Přejít na obsah

Problém OCTAVIA VRS


Doporučené příspěvky

Zdravím, vo svete Škoda som nový, kúpil som si OCTAVIU 1.8 T VRS z DE. Problém pre mňa je taký, že mala starý predok, pretože ju majiteľ buchol a zložil ju "low cost"...podľa výpisu zo servisky neviem, či by mala mať xenony ale má zapísané ostrekovače svetlometov. No ale k veci, kde hlavný problém pre mňa je. Kúpil som VRS predok tak ako malo byť, našťastie vo farbe, síce sú tam odskoky ale to poriešim neskôr. Dal som facelift svetlá, klasické halogény s hmlovkou, rozobral už poprepájanú a vycvakanú kabeláž a dal som ju na facelift do jednoho konektoru podľa návodu. na oboch stranách mi však ostali vysieť káble, momentálne si nespomeniem aké ale určite tam bol tenký bledomodrý. plus sú tam popri svetlách štekre, na ľavo 4 pinový a vpravo dvojpinový, možno do ostrekovačov, neviem teraz ako to mám zapojiť, halogeny svietia, všetko svieti ako má, ale v kabíne nemám štelovák svetiel, takže asi fungovali na princípe nivelácie, chcem vedieť či tak budú fungovať aj tieto halogeny, lebo mam pocit, že ich stáča do dola, alebo mám zohnať xenony a zas to prepojiť? Ja ani neviem ako sakra...ak by ste mi niekto vedeli poradiť ako to vyriešiť tak budem moc rád, ak bude treba pridám aj konkrétne foto. dakujem

Odkaz ke komentáři

nevím co jsi koupil ale RS se dělalo až od faceliftu tj rok 2000 a mělo vždy novou tvář takže nechápu proč jsi musel dávat facelift světla. Navíc staré skleněné světla jsou na 6 pin svorkovnici a nové na 8 pin svorkovnici. Pokud tam nemáš štelování na světla tak tam asi měl xenony a ty mají jiné konektory než halogenová světla a motorky chodit přes nivelační čidla určitě nebudou protože signál z nivelačních čidel zpracovává řídící jednotka která je součástí xenonového světla.

 

Odkaz ke komentáři

nevím co jsi koupil ale RS se dělalo až od faceliftu tj rok 2000 a mělo vždy novou tvář takže nechápu proč jsi musel dávat facelift světla. Navíc staré skleněné světla jsou na 6 pin svorkovnici a nové na 8 pin svorkovnici. Pokud tam nemáš štelování na světla tak tam asi měl xenony a ty mají jiné konektory než halogenová světla a motorky chodit přes nivelační čidla určitě nebudou protože signál z nivelačních čidel zpracovává řídící jednotka která je součástí xenonového světla.

 

Díky za odpoveď, už som to vyriešil. Ano ja viem, že RS sa robila od 2000, už s Faceliftom, ale bola búraná a majiteľ to prerobil z faceliftu na pred facelift, čiže vycvakal elektroniku faceliftu na predfacelift. Ja sa to snažím dať naspať, teraz tam mám halogény, ale viem, že tam musia ísť xenony na konektory 12+4 pinové konektory, oboje tam sú, takže určite tam tie xenony boli.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...