Jump to content

Stržený závit u rozvodů


Benda

Recommended Posts

Dobrý den, vlastním Octavii 1.6 55 kW. Dneska jsem nastartoval a motor začal dělat zvláštní zvuky, hlavně na volnoběh a nízkých otáčkách. Přijel jsem do servisu a hledali jsme závadu...
Nakonec se přišlo na to, že se pravděpodobně utrhl závit při výměně rozvodů a nějaké ozubené kolo brousilo držák viz foto, celkově motor je až moc dole.. Rozvody se dělali před mou koupí v jiném servise asi před 10 t. km. Majitel přede mnou moc nenajezdil, já ovšem ano, takže proto to začalo dělat asi po měsíci od koupě.
Můj automechanik mi řekl, že pravděpodobně udělali chybu v minulém servise, kde utáhly až moc šrouby. Jaká je šance, že by oprava šla na jejich náklady? Protože si myslím, že stylem jízdy, jaký mám se nemohlo nic stát. Bohužel fakturu už nemám, nicméně oni by to měli mít s systému. Každopádně moc bíle to nevidím a doufám, že oprava nebude stát moc. Ale říkal mi, že jestli to zasáhlo blok motoru, že motor je na vyhození, zatím víc podrobností nevím, až bude mít čas koukne se na to.
Je teda přímá souvislost mezi tím anebo mohlo dojít k únavě materiálu a tím se to začalo kurvit? Podotýkám, že i rozvodový řemen byl nějaký méně napnutý.
Díky za rady...

post-57200-0-51464100-1494623315_thumb.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...