Přejít na obsah

Záhada klimatizace


Doporučené příspěvky

Dobrý den pánové,

 

půjdu rovnou k věci. Řeším zprovoznění klimatizace, ale bohužel nejde. Byl jsem na doplnění kde medium bylo doplněno kompresor tlačí jak má a elektromagnetická spojka taky sepne (spadnou otáčky a spojka cvakne) Nešla mi malá sahara 290mm 220/60W, ale tu jsem vyměnil a rozchodil. Veškeré pojistky jsou zkontrolované takže šťáva tam teče taky, ale klimatizace vůbec nechladí pouze protáčí vzduch. Když sáhnu na hadice od klimatizace tak nejsou vůbec studené ani orošené ale jen nepatrně chladnější než okolní teplota. Už opravdu nevím na co se mám podívat, nebo opravit.

 

Mám climatronic Octavi I 66kw 1.9 TDI.

 

Pokud máte někdo nějakou radu tak bych ji velice ocenil děkuji.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Taky jsem před časem řešil - hned po nákupu jsem musel nechal doplnit, ale hned to mizelo. Já pak našel díru v chladiči, někdo to přede mnou na něco napíchl skrz spodní mřížku. Tak výměna chladiče a bylo ok, naštěstí jsem nemusel honit nějaký spoje trubek.

 

Bohužel po asi 2 rokách zase problém, zase úniky. Přitom doplňovací mašina testovala a že ok. Jenže do 2-3 dnů tam byla půlka. Zase doplnění a zase mašina testovala ok. Tak jsem využil jinde zrovna předváděcí akci kde zdarma plnili - zjistili zase poloprázdno, ale oproti předchozímu servisu jen koukli vizuelně na chladič - mastné fleky = ko. Tak mi jej tam rovnou vyměnili, tentokrát údajně ze zkušeností osvědčený kvalitnější Niesens (?). Když jsem měnil poprvé narychlo, sáhl jsem po noname za 1.400 a asi se to projevilo. Ale i tak mi říkali, že ty chladiče odcházejí - jsou moc na ráně od kamínků apod.

 

Teď cca 4r ok, tak klepu na dřevo...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Polo si zatím nechávám. V rámci rodinného autoparku půjde pryč SII, pokud ho tedy někdo koupí. 🙈 Dnes proběhl servis ve 115 tis.km. Olej, filtr, brzdovka, doplnění AC a výměna levého skla zrcátka, které se odlepilo (origo sklo 1600 😞). Na jaře jsem dal nové letní gumy Sebring Summer 3 (najeto nějakých 1500 km), takže to hezky a potichu sviští. Letos budu muset ještě udělat zadní silentbloky přední nápravy - klasická nemoc podvozku PQ21 (FI, FII, FIII), už jsou natržené, v zimě dost nechutně vrzaly. Asi to udělám v srpnu, podle toho jak budou kačky. Jinak to jezdí hezky, když jede člověk klobouka po dědinkách, tak to jede pod 5l, v tempu na dálnici pod 8l. A pořád mě baví, když potočím dvojku do omezovače 😄 Tenhle motor se VW fakt povedl. Při další výměně oleje možná nechám udělat dekarbonizaci.
    • Po technické stránce mě to bavilo, ta administrativní a lidská byla peklo. Posunul jsem se jinam, a zas mám větší dovednosti. Letos dodělám VŠ a pak se uvidí, kam budu směřovat. Teď se zrovna učím státnicové otázky a dívám se na ty blázny na TdF 😄 tři dny jsem na kole neseděl a i tak jsem unavený 😄 A přemýšlím, kde seženu prachy na tu novou silnici, už jsem si to naprojketoval do hlavy.🙈 Zrepasovat to nejde? To bude beztak jen prdlé nějaké těsnění. Aby panímáma nebrblala, že ji to moc natřásá 😄
×
×
  • Vytvořit...