drcá" do volantu a pokud ho nedržíš úplně pevně, tak to necítí odpor a začne si myslet, že ho nedržíš vůbec, což je ale blbost. Neznám nikoho kdo drží na rovné dálnici volat oběma rukama na "třičtvrtě na tři" a pořád pevně jako by jel na okruhu v motokáře... to je o křeč....

Ale s dotazem prodloužení prodlevy zásahu Line Assistu to nemá nic společnýho. To je v celém koncernu defaultně nastavený na 10s dle legislativy.

 

Výše jsme se bavili, že u Golfu (Passatu ?) je to 15s... u Octavie jen 10s... takže v legislativě to nebude..... já uvažuju tak, že pokud by tam bylo aspoň těch 15s tak by mě to ty falešné poplachu (pořád přece řídím) neházelo tak často.... :(

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...