Přejít na obsah

ABS čidlo - od 15km/h


Majkl_

Doporučené příspěvky

Ahoj,

měl jsem vadné LP a PZ ABS čidla (elektr. přerušení).

Obě čidla jsem vyměnil, pravé zadní je od výrobce DELPHI a levé přední od FEBI Bilstein.

Na diagnostice chyby již nejsou, nicméně se levé přední čidlo chová špatně - a to tak, že snímá až cca od 15km/h, což má za následek, že když brzdím až do úplného zastavení, tak mi od nějakých 15km/h začně kopat ABS, protože na ostatních čidlech je dejme tomu 9km/h, nicméně levé přední ukazuje 0km/h.

Zasílám i log z jízdy, žlutě jsem vyznačil nulové hodnoty při brždění.

Přijde mi, jako by to byla vlastnost toho čidla, tzn. pokud bych se stejně chovala zbylá tři čidla, ABS by nekopalo.

Nebo je čidlo vadné, či může být problém ještě někde jinde ? Neměl by někdo ohledně tohoto taky nějakou zkušenost ?

Děkuji

 

LOG-03-001-002-003.xlsx

Odkaz ke komentáři

Právěže na věcech jako čidla, senzory apod. nešetřím.

Já, pokud něco měním, tak vždy kupuji i nové šrouby na vše, co budu demontovat.

Objednal jsem Německou prvovýrobu, což by snad neměl být problém. Ale očividně je. 
Spíš jsem myslel, že dejme tomu od nějakého roku dávali jinou verzi čidel, které se chová právě tak, jak zmiňuji.

Objednal jsem již nové čidlo, uvidíme.

Citovat

Prvovýroba jsou díly, které jsou montovány do vozů v automobilce, ale lze je koupit i samostatně v distribuci dílů, a to pod značkou reálného výrobce (subdodavatele).

Jakmile budu mít vyměněno, dám vědět.

Zatím díky za info 🙂

Odkaz ke komentáři

Konkrétně DELPHI SS10307. Jak jsem psal, dozadu jsem dal výrobce DELPHI a funguje v pohodě, tak jsem nakonec dal i dopředu DELPHI 🙂

Snad mi za půl roku neodejdou. Ale zrovna toto jsou čidla bez kterých se dá relativně fungovat a jsou poměrně jednoduchá na výměnu.

Doufám, že v případě kladné reklamace půjde čidlo i rovnou vrátit, protože mi bude na nic. Kdyby to bylo zadní, OK nechám si ho do zálohy (předpokládám, že mi zbylá dva čidla, které jsou ještě z výroby taky časem odejdou). Jenže u předního je čidlo stranově nezaměnitelné, takže by mi bylo na nic 🙂

LP a PZ tedy mám delphi, PP a LZ mám ještě z výroby.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...