Přejít na obsah

Nestartuje, blika zhavenie


Doporučené příspěvky

Ahojte. Spravil som asi 400km jazdu, pol okresky, pol dialnice, pocas jazdy vsetko OK. Domov som prisiel o 8 vecer, o 8 rano uz moja octavia nenastartovala. Motor toci, ale nenaskoci. Mozno 2 alebo 3x naskocil, aj to len na zlomok sekundy a potom zdochol.

Na pristrojovke blika zhavenie, niekedy vypise hned pri zapnuti zapalovania "chyba motora, do servisu", alebo pri dlhom startovani (viac pokusoch) velka cervena olejnicka v strede medzi budikmi nad maxi-dotom a pipanie.

Skontroloval som olej, ten je v norme, posledna vymena bola 15k km dozadu. Pozrel som sa dozadu na palivove cerpadlo a to nepocujem vobec, z toho co som skontroloval mozem povedat ze do neho neide stava. Palivove cerpadlo ako take toci ked som ho skusal pripojit napriamo, takze v nom by som chybu vylucil.

Len pre istotu - auto mi stoji nepojazdne uz asi 2 dni, a palivove cerpadlo sa nezaplo ani raz - ani pri otvoreni dveri, ani pri zapnuti zapalovania, ani pocas startovania, ani len na chvilu.

Skontroloval som poistky vedla volantu c.27 - ta je OK. Pri motore c. 20, 23, aj 15 - vsetky su OK. Nie som si isty ci pri CFHC je vedla volantu za pristrojovkou aj rele cerpadla, to som nemal moznost skontrolovat.

Diagnostiku mam len cez mobil kde mi vyhodilo viacmenej 2 relevantne chyby - motor chyba 05134 (ziaden dalsi popis), a zakladne OBD2 - P0091 - Fuel pressure regulator 1 control circuit low.

Nejake dalsie napady co by mohlo byt vo veci? Dakujem.

Odkaz ke komentáři

Carista je dobrá, používám ji také, jinak k té chybě P0091 kdy je detekován tlak paliva mimo specifikaci nastavenou výrobcem, může být právě příčina problému, záměr se na to, jinak Ti doporučím měnit olej mezi 10-15k km, CR motory s DPF konkrétně CFHC jsou držáky, ale potřebuji právě i tu kvalitu oleje a včasnou výměnu,

Odkaz ke komentáři

Olej menim kazdych 15k, skor ma stve ze cela jazda bola OK, a rano ani tuk.

Dostal som sa este k tym relatkam pod volantom, vyskusam tie 645 aj 646, akurat musim nabit baterku. Po tolkych pokusoch uz slabo toci.

Kazdopadne ak to nebude ani tym, uz mi nenapada cim dalsim moze byt sposobene ze do palivoveho cerpadla neide ziaden prud.

Odkaz ke komentáři

Podarilo sa mi nastartovat, auto bezalo asi 3 sekundy, pocas toho 2x cuklo, a zdochlo. Aj to je mozno len pre to ze som vcera cez inu baterku manualne spustil palivove cerpadlo. Pretoze ani teraz, ani pred startom, ani pocas startovania, ani pocas behu jednoducho nepocujem palivove cerpadlo.

Skusal som aj prehodit rele 645 (oba spodne medzi sebou) a 646 (spodne s tym vyssie), a aj citim ze vsetky relatka cvakaju. Cize chybu rele by som asi taktiez vylucil.

Co dalsie moze sposobovat to ze palivove cerpadlo je mrtve a neide do neho ziadna stava? Mne uz dosli napady.

IMG20221031171514.jpg

Odkaz ke komentáři

Ani nie, viacmenej to iste:

P0091
Raw code: 0091
ECU: Engine control unit
Status: Pending
OBDII: Fuel pressure regulator 1 - short to earth; Fuel Pressure Regulator 1 Control Circuit Low Voltage

5134
Raw code: 00140E
ECU: 01. Engine control unit
Status: Pending, Test failed since last DTC clear
Skoda: P009100: Fuel Pressure Regulator "A" Control Circuit Low

Odkaz ke komentáři

Tak zonhanl som nejakeho servisaka, bol tu aj s diagnostikou (VAG COM). Nebol z toho mudrejsi. spustil test akcnych clenov (rele pridavneho palivoveho cerpadla) - na moje prekvapenie to cvaka ine rele a testuje to cerpadlo pod kapotou, nie to pod sedadlom v nadrzi.

Dalej len odpojil/zapojil nejake senory tlaku na motore, a motor nastartoval. Sice raz zdochol, potom nim 2. krat par krat cuklo, ale nezdochol.

On si mysli ze to moze robit ventil regulatora tlaku (057 130 764H), ked ho odpojil, na diagnostike mu nevypisalo ziadnu zavadu. Konektor pripojil spat, predtym ho este prestrekol kontaktolom. 

No nie som z toho ovela mudrejsi, taktiez ma to velmi nenaplna istotou. Novy ventil stoji 140e, ale akosi nie som sam na 100% presvedceny ze je to tym, tak neviem...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...