Přejít na obsah

Aditiva do benzínu


VSemi

Doporučené příspěvky

no tak určitě tím nic nepokazíš, já dávám do nafty i letní aditivum VIF, protože palivo má pak lepší vlastnosti a motor má dalece kultivovanější chod a u benálu to bude to samé ....

jinak ty máš jistotu, že do nádrže leješ u OMV (a nejen tam), to za co platíš ??? já ne, znám pár majitelů čerpacích stanic

a je to jeden šejdíř větší jak druhej ..., ale to by bylo na jinou debatu, do které se zde nehodlám pouštět ...

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Do benzínu jsem nikdy aditiva nedával, ale věřím tomu že to určitě prospěje, to jak dneska ředěj naftu i benzín bůhví čím je k pláči. Já bral u OMV careru, ale přešel jsem k Benzině na vervu a zdá se mi lepší, ale je to asi pumpa od pumpy. Co mám ale potvrzený je že nejlepší palivo natankujete v rakousku nebo německu a podobně.

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
. . . znám pár majitelů čerpacích stanic a je to jeden šejdíř větší jak druhej ...
Nemusí to být jen profláknuté dolévání tanku průmyslovým techničákem (ze sudu) a nemusí to být jen majitel.

 

Známý dělal na pumpě a podkecnul se, že co do rozpustnosti vody v benzinu: odhadoval to na >20litrů vody na 12000 litrů benzinu - než se začnou na dně tanku dělat vodní kapičky. Odkud to věděl? Prostě když tank v zemi zakopaný (12000litrů) naplní z cisterny, obsluha může odlít 1 (..2) kanystr(y) a dolít vodou, aniž by to majitel zachytil. Takže tohle "aditivum" ovlivňuje chod nejvíce motorů. http://aktualne.centrum.cz/finance/doprava/clanek.phtml?id=687695

 

 

Proto si (už nějakou dobu) hlídávám, jakou mívám průměrku s benzinem od jaké pumpy: někde 7,2/100, někde pravidelně 8,5/100. Nejsem šetřílek, ale nechci motoru (za věrné služby) ublížit ošizenou břečkou.

Odkaz ke komentáři

ted jsem zrovna objednal ve zboží i benzinovej VIF, budeme zkoušet co to udělá s rapidem, ženinou ibou a kolegovým 1,8 T v passatu-pak mužu dát referenci

 

bohužel zde výrobce neuvádí žádné zvýšení oktanu(jako u dieselů cetanůú, mají tam jen:

 

Charakteristika a použití:

 

 

 

Ø Účinná multifunkční přísada do všech druhů benzinu, která obsahuje mazivostní přísadu snižující spotřebu paliva v průměru o 5-7%.

 

Ø Přípravek je určený pro moderní motory s přímým vstřikováním paliva, ale i pro starší karburátorové motory.

 

Ø Obsahuje složky zesilující rozpouštění úsad zajišťující postupné vyčištění karburátoru a sacích ventilů u starších motorových vozidel.

 

Ø Přípravek poskytuje dokonalou ochranu celého systému proti korozi, udržuje maximální výkon motoru a neškodí katalyzátoru ani l sondě.

 

Ø Je kompatibilní s běžnými motorovými oleji, různými druhy benzinu a jinými obvyklými aditivy.

 

Ø Nemá negativní vliv na míru opotřebení žádného dílu benzinového motoru, ani negativně neovlivňuje

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
Guest chipmann

No jelikož ten benzínový je spíš prevence není tam o tom že by zvyšoval octanove číslo tak nic mimořádného nepozoruju jde spíš o eliminaci tvorby karbonu toe celé

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...