Přejít na obsah

EPC-Chyba P164B-15188-olej. spínač-vyřešeno


Doporučené příspěvky

Nedávno při jízdě, dong, EPC, omezený výkon, max. otáčky 4000.
Říkám si, co zase. Přijdu domů, pustím VCDS a najdu :

15188 - Oil Pressure Switch 
          P164B 00 [032] - Malfunction
          Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 1
                    Mileage: 84789 km
                    Date: 2022.05.25
                    Time: 16:17:50

                    Engine speed: 2456.00 /min
                    Normed load value: 11.4 %
                    Vehicle speed: 73 km/h
                    Coolant temperature: 96 °C
                    Intake air temperature: 19 °C
                    Ambient air pressure: 980 mbar
                    Voltage terminal 30: 14.277 V
                    Unlearning counter according OBD: 40
                    TOIL: 91 °C
                    Time since engine start: 367.1 s
                    T_ES: 0 min
                    MAP_MES_SAE: 52 kPa
                    Engine: operating status: PL
                    T_AST_SAE: 365 s
                    ECU_STATE: SYN_ENG_IGK_ON


Tak nahodím oblíbené stranky drive2.ru, Rus už řešil všechno a najdu celkem rychle stejného zoufalce. Povyměňoval skoro všechny čidla + pulku motoru a nakonec zjistil, že řešení se skrývá v pouzdru olejového filtru, konkrétně v tom starém provedení s tyčinkou a 2 o-kroužky dole.

Ano, je to tak, koupil jsem nové provedení pouzdra a tyčinky se soustavou pružinek a vyřešeno.

Proč se tato chyba děje, je to prosté o-kroužky ztvrdly na kámen a smrkly se o cca 0,5 mm a přestaly dobře těsnit otvor, kterým při výměně filtru odteče olej zpět do motoru. Touto netěsností se ztrácí tlak oleje. Zejména těch řídkych 0W-30 a 5W-30, když se zahřejou nad 80C.

A proč se chyba objeví až při jízdě za většího zatížení otáček, no proto, že u Gen3 je 2 stupňové čerpadlo. Při jízdě a určitém zatížení motoru, olej. čerpadlo přepne na vyšší tlak (cca 3,5-4bar) a tl. snímač vysokého tlaku se nesepne, protože se tlak ztrácí přes netěsnost.

Takže ta chyba není problém čidla nebo olejového čerpadla, ale říká, ECU sepla olejové čerpadlo na vyšší tlak, ale jeho nebylo dosaženo.

Tak snad to někomu pomůže.

Co jsem četl, tak nové revize provedení filtru se dávala od 2016, takže koncern je si vědom problému starého provedení a servisy to měly měnit. Což nedělaly a po pár letech stářím a tepelným zatížením se projevuje tahle dost zrádná závada.

Čísla nových dílů níže, staré provedení filtru na obrázku, nové provedení si každý dle čísel najde.

2022-05-31 16.30.43.jpg

2022-05-31 16.30.56.jpg

2022-05-31 16.31.06.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...