Přejít na obsah

Dolevani oleje/chladici kapaliny


Doporučené příspěvky

Ahoj bando,

mam v operativnim leasingu (1rok, max 30.000km) Scouta III se 135kW turbochrochtem, ktery je v longlife rezimu (prvni servis po 30.000km , tzn. v idealnim pripade to ja resit/platit vubec nebudu). Ted, po 4 mesicich od uvedeni do provozu resim nasledujici dilemata:

1. ubytek chladici kapaliny - po cca 5.000 km si rekla o doliti chladici kapaliny (zprava palubniho systemu), dolil jsem par deci ruzovky - tak, aby byla pri studenem odstatem motoru ryska cca na puli mezi min/max. Nyni, pri 13500 km jsem (pri zahratem, neodstatem motoru) mrknul na nadrzku a opet byla pod min. To muze byt normalni, uvedomil jsem si ale, ze motor obcas po dojeti chladi saharou a to i pri venkovnich teplotach pod 20C a mirne zatezi, vcetne poslednich 4km jetych cca 50-70 km/h. Je to normalni?

2./ dnes si pri ujetych 13500km rekla o kontrolu hladiny oleje, a skutecne by dolit potreboval. Lze michat ruzne znacky 507.00 specifikace (Castrol/Shell), resp. pokud byla puvodni napln Castrol, mohu dolevat postupne Shellem dle potreby ?
Jinak to, co jsem na merce videl, byla cerna sracka, uplne me zamrazilo a kdyz pomyslim, ze to ma zvladnout dalsich ~17.000 km... Byt to moje auto, tak uz po prvnich 5000km menim olej, filtry atp. Longlife je proste cunarna, ale pokud ted necham vymenit olej a filtr, tak to zaplatim (coz bych nemusel), coz mi nabourava financni rozvahu operativniho leasingu...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...