Přejít na obsah

Spojkový pedál problém


Doporučené příspěvky

Ahoj Klubáci,

prosím Vás o radu. Na oktávce mi blbne spojkový pedál. Projevuje se to tak, že zůstane viset zhruba v polovině své dráhy a začne zabírat až skoro u podlahy. Děje se to náhodně. Zpočátku mi auto chcípalo, jak jsem byl zvyklý na jiný chod pedálu, teď jsem však při rozjezdech opatrný (čímž spojku ještě více trápím, protože spojku pouštím zpočátku pomaleji). Když pedál visí v půlce, lze do něho z druhé strany nohou kopnout a on se vrátí na původní pozici. Většinou se však vrátí sám. 

Netuším kde by mohl být problém, jestli ve spojkovém pedálu, nebo se někde ztrácí tlak a nebo je již spojka zralá na výměnu (prokluz však neregistruji). Vzhledem k tomu, že nejsem první majitel auta, nemám bohužel o servisní historii přehled. Mám strach, že když to dám někam do servisu, vymění komplet spojku a problém bude přetrvávat. 

Děkuji všem za rady,

s pozdravem,

Honza

Odkaz ke komentáři

může být problém ve vypínacím válci nebo spojkovém válci, zavzdušněno, těžko říct na dálku. Servisu se určitě nevyhneš pokud to nezvládneš prověřit doma sám svou zkušeností a zručností, pokud spojka neprokluzuje tak nemusí být po ní, ale může být problém s přítlačnou pružinou nebo ložiskem,

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...