Přejít na obsah

Generalka motora


Guest Jurakoss

Doporučené příspěvky

Guest Jurakoss

Zdar borci,

vlastním toto auto od roku 1999, auto ma najazdené poctivých 305000km. Rozhodol som sa pre generálku motora svojpomocne kvôli zlým skúsenostiam s automechanikmi. Odvahu, čas a chuť do práce mám, peniaze nie. :)

V pláne mám dať spraviť komplet repas hlavy, vymeniť piestne krúžky, tesnenie pod hlavou, vymena rozvodov a vodnej pumpy, spojky. Ložiská na kľuke a zdvihátka sa menili pri 292000km.

Problém vidím v načasavani ventilov, preto vas chcem poprosit o rady. Kecy o výmene motora, neodbornosti, vŕtanie sa do remesla druhých, podomáckej fušerine mi nepomôžu. :) Nepracujem v servise, skúsenosti s opravami mám a som zástanca starej školy. ;)

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Guest Jurakoss

Dakujem za pomoc, takže hodnoty časovania vačky 032S 219/221° netreba riešiť? Takže ak budú sedieť značky môžem nahadzovať remeň? A čo olej. čerpadlo, to je nezavisle na polohe otočenia?

Odkaz ke komentáři

Olejové čerpadlo je nezávislé na poloze. Buď je hnané řetězem(staré provedení) nebo je přímo na klikovce. To časování tě vůbec nemusí zajímat protože vše má jen jednu montážní polohu a jinak to ani dát nejde :) kdyby jsi chtěl mám komplet dílenskou příručku tak ti jí můžu někam nahodit ;-)

Odkaz ke komentáři
Guest Jurakoss

Jasné chápem...tak presne pumpa ako dalsia pridavna remenica som myslel. Dielensku príručku si idem akurát vytlačiť a pustiť sa do toho. Tak držte palce, snáď to dobre dopadne...;)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...