Přejít na obsah

Spínání sahary vlastnost nebo problém?


Doporučené příspěvky

Ahoj, mám 1.9 tdi 81kw AHF rv. 2000 jeden z posledních před face kousků. Naj. 226k. Auto má klimu. 

Řeším to že auto budu v srpnu vlastnit rok, a zatím jsem neviděl ani neslyšel běžet saharu. Jde mě o to jestli je vůbec funkční. jel jsem ted o víkend asi 150km v kuse auto se nepřehřívá, teplota na 90 topí chladí teplota nekolísá drží na 90 funkční a voda se neztrácí.

 Jde mě to že -- Kdy by měla sepnout sahara? 

Když zapnu klimu, tak se cca za 7s zapne klimový větrák (a to když sepne klesnou otačky z cca 950 na cca 750 a ihned vyzkouči na 950 toto se opakuje při každém zapnutí toto větráku)  běží asi 3s a pak se vypne takhle to funguje pořád bez změny. Je toto správná funkce? Klima by měla byt naplněna měnil se výparník co je před chladičovou stěnou. Poté se plnila klima, podle servisu prý neutíká.

Ohledně termostatu - Horní hadice od chladiče je na omak teplejší nez spodní hadice. Je toto správná funkce termostatu?

Dale jaké je řešení? Výměna termostatu + termospínače ventilátoru? + musím vyzkoušet připojit saharu přímo na baterku. 

 

Děkuji za rady

Odkaz ke komentáři

Ventilátory sú prepojené a vždy idú spolu. Majú 2 rýchlosti.

Keď je zapnutá klíma, bežia stále, na nižšiu rýchlosť.

Ak sa klíma nestíha uchladiť, tak prepnú na druhú rýchlosť.

U teba to vyzerá, že ti nefunguje prvý stupeň rýchlosti, a preto spína na chvíľu druhý. Preto aj klesnú otáčky, lebo to má veľký odber.

Vo ventilátoroch je predradný odpor, na ktorom vedia odpadnúť kontakty.

Vyskúšaj pripojiť ventilátory napriamo a uvidíš či ti idú obe rýchlosti.

Odkaz ke komentáři

Dobrá tedy, to vyzkouším. Zatím jsem pouze zkoušel to že jsem rukou zkusil strčit do toho vetšího, ten jde v pořádku nic ho nedrží není zarezlý či co, o vejkend na to mrknu, jsem el. slaboproud, tak to nejakam asi dam. Kde se prosím nachází ten předřadný odpor? Ještě jsem se dočetl že nekde pod baterkou je jakási krabička a má neco společného saharou, není tam třeba pojistka? Děkuji za post

Odkaz ke komentáři

Odpor je priamo vo ventilátore, s trochou snahy sa to dá rozobrať.

Tá krabička je riadiaca jednotka, ktorá ich spína. Skontroluj poistky, sú len nad baterkou. Ale keby boli zlé tak by nešla klíma.

Keď z tej RJ odpojíš velký konektor (4 káble) tak môžeš spolu prepojiť malé a potom veľké piny. Tak odskúšaš nízku a vysokú rýchlosť.

Alebo priamo na konektore ventilátora, hnedý je kostra a dva sú +, každý pre jednu rýchlosť. 

Odkaz ke komentáři

já měnil celý ventilátor ten malý,protože neběžel vůbec. Problém mám i tak,protože klima se v horku když zastavím třeba na křižovatce vypne a nechladí,vůbec mě nesepne druhá rychlost. Myslím,že u mne bude po smrti ta řídící jednotka pod baterkou......Klima dělána,neutiká,doplněna 

Odkaz ke komentáři

Tak ted jsem zkousel zapnout klimu vlezt pod auto a poslouchat. Kdyz zapnu klimu cca za 7s sepnou oba ventilatory a za 3s se prestanou tocit. Takze dobry zprava ventilatory jsou funkci. Zkousel jsem rozpojit konektory k oboum ventilatorum a pripojit je naprimo na 12v jsk z autonabijecky tak z baterky ale to se nic nestalo. Jeste musim musim zkusit rozpojit ten termospinac. Co dal ? Bojim ze to jednou v kolone uvarim dekuji za posty

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...