Přejít na obsah

Výběr výfuku


Tregi

Doporučené příspěvky

Zdravíčko,

 

 

Svojí OI(r.v.1997) vlastním od začátku dubna, takže jsem na ní začal dělat nějaké úpravy(spíš opravy ) protože předchozí majitel byl slušný čuně.(neměnil volej brzdy prostě nic) Tak te´dka na to doplatil výfuk. Pod kapotou mi klape 1.8 20V 92Kw a na tacháku to píše něco přes 160tis(nejspíš přetočený ) Tak a k věci. Asi budu měnit komplet výfuk(svody nejspíš ponechám...finanční stránka ukáže )

 

1. Středový díl:: dynamizér ano či ne? Vyplatí se to?(Je to poznat na výkonu či spotřebě, zvuku) Nebo spíše volit cestu originálního výfuku od výrobce?

 

2. Koncový díl: Jaký je rozdíl mezi jednopláštěm a 2pláštěm? (Kromě ceny a nejspíš výdrže) Potom full duplex má nejaký větší vliv při kompletní výměně výfukové soustavy na výkon, tedy plní nějakou lepší funkci, nežli vzhledovou? Vyplatí se připlatit si za full duplex nebo jít cestou jedné koncovky?

 

3. Jaký výrobce? Poměr cena/výkon.

 

4. Jaké máte zkušenosti. Kde jste pořizovali svoje výfuky a co ještě přikoupit popřípadě nějaký vhodný e-shop.

 

5. Ještě zůstává otázka katalyzátoru. Vyplatí se připlatit si za sportovní verzi?(samozřejmě bereme v úvahu výměnu středního a koncového dílu) Jelilkož za katík se dává docela vysoká finanční částka, tak jakou značku vybrat atp.

 

6. Ještě jsem dosti četl, že kámen úrazu bývá právě ve svodech(parohách) máte někdo zkušenosti s výměnou? Jaký materiál popřípadě výrobce volit. Samozřejmě s ohledem na poměr cena/výkon, protože nekradu :) :)

 

Děkuji za vaši případnou spolupráci!

 

 

Tady jsem začal hledat nějaké originální díly. Vím, že by si to mohl každý najít sám,ale přeci jen. Snad to bude všechno pro motor 1.8 92Kw. Nejsem automechanik pouze automobilovej fanda Ikdyž si většinu věcí spravuju sám(nebo se snažim), samnozřejmě s pomocí kamarádů od čeho je člověk má

 

Střední díl výfuku - Výrobce Tyll cena 1139Kč

 

Zadní díl výfuku- Výrobce Tyll, cena 1963(pro ovál)

 

Spona předního dílu - německo, cena 104Kč

 

Spona zadního dílu - tady bohužel originál náhrada není,protože origo výfuk je střeďák a koncák v celku. neorigo 289Kč

 

Těsnění - německo, cena 156Kč

 

Trubka výfuku střední - ČR, cena 457Kč

 

Co třeba tento koncový díl: Laityng - ovál, DTM, 135x70, jedno-plášť

 

Jinak já jsem si teďka na svoje autí objednal tento středový díl: Laityng s dynamizérem za 2310Kč+190Kč poštovný. Tento týden by mi měl dorazit,takže až ho namontuju, tak vám sdělím první pocity a zkušenosti. Jinak Příští měsíc mám v plánu měnit koncový díl výfuku a potom podle financí i katalyzátor. Takže uvítám vaše zkušenosti a názory.

 

Trošku modifikovaný příspěvek z http://forum.skodahome.cz

 

:) :D :) :)

Odkaz ke komentáři

Zdravíčko,

 

Tak jsem tady pro vás s pár fotečkama a dojmama s nového středního dílu.

 

 

 

Takže koupil jsem výše zmiňovaný Laityng s dynamizérem(origo pro škodovku) za 2500Kč i s dopravou. Plus ještě u nás(ještě, že jsem to nebral na netu ) jednu spojku s označením 265-459, která kupodivu příjde na zadní část výfuku. A potom jedno takový účku(stahovací část) na příjde na přední část kde je trubka střdového dílu rozříznutá a vsazuje se do ní trubka od katíku. Bohužel zapoměl jsem fotit montáž a mám pouze středovej díl. Ale alespoň něco

 

 

 

Jinak zvuk to má velice decentní. Ještě uvidíme jak se to projeví po nainstalování zadního dílu výfuku a trošku delšim zajetí.

post-483-1246873238_thumb.jpg

post-483-1246873245_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...