Přejít na obsah

Po rozvodech je motor ,,dunivější´´


Doporučené příspěvky

Zdravím Vás, nechal jsem si udělat rozvody na octavii 1.8 tsi r.v. 2008. Měnil se řetěz, oba napínáky, napínací lišty, svíčky, olej a olejový filtr.

Vše proběhlo v pořádku motor je v super stavu, ale když jsem odjížděl ze servisu a auto vytáčel do vyšších otáček tak jsem se až lekl.

 

Auto je ve vyšších otáčkách více hlučné, takové dunivější. I prdel poznala že projev motoru je trochu jiný než před výměnou rozvodů, takže jenom ušima to neni :-) Zkoušel jsem i vylézt z auta a přidávat plyn, a i tady jsem poznal že motor má hlubší zvuk, když klesají otáčky tak je slyšet jak duní.

Nemůžu říct že by mě to vadilo, ale jen se chci ujistit že se nemohlo něco pokazit.

 

Volal jsem do servisu a bylo mi řečeno že to projížděli a vše je v pořádku.

 

Jinak auto táhne jak má, spotřeba je taky stejná a jiné změny sjem nezaznamenal...

 

Nesetkal jste se někdo s tím? Je to novýma rozvodama? Nebo se při výměně něco pokazilo?

 

Díky za každé postřehy

Odkaz ke komentáři

Ahoj, za kolik udelate kompelet rozvody s napinakem plus loziskovou stenou? Proste komplet cenu za kterou to delate s materialem / bez nej. Mame doma 2009tku O2face najeto necelych 80 tak at se neco nestane. Podminkou je, aby jste dali razitko dozadu do servisky, ze byly rozvody s napinakem vymeneny. Pro nas a pro pripadneho budouciho majitele. Diky za odpoved

Odkaz ke komentáři

Preve ze z Mělníka, stredni cechy... delal mi to kluk co tyto motory dělá, má všechny ty přípravky atd.

 

Nechci aby to vypadalo že to je nepříjemně hlučné, jen ten projev motoru je takový hrubší...

 

Nemůže to být třeba někde na výfuku? co se vše odpojuje, povoluje při vymene rozvodu?

 

Nebo by tě napadlo ještě něco jiného?

Odkaz ke komentáři

je mi to jasny... mluvil sem s nim, a podle nej je vse v poradku, i to projizdel a ze je to normalni projev motoru... nabidl mi ze to znovu rozdela, ale kdyz tam nic nebude tak to zaplatim...

Me prave nejde do hlavy proc by rozvody mely zmenit zvuk motoru... proto sem se ptal jestli se pri vymene nevyndava nebo nepovoluje neco na vyfuku, turbu, sani atd co by mohlo zmenit zvuk... a hlavne to dela az pri 3000ot/min

 

Odkaz ke komentáři

Dost veci se muze pokazit, kdyz delas rozvody a nevis jak na to ... nejvetsi problem je kdyz si nevsimnes, ze po nasazeni napinaku si vacka saci s prestavovacem skoci... stava se to a je to potreba poradne skontrolovat nez se to zadela... My delame rozvody ze s tim motame tak dlouho nez se znacky znovu potkaji a tim padem je 100 jistota, ze je to jak ma byt... Po rozvodech je skoro vzdy trochu jiny zvuk, ale jenom trosicku a kanal 93 je vzdy na 0...

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zdravim vas pani tu vsetkych diskutujucich ohladom 1,8 tsi. Taktiez som uzivatelom 1,8tsi od roku 2010 od novoty, a pri 27000km bol meneny vrch motora (hlava, piesty..) lebo mali podozrenie ze je nieco zle, autu rano kolisali otacky, dusilo atd. Vymenilo sa, auto ma vykon ako ma mat, spotreba benzinu v norme okolo 7, spotreba oleja sa vsak z 0 dostala na priblizne 0,5 az 1 liter na 3000km. Vymenatoho polmotora bola v zaruke, a som sa stazoval ze po vymene sa zvysila spotreba oleja. Vraj s tym mam jazdit, ze to si sadne. Samozrejme si nesadlo, olej v podstate berie stale ale nezvysuje sa. neriesil som to uz dalej, aj tak si so skodovkou obycajny clovek nepomoze, ked povedia, ze je to ok tak je to ok. Vidim, ze tu sa kolega stazuje, ze po vymene rozvodov ma iny zvuk a chod. U nas sa po vymene pol motora, nie vsak rozvodov rapidne zmenil, z tichuckeho tsi sa stalo tak trochu dunive, hrube a citelne vibrovatelne auticko :D Rezonuje to v podstate od volnobehu az po max otacky, kedy ten motor az neprijemne reve. V skodovke si nevedeli poradit, stale tvrdili ze to je ok. Kontroloval som vsetko, hadice, vyfuk, turbo ci sa neopiera a nic sa neopiera a rezonuje to dalej. Auto v zaruke uz nie je, a ani to nemienim uz s nimi riesit. Ak by mal niekto cestu cez Nitru, ze by si to chcel aj vyskusat ako to vyzera, kludne mu to ukazem. Co sa tam tou vymenou mohlo stat netusim, ale ak by vedel niekto poradit, nech poradi, rad sa mu odvdacim. Pozdravujem vas vsetkych a zvlast 1,8 tsickam vela kilometrov zdar !!! Nazdar :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...