Přejít na obsah

vymena celneho skla


dusan94

Doporučené příspěvky

Dobry den.

 

Chcel by som sa vas popytat na vymenu celneho skla na O3 - elegance plus.

 

Mam tam to vyhrievane sklo, tie senzory, ci kameru..

No a mam taku otazku, ci je lepsie vymenit sklo priamo v servise autorizovanom,... alebo v tych inych specializovanych firmach ako Hornet, ci autosklo ci ako to je..

 

Viete nejaky nazor na toto?

 

Dakujem.

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Neodporúčam ani Hornet ani Autosklo. Veľakrát sa stane, že dačo pri výmene poškodia a polámu. Hlavne by som sa obával v prípade vyhrievaného skla s kamerou. Nehovoriac o tom, že po výmene čelného skla s kamerou treba spraviť kalibráciu a toto spravia len v autorizovanom servise.

To, že sklenári majú na sklade a na výber viac skiel je irelevantné. V autorizovanom servise majú sklá tiež bežne skladom a ak náhodou nie, do 24 im dodajú to správne podľa vin kódu.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Neodporúčam ani Hornet ani Autosklo. Veľakrát sa stane, že dačo pri výmene poškodia a polámu. Hlavne by som sa obával v prípade vyhrievaného skla s kamerou. Nehovoriac o tom, že po výmene čelného skla s kamerou treba spraviť kalibráciu a toto spravia len v autorizovanom servise.

To, že sklenári majú na sklade a na výber viac skiel je irelevantné. V autorizovanom servise majú sklá tiež bežne skladom a ak náhodou nie, do 24 im dodajú to správne podľa vin kódu.

 

Zhodou okolnosti som bol vcera v autorizovanom servise v Ziline, ked tam dosla pani s nemeckou Octaviou, ze potrebuje vymenit celne sklo.

Prijmaci technik je jasne povedal, ze nic robit nebudu, lebo je to minimalne5 hodin prace (bolo cca okolo desiatej) a ze "asi" take sklo ani nemaju.

Takze diletant ako diletant - je to o ludoch a autorizovany servis garantuje uplny prd.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 3 roky později...

Dobrý deň, osobne som pracoval pre Hornet a aj keď sa tu nejakým spôsobom pretláča mienka že hornet ani žiadne iné autosklo nie sú spoľahlivý pri výmene skla octavia 3, tak by som rád pridal pár myšlienok. V prvom rade octavia 3 čelné sklo spolu so senzormi alebo kamerami sa ničím moc nelíši od ostatných áut spred pár rokov, kde taktiež boli už dávnejšie senzory a kamery. Nie je to žiadna veda - dióda vysiela infračervené lúče do skla pod istým uhlom. O trochu ďalej možno 2 cm sú snímacie senzory, ktoré tieto ľúče zachytávajú. Pokiaľ vám naprší na sklo, uhol odrazu lúčov sa zmení a senzory túto zmenu zachytia a spustia stierače. Takže si to zhrňme: Jedno malé zariadenie, pripevnené na skle. Toto zariadenie viete bez problémov odmontovať a znova primontovať na nové sklo. U nás bolo zvykom ho ani len neodpájať zbytočne. To isté je aj s kamerou. Jednoducho je pripevnená na skle. Na novom skle sú vždy úchytky na upevnenie akéhokoľvek zariadenia, ktoré tam má byť podľa modelu skla.

Jediný rozdiel je v tom, že ja som zvykol sklá meniť do 1 hodiny. áno. Mne to trvá 1 hodinu. V autorizovanom servise to trvá dlhšie pretože páni väčšinou nevedia čo robia a bádajú. Skúmajú čo je ako zapojené. Teraz mám vlastné autosklo (Hellways) a máme dosť objednávok, dokonca často sú objednávky typu "vybral som si vás, pretože nemôžem čakať na hornet, alebo autorizovaný servis"... Takmer v každom autoskle vám dokážu vymeniť sklo spoľahlivejšie ako v autorizovanom servise. No a ešte na koniec pridám, že pravda je taká, že zopár krát sme už ako súkromné autosklo vymieňali sklo aj v autorizovanom servise. Jediný rozdiel je v tom, že napríklad 2 octaviu sme menili sklo za bežnú cenu 180€ a servis za to bral 340€ od klienta. Páči - nepáči, je to tak. A záruku máte v autoskle rovnakú, ak nie ešte lepšiu ako v autorizovanom servise...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím.  Mám takový menší problém. Mám Octavii 2 2.0tdi 103kw bmm PD s dpf a poslední dny si všímám lehkých vibrací za jízdy do kopce na 6.převodový stupěň cca v 80-100km/h. Není to nic hrozného, ale docela mě zajímá kde může být příčina. Auto je nepatrně hlučnější s vibracemi pod pedály. Moje první myšlenka byla jestli to třeba není převodovka, protože má najeto bez mála 290tkm. Předem děkuji za odpověď.
    • twl by me jeblo a zaroven zajimalo kolik by zachranilo PPF nastesti se to nedozvime
    • BUBUTECH, vedel by si dat vyrobit 2ks tych gumenych veci ? Mam vsetky suciastky ale tie stople co tu mas model sa uz nikde nedaju kupit a nemam nikoho co by mi to vytlacil na 3d tlaciarni. Dik za odpoved.
×
×
  • Vytvořit...