Přejít na obsah

výměna AC klima za CLIMATRONIC O1 TDI


X-TDI

Doporučené příspěvky

chlapi,dlouho špekuluju nad výměnou AC za climatronic na mojí TDI 66KW.

vím že se musí vyměnit komplet vnitřní topení-ta mrcha s výparníkem,topením ventilátorem,klapkou.

potom jednotka climatronicu,rámeček k tomu všemu prej dostanu kabeláž od jednotky,ke klapkám atd. a prej tato kabeláž se napojí na svazky celýho auta přes jeden 10 ti nebo 12ti pinovej ( nevím kolik má přesně pinů) konektor.

samozřejmě mám schémata na klimu a na celý auto ale potřeboval bych vědět jaký označení-kterej to je konektor ve schématech jako např. T12b a pod.nevíte někdo.nebo co se do něj všechno napojuje?

samozřejmě logický mě připadne přes něho táhnout z celýho auta plus,mínus,z přístrojovky vnější teplotu a ostatní.

nebo nemáte někdo radu na co dát bacha,co vyměnit...? našel jsem na škodaoctavia.cz fotonávod od Martina RS.ale skončil jsem u eletriky...

jinak jak je to se základním nastavením klapek? musím na to šahat? díky Martin

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Nikdo nic? to je to tak tajný?

takže:

1. vymenit topení pod palubkou tzn sundat komplet celou palubku,centrální trubka se nemusí vyndávat ven z auta jenom se na ní zohne plech co drží přihrádku spolujezdce

2. podle schémat na climatronic dodělat konektory T12 a T17 oboje B nebo C-tzn-napojit se na pojistky,budíky,řídící jednotku motoru,vnitřní osvětlení,čidlo venkoví teploty,řj dochlazování,sluneční čidlo...

3. natáhnout 2 kabely k ř.j. dochlazování a podle schémata přepinovat 14ti pinovej konektor,popř vyměnit ř.j aby měla na konci písmeno K

4. naplnit klimu

5.nastrojit zpátky palubku a všechno v mot. prostoru

 

za potřebí je hromada nářadí,šroubováky,torxy,gola sada,drát na protahování kabelů,vypichovák na piny iso a mini iso,20-30 metrů drátu různejch průměrů,textilní lepící páska,stahovací pásky,schémata eletriky na climatronic,AC klimu,a elektriku kolem motoru,strojní,auto a elektro znalosti a hlavně trpělivost!

ideál je celej komplet vyndat z jednoho auta třeba na 2003ku dát díly z roku výroby 2000 a novější.

sám jsem to zvládnul za asi 14 hodin a to byla premiéra,rozdělal jsem hromadu věcí co jsem nemusel a nad vším jsem moc bádal a všechno radši 3x proměřoval.kdybych to dělal ted tak by to bylo podstatně rychlejc.

vřele doporučuju každýmu autorejpalovi jako já :palec:

kdyby jste něco potřebovali,napište,rád poradím

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Nikdo nic? to je to tak tajný?

takže:

1. vymenit topení pod palubkou tzn sundat komplet celou palubku,centrální trubka se nemusí vyndávat ven z auta jenom se na ní zohne plech co drží přihrádku spolujezdce

2. podle schémat na climatronic dodělat konektory T12 a T17 oboje B nebo C-tzn-napojit se na pojistky,budíky,řídící jednotku motoru,vnitřní osvětlení,čidlo venkoví teploty,řj dochlazování,sluneční čidlo...

3. natáhnout 2 kabely k ř.j. dochlazování a podle schémata přepinovat 14ti pinovej konektor,popř vyměnit ř.j aby měla na konci písmeno K

4. naplnit klimu

5.nastrojit zpátky palubku a všechno v mot. prostoru

 

za potřebí je hromada nářadí,šroubováky,torxy,gola sada,drát na protahování kabelů,vypichovák na piny iso a mini iso,20-30 metrů drátu různejch průměrů,textilní lepící páska,stahovací pásky,schémata eletriky na climatronic,AC klimu,a elektriku kolem motoru,strojní,auto a elektro znalosti a hlavně trpělivost!

ideál je celej komplet vyndat z jednoho auta třeba na 2003ku dát díly z roku výroby 2000 a novější.

sám jsem to zvládnul za asi 14 hodin a to byla premiéra,rozdělal jsem hromadu věcí co jsem nemusel a nad vším jsem moc bádal a všechno radši 3x proměřoval.kdybych to dělal ted tak by to bylo podstatně rychlejc.

vřele doporučuju každýmu autorejpalovi jako já :palec:

kdyby jste něco potřebovali,napište,rád poradím

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...