Jump to content

Řazení zpátečky 2,0 Tdi

Cimra

Recommended Posts

Ahoj,

prosím o radu. Cca před měsícem jsou koupil Octu II 2,0 Tdi 103 Kw. MR 2005 najeto 135tis, zdá se, že poctivý. Auto bylo kupováno, jako ŠkodaPlus. Občas se stane, že jde velmi špatně zařadit zpátečka, případně jednička. Stalo se i, že šlo špatně vyřadit jedničku, nebo zpátečku.

Spojka zabírá až skoro u podlahy. Nepozoruju ani známky prokluzování.

Netušíte někdo co by to mohlo být?

Případně měla by se na to vztahovat záruka?

Děkuji za každou radu.

Cimra

podobne problemy jsem mel v zime, pak odezneli jakmile nebyla takova zima. Byl jsem s tim v servisu, kdyz to delalo. Rekli mi ze tohle uz parkrat videli.

Ma byt problem v tom ze nejaka horizontalne chodidi hridel nazastavi kde ma proto jde hure nebo vubec zaradit, pricinou maji byt vychozene dorazy v obalu prevodovky, jsou dva zpusoby opravy

- mene nakladna a jistym zpusobem docasna - na prevodovce je pry servisni otvor tim se do ni dokazou podivat a zjistit jestli je to tak, pak tam na to vychozene misto vlozi a zafixuji nejaky material a hridel opet zastavuje kde ma. Cena byla tusim do 4 000 Kc (hlavne prace, material cena nula nula)

- nakladna - vymena obalu prevodovny preskladani prevodovny do noveho obalu, pri te prilezitosti vymena lozisek a podobnejch pikacovin o cena nula nula, cca 3 dny a pokud si pamatuju cena od 8000 do 12 000 CZK

Doli ma v navodech jak provest zkraceni drahy razeni, vymenenim toho dilu ke kteremu vedou tahla, je to na 30 minut prace a zvladnes sam, pry se to razeni o dost zlepsi.

Mozna i vymena oleje by pomohla ....

Moc děkuju, asi tím začnu.

Na Jarově mě strašej, že je to spojka a hned to chtěj půlit... samozdřejmě, že mě to nechaj zaplatit... prej je to opotřebení a ne skrytá závada. Je mi jasný, že jakmile to rozpůlej, tak řeknou, že spojka je špatná, i kdyby nebyla.

Myslíš, že by to mohla bejt i spojka? Dělá to opravdu jen občas....

Případně pokud měnit olej... jaký tam dát?

Děkuji

Super díky, taky si to myslím, kdyby to byla spojka bylo by to pravidelný... ale celej víkend mi to neudělalo až dnes ráno...

Necham tam dát tu podložku a vyměnit olej... budu pak informovat co a jak.

Každopádně moc děkuji ;)

Ráno bylo cca 10 stupňu. Nechám vyměnit olej a ať se mi tím servisním oknem podívají jestli je tam vůle.... pokud ano, nechám tam dát podložku pokud tam vůle není a nezabere výměna oleje, je to jasný... je to spojka, v tom případě jí ale udělám až časem...

Ta podložka tam prý jde dát i tím servisním oknem...

Tak jak jsem slíbil, posílám své poznatky...

Auto bylo na Jarově, kde zkontrolovali olej a seřídili řazení.

Od té dobe je to podstatně lepší, ale úplně to nezmizelo. Každopádně jsem ale zjistil, že podobné problémy má i kolega u Roomsteru 1,4 a to to má od nova a najeto cca 50tis.

Nebudu to zatím řešit... teda pokud se to ještě nezhorší.

Moc děkuji za názory.

Cimra

Údajně kontrolovali hladinu a ta je v pořádku. Snad i kontrolovali jak ten olej vypadá, jeslti je potřeba měnit... prý není.

Seřízení řazení vím, že se dá udělat. Zaaretuje se řadící páka a pomocí nějakého jejich připravku se nastaví lanovody u převodovky - přizpůsobí se opotřebení, vymezí se tím vůle v řazení.

C.