Jump to content

Pružiny Weitec Octavia 1,8T 132kW

Balrog

Recommended Posts

Koupil jsem si s fora pružiny Weitec snížení 30/30mm ale jsou na Volkswagen Golf IV (1J) lim, motorizace: 1,4-1,8.

Myslel jsem,že jsou na Octavii 1 RS.Předchozí majitel je na ní měl.Bude nějaký problem nebo to nevadí?Přeci jen je to stejnej koncern.Díky

Ano, koncern to ano. Ale hmotnost obou aut je rozdílná. Golf má taky 1260kg, jako Octa? Já měl doma taky péra z GIV/Bora, těžší Octavia s nimi čapla skoro až na zem! Na místo udávaných - 30 mm to bylo skoro 45mm. Měkký to bylo ještě víc, než ty origo dlouhý péra. Okamžitě jsem to vyhodil - poslal nazpět prodejci.

Doporučuji koupit si pružiny přímo pro konkrétní motorizaci (zatížení př. nápravy). Jinak to všechno ztrácí smysl.

Hm tak to je na....2 věci.Zkusím se dohodnout s prodejcem,Nebo to zkusím na autě a uvidím?No přemýšlel jsem,že když tam mám origo péra z RS tak ty jsou oproti normální Octě o 15mm nižší tak by rozdíl byl jen 15mm.Ty jsi měl jaké pružiny?Jakou značku?Ale zase máš pravdu s tou váhou.Má to cenu vůbec zkoušet a pak je zase vyndavat?Díky

Měl jsem pružiny JOM. Stáli 2 000,- kč. Už ta cena vypovídá kvalitu. To nebyli péra, ale jen namotaný dráty stříknutý na červeno!! Dnes jsem poučen, že laciný, dvakrát placený... Volil bych mezi osvědčenými značkami: HR - ty teď mám, KW a Eibach. Nic jinýho, to je můj názor. Všechny 3 výrobci se cenově pohybují okolo 4 až 4,5 táců.

Pak co se týká jak říkáš zkoušky. Já neznám tvoje dílenské možnosti a dovednosti. Nedokáži ti tedy říct, co teď s tím. Výměna předních pér není práce na hodinu. Spíš bych se klonil k verzi č.2 vrátit tyto pružiny a začít znovu. Koupil bych si úplně nové pírka přesně podle zatížení nápravy. Pak auto "sedne" o tolik o kolik je psáno, podvozek pak trochu přitvrdí.

Výběr bych začal tady: http://tuning.autodoplnky.cz/kw-suspension...ziny/?smid=3905

nebo tady: http://tuning.autodoplnky.cz/hr-podvozky/s...ziny/?smid=3905

já ty pružiny kupoval,že jsou za dobré peníze.No zhruba jsem se koukal na váhy obou aut a tak velký rozdíl tam neni.U těchle pružin je napsáno zatížení přední nápravy do 980kg a zadní do 1060kg a to si myslím,že RS nemá,možná se pletu?Řekl bych že rozdíl je možná jen ten,že se na octávie nedělá snížení 30mm a na golfy se nedělá snížení 35mm a to bude možná rozdíl.Nepřijde mi že by sportovní pružiny měli horší vlastnosti než originál pružiny a byli ,,jen´´ kratší?Možná se pletu?

Kamarád mi bude měnit horní uložení tlumiče a kulové čepy a tak jsem ještě sehnal ty pružiny a chtěl je vyměnit za snížené,když už je bude mít rozebrané.Jinak bych to sám asi nedělal.

Myslím si že Weitec je hodně dobrá značka a s JOM se nedá ani srovnávat.Nové Weitec pružiny stojej kolem 3500kč a já sehnal použité půl roku za 1500kč.

Edited by Balrog

Pokud tedy budeš mít rozdělaný teláky, tak to prostě zkus a pírka namontuj. Kámoš určitě bude mít stahovák na pružiny, tak že to pro něj bude brnkačka. Pracny stahováku podlož kousky koberce, ať si krásný péra hned neodřeš. Zadní náprava, tam jdou vyměnit opravdu velmi jednoduše a vcelku rychle.

Sportovní péra by neměli mít horší jízdní vlastnosti! To byl jen můj případ až moc levných pružin JOM. Ba naopak, když jsem kupoval nový péra, tak jsem chtěl mít auto tvrdší a níž o 30 - 35 mm. Vo tom to přeci je, ne?

Než to tví auti začneš rozdělávat, tak si nejprve změř vzdálenost lemů blatníků k zemi, nejlépe všechny čtyři. Na příklad já měl zadní lem od země 68,1 cm, po výměně per za HR to už bylo jen 64 cm.

no já tam mám 18 kola a gumy 225/40 a komplet podvozek RS a ještě docela dost místa.No uvidím,jestli to bude moc a budu škrtat tak je vyndáme.Jen jsem to chtěl ykusit když jsem měl možnost je sehnat za dobrý peníz a když budou pružiny vyndané kvůli hornímu uložení,snad mi tam půjdou a to snížení nebude tak razantní a bude to OK.Minulý majitel je měl také na RS a měl ale 17 kola a místo tam ještě bylo.No při nejhorším jsem vyhodil 1500kč a třeba se budou někomu hodit,uvidím?Ty pružiny by měli být půl roku staré a proto byly levné.Na obrázku mám foto mého auta a místa u podběhů.

post-135-1245875426_thumb.jpg

no já tam mám 18 kola a gumy 225/40 a komplet podvozek RS a ještě docela dost místa.No uvidím,jestli to bude moc a budu škrtat tak je vyndáme.Jen jsem to chtěl ykusit když jsem měl možnost je sehnat za dobrý peníz a když budou pružiny vyndané kvůli hornímu uložení,snad mi tam půjdou a to snížení nebude tak razantní a bude to OK.Minulý majitel je měl také na RS a měl ale 17 kola a místo tam ještě bylo.No při nejhorším jsem vyhodil 1500kč a třeba se budou někomu hodit,uvidím?Ty pružiny by měli být půl roku staré a proto byly levné.Na obrázku mám foto mého auta a místa u podběhů.

To že máš 18" kola, by nemělo vadit. O to má guma 225/40 nižší profil o proti 215/45, po obvodu je +- na pár milimetrů stejná.

Jinak ta cena 1500,- je super. Pokud by ti péra nevyhovovali, tak je prostě prodáš někomu, kdo chce jít 30 dolů a má Octu s motorem 1.6. Tohle auto je o cca 100 kg lehčí, péra tak moc nezmáčkne.

Pak bych ti ještě chtěl poradit, jak lehce rukou (bez kladiva a majzlu) z těhlice vytáhnout přední tlumič. Vezmi šroub M10 a obrus mu kraje na 6 mm a to do hloubky tak 10 mm. To co zbyde, tak ještě trošku ohol závit. Tohle je popsáno v knížce "udělej si sám", ale se šroubem M8. Šroub M8 mi málo roztahoval oko těhlice, proto používám 10 šroub... Šroub se zezadu nastrčí do spáry oka těhlice a pak se nejlépe očkovým klíčem pootočí o 90 stupňů. Těhle ti pak krásně pustí tlumič. Koukni se na názorný obr. Fofrově jsem ho stvořil v Inventoru.

post-99-1245920813_thumb.jpg

Přípravek pěknej. S tím že klesne zadek víc jsem to měl taky, zadek byl na první pohled mnohem níž, tak jsem předek pustil v těhlicích dolů, !ALE! po pár stech kilometrech jsem drhnul zástěrky, takže zase pěkně zpátky, ono si to krásně sedlo. Mám Eibachy.