Přejít na obsah

Stabilizátor přední nápravy - výměna uložení


ja-pce

Doporučené příspěvky

Čao,

rád bych se poradil s výměnou uložení předního stabilizátoru. Motorizace 1.4 TSI, 90 kW, r.v. 2010. Podle vyjádření autorizáku je potřeba vyměnit celý stabilizátor spolu s uložením. Jako ND je možné koupit jen samotné gumové uložení (bez objímky). Objímka ale (zdá se) není rozebíratelná.

Má někdo zkušenost s výměnou jen uložení?

Přikládám foto uložení/objímky.

IMG_3286.jpeg

IMG_3287.jpeg

IMG_3288.jpeg

Odkaz ke komentáři

Zkušenost nemám, ale podle mě to vyměnit půjde bez problému, však to stojí kilčo ty dvě gumičky a když ne, tak celej stabík stojí 1500 https://autodilos.cz/autodily/stabilizator-podvozek-36996825

Můžeš tu pak napsat, jestli byl s výměnou gumičky problém nebo nebyl, ale já si teda nedokážu ani představit kde by problém vůbec být mohl - odřiznout gumičku starou, očistit, dát tu novou, která je stejně už připravená na dvě částit, hotovo.

Ze zkušenosti si ale myslím si, že ty zvuky gumičkama nebudou ...

Upraveno uživatelem Vlad
Odkaz ke komentáři

Gumové uložení je rozpulené, když je jednoduchá objímka tak pak není problém vyměnit.

Ve videu vyměňuje právě tu jednoduchou objímku a uložení vymění… např Fabia 1,2 Roomster to tak má.

pokud byste se oba lépe dívali, tak já tam ukazuju jinou objimku.

takto vypadá nový stabilizátor 

IMG_3325.jpeg

Odkaz ke komentáři

Ta opravná sada je podle škodovky katalogu je ta opravná sada jen na některé verze, ale myslím si, že půjde i na další auta, nicméně opět, zkušenost nemám.

 

A co jsem se na to před časem díval, tak ta opravná sada stála asi půlku co kompletní stabilizátor.

 

Já ho zcela chápu, se ptá na zkušenost a mi mu to píšeme doměnky, reagoval bych asertivněji než on, když by někdo na moji otázku reagoval tak, jak jsme mu odpověděl já ...

naše příspěvky mají nulovou informační hodnotu, úplně stejně se mohl zeptat chatGPT a dostal by stejně nepoužitelné odpovědi, ale tak to prostě je, není rok 2000 😞

 

Já se mu pomoct nesnažil, jen ho trolím, tak jako ostatní tady, to jsem pochypil, že tu tak děláte.

Upraveno uživatelem Vlad
Odkaz ke komentáři

Sice si tady jeden reagující pan kolega ví, že nic neumím a neznám, ale na rozdíl od něj nastíním jednu  možnost opravy podobného dílu u jiných aut, které jsem několikrát úspěšně realizoval. Toto lze ale jedině, pokud lze koupit do stabíku ty správné gumy - toto jsem v tomto případě nezkoumal.

Pokud tedy ano, stačí to místo, ve kterém jsou ty dvě poloviny objímek spojené odvrtat, většinou je tam slabý pertl, nebo svár, pak se to rozpadne na 2 půlky a gumu lze vyměnit. Samozřejmě bych musel vidět lepší detail, ale většinou to jde, někdy i na autě bez nutnosti stabík vytáhnout. Pak stačí nové gumy nandat, přiklopit obě půlky, stáhnout, zafixovat, šrouby povolit, namontovat, nebo jen pro montáž použít delší šrouby  a stahovat napřímo na nápravnici.

Odkaz ke komentáři
před 1 hodinou, noxik600 napsal:

Člověka potěší, když se někdo zeptá, ty se mu snažíš pomoct a on tě za všechno jede a ukazuje, jak všechno ví a všechno zná.
Proč se teda ptáš, když jsme všichni blbci a ty svou odpověď znáš??


Vlad: Jde, viz opravná sada, ale dohaduj se s..
 

Za blbce ses označil sám ... nebudu vyvracet. Já jsem pouze zmínil, že jste se blbě dívali, pač tam je jiná objímka než na videu nebo v odkazu na díly

Před hodinou, Vlad napsal:

Takhle to vypadá u mě a zvuky to nedělá (resp. nedělalo než jsem stabilizaátor odstranil)

proto jsem tady psal zkušenost

 

Jak myslíš, než jsi stabizátor odstranil ?

Odkaz ke komentáři
před 10 minutami, Vlad napsal:

Nechápu co ti na tom není jasné, můžeš se zkusit zeptat nějak jinak?

 

Takhle to vypadá u mě a zvuky to nedělá (resp. nedělalo než jsem stabilizaátor odstranil) - jak je to myšleno? Zvuky to nedělalo… pak jsi vyměnil stabilizátor a děla to zvuky?

Proč jsi ho měnil, když nebyl problém? Nechápu 

Odkaz ke komentáři

Pak kdo se tady za koho označuje, že?
Shrnu vlákno: On to vyřešil tak, že své auto udělal technicky nezpůsobilým k provozu, konkrétně odstranil celý stabilizátor. V důsledku toho se auto více naklání, víc se namáhají nápravy,… a pak, až způsobí nehodu, bude vše platit ze své kapsy.

Tak se tu mějte, chlapci. Ať vám to jezdí.

Odkaz ke komentáři
3 hours ago, ja-pce said:

 

 

Takhle to vypadá u mě a zvuky to nedělá (resp. nedělalo než jsem stabilizaátor odstranil) - jak je to myšleno? Zvuky to nedělalo… pak jsi vyměnil stabilizátor a děla to zvuky?

Proč jsi ho měnil, když nebyl problém? Nechápu 

Já jsem ho dal pryč, ale předtím jsem ještě dotáhl ty linky/tyčky a bylo to prostě tím, že byli málo dotažené, protože u těch co nemají chmaták ale jen imbus to ani moc nejde, resp. se mě nechtělo prvně riskovat, že tam imbusem vyrobím při utahování kolečko.

To zkus vynat a ověříš alespoň jestli ty zvuky jsou tím stabilizátorem/linkama a nebo ne. Když ti to nebude vyhovovat, tak vrátit to můžeš vždycky.

Upraveno uživatelem Vlad
Odkaz ke komentáři
před 15 hodinami, noxik600 napsal:

Pak kdo se tady za koho označuje, že?
Shrnu vlákno: On to vyřešil tak, že své auto udělal technicky nezpůsobilým k provozu, konkrétně odstranil celý stabilizátor. V důsledku toho se auto více naklání, víc se namáhají nápravy,… a pak, až způsobí nehodu, bude vše platit ze své kapsy.

Tak se tu mějte, chlapci. Ať vám to jezdí.

Tak ty jsi očividně hodně marnej 😄 Dlouho jsem se tady neukázal a na dlouho zase neukážu ... úroveň fakt "super"

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...